Hétpecsétes ​könyv az élet 1 csillagozás

Filozófusok, tudósok, írók, költők, teológusok, Szent Könyvek írásai az életről
Mácz István: Hétpecsétes könyv az élet

Egy éjszaka kertemben álltam, néztem az árnyakat és a fényt. Észrevettem, hogy a Holdat egyetlen szőlőlevél takarja el szemem elől. Egy szőlőlevél képes erre? Összehasonlíthatatlanul kisebb, mint a Hold. Igaz, a levél ott van, attól nem látom a Holdat, ám én állok úgy figyelmetlenségből vagy szándékosan, hogy nem láthatom a fénylő égitestet. Szinte lépnem sem kell, csupán megmozdítanom a fejemet, és feltárul előttem a Hold kerek egészében fényes udvarával együtt.

Ha az olvasó elől bármi vagy bárki eltakarja élete célját, e könyv segít neki, hogy “arrébb álljon” vagy csupán tekintetét másfelé “mozdítsa” és felfénylik előtte élete értelme.

Eredeti megjelenés éve: 2002

Szent István Társulat, Budapest, 2002

Szent_Habakuk IP>!
Mácz István: Hétpecsétes könyv az élet

Mácz István: Hétpecsétes könyv az élet Filozófusok, tudósok, írók, költők, teológusok, Szent Könyvek írásai az életről

Az összeállítás valóban brilliáns, és valóban segíthet mindannyiunknak abban az élethossig tartó nyomozómunkában, amelynek csak egyetlen keresztkérdése van. mi az élet, a mi életünk értelme.
Ám sajnos, a kötet lektori, szerkesztői munkája bőven hagy maga után kívánnivalót. Eleve téves az a szerkesztői elv, hogy az idézetek után szerepel a szerző neve, és nem elöl. Hiszen nagyon-nagyon lényeges, hogy mit ki mondott, mert pl. egy olyan tudóstól, akit a közvélekedés ateistának tart, más olvasni Istenről, mint egy hívőtől. Én magam is minden idézet előtt a végére lapoztam, de bizonnyal a legtöbb olvasó ezt tette. (A könyv gyakorlatilag csak idézetekből áll össze, ezért olyan roppant zavaró ez.)

Dominicana>!

Az az élet értelme, hogy történetként megéljük […]

Az embernek van egy története - Csányi Vilmos

Kapcsolódó szócikkek: az élet értelme