Az ​ige vonzásában 0 csillagozás

Lexikográfiai, fordítástudományi tanulmányok és köszöntők Magay Tamás 90. születésnapjára
M. Pintér Tibor – P. Márkus Katalin (szerk.): Az ige vonzásában

„Kezdetben ​volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és az Ige Isten volt” – olvashatjuk János evangéliumában (Jn 1,1). A magyar nyelvtudományban kevés olyan nyelvészt ismerünk, akinek életét jobban befolyásolja, meghatározza az ige, mint Magay Tamásét.

Magay Tamás, aki szótáraiban az igék jelentését hozza közel az olvasókhoz, és Magay Tamás a lelkész, aki az Ige jelentését hozza közel családjának, barátainak és ismerőseinek. Így aztán nagyon is igaz, hogy életét az ige vonzásában éli.

Ünnepelni mindig jó érzés. 2018. június 7-én az MTA Nyelvtudományi Intézetében ünnepeltük Tanár úr 90. születésnapját, ahová barátait, kollégáit hívtuk meg. Minden meghívott hozott magával valamit: vagy előadást, vagy rövid köszöntőt. Volt, aki személyesen, és volt, aki levélben köszöntötte az ünnepeltet. Időközben eltelt két hosszú év, amelyet e kötet minden szerzője munkával töltött. E munkás évek alatt tanulmánnyá értek az előadások, és szerkesztett szöveggé értek a… (tovább)

Tinta, Budapest, 2020

Mátyási József: Vélekedés
George Steiner: Egyre távolabb a szótól
Benkő Loránd – K. Sal Éva (szerk.): Az etimológia elmélete és módszere
Rédei Károly: Ausgewählte Schriften von Károly Rédei / Rédei Károly válogatott írásai
„Látjátok feleim…”
Bereczki András – Klima László (szerk.): Ünnepi könyv Domokos Péter tiszteletére
Szépe György (szerk.): Általános nyelvészeti tanulmányok XV.
Angela Marcantonio: A történeti nyelvészet és a magyar nyelv eredete
Rácz Endre – Szathmári István (szerk.): Tanulmányok a mai magyar nyelv szófajtana és alaktana köréből
Bakró-Nagy Marianne – Bánréti Zoltán – É. Kiss Katalin (szerk.): Újabb tanulmányok a strukturális magyar nyelvtan és a nyelvtörténet köréből