79. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

Sárkánytörvény (Zabaszauruszok 2.) 101 csillagozás

M. Kácsor Zoltán: Sárkánytörvény

A Zabaszauruszok első kötetéből ismert három jó barát sikeresen elérte célját: Rilex, a tirex kitanulta a fogorvos szakma csínját-bínját, Kunyi bármikor degeszre tömheti a hasát, Barmol, a raptor pedig kedvére villoghat vadonatúj fogsorával. Csakhogy…

…a postás egy nap titokzatos levelet hoz Leiszút Feliszúttól. Kunyi, akit valójában Káró, a varjú csal kelepcébe, gyanútlanul útra kel, hogy meglátogassa a selypítős sárkányt, akit olyan csúful meglopott. Rilex és Barmol azonban megérzik a veszélyt, és a keselyű után indulnának…

…ám ekkor egy hatalmas, tűzokádó árnyék vetül Dínómdánomra, és azt mennydörgi: Háromig számolok…!

Eredeti megjelenés éve: 2018

Kolibri, Budapest, 2018
204 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634371793 · Illusztrálta: Kecskés Judit

dtk8>!
M. Kácsor Zoltán: Sárkánytörvény

Az előző rész igazi road movie volt, Rilex, a tirex és barátai felkerekedtek és meg sem álltak a csodás Dínomdánomig. Ja, dehogynem álltak meg, és mindig valami bajba keveredtek, főleg Kunyi, az éhenkórász keselyű miatt.
Ez a kötet a következő nagy utazást készíti elő. Megjelennek újabb szereplők, újabb csavaros fordulatok jönnek, a cselszövő ismét színre lép, a múltban elkövetett hibákért vállalni kell a felelősséget. Jól, izgalmasan mesél M. Kácsor Zoltán.
Egy dolog van, ami felett nem tudok napirendre térni.
Több beszédhibás szereplő van a könyvben. A gyerekolvasót ez nem fárasztja? Vagy lehet, hogy kimondottan jót tesz a nyelvérzéknek, ahogy magában dekódolja a furcsa írást?
De jó-e beszédhibát a komikum tárgyává tenni? Vagy ne ezen lovagoljak, és inkább nézzem meg Számszont, a szadiszta szatírt és Lobelt Ledfoldot?
Ok, értettem.

Niitaa P>!
M. Kácsor Zoltán: Sárkánytörvény

Rilex és barátai még mindig imádnivalóak!
Nagy kaland vár rájuk majd a következő részben. És itt a bökkenő, amiért levontam egy csillagot. Ez egy átvezető kötet volt a két fő sztori között. Imádtam az első részben, hogy minden fejezet egy új kaland volt. Itt viszont lényegében nem sok minden történt, csak fel lettek töltve az oldalak. Voltak benne felesleges leírások (pl térkép elemzése), amit simán ki lehetett volna hagyni. Illetve több mindenre számítottam.
De alapjában véve rendben volt. Aranyos ez a kisebb volumenű sztori is, a dinók még mindig dilók, mondanivalója is van. A sok beszédhiba pedig… hmmm, nekem egy idő után fárasztó volt, de szerintem gyerekként végig kacagtam volna, így ez nem von le az értékéből.
Na, de ide nekem a harmadik részt is, hogy végre elkezdődhessen a kaland!

Simiréka I>!
M. Kácsor Zoltán: Sárkánytörvény

A hatévessel nagyon szerettük az első részt is, de ezt sokkal pörgősebbnek, viccesebbnek, izgalmasabbnak éreztük mindketten. Én személy szerint nagyon szeretem M. Kácsor Zoltán stílusát, olvasmányos, ötletes, vicces. Néha a beszédhibás párbeszédek kissé fárasztanak felolvasás közben, de látszólag csak engem :-). A hallgatóság ezt sem nehezményezi, sőt, jókat kuncog. Megzenésítette magának a betétdalokat, úgyhogy dalol rendületlenül, zeng a ház ezektől is. Kedvence a Tivornyás Vitorlás-féle henyélős remekmű :-).

Navi>!
M. Kácsor Zoltán: Sárkánytörvény

Tovább folytatódnak kedvenc dínóink és barátaik kalandjai. Némi átverés és ármánykodás után visszajut mindenki Leiszút Feliszúthoz, aki súlyos büntetést kap Kunyi lopása miatt. Egy lehetetlen küldetést, hála Kunyi pocakjának :) Ez olyan tipikus átvezető kötet, nincsenek benne nagy kalandok, mint az elsőben, de előkészíti a harmadik kötetben szereplő nagy kalandot. Azt is nagyon várja már a fiam :)

Baráth_Zsuzsanna P>!
M. Kácsor Zoltán: Sárkánytörvény

A dinóláz ismét az egekbe szökött a mostanában moziba került Jurassic World: Bukott birodalomnak köszönhetően, én viszont kihagytam a filmet és inkább annak örültem, hogy újra itt van Rilex a T-rex, Barmol, az immár aranyfogakkal élő raptor és persze Kunyi, a hencegő és a mindig a bajt kereső keselyű, vagyis a Zabaszauruszok nem éppen harapós, de annál szerethetőbb csapata. M. Kácsor Zoltán sorozatának első része nagy kedvencem lett, ezért kíváncsian vártam, milyen kalandokba keverednek az ősvilági barátok, akiktől várható volt, hogy nem sokáig maradnak Dínomdánomban, vagyis a dinók Eldorádójában, ahol békében és bőségben (valamint hatalmas unalomban) élhettek volna, amíg ki nem halnak. Ámde a legszebb hely a világon mégiscsak az otthon, ezért nem volt kérdés, hogy Rilex meg fogja találni a módját, hogy barátaival együtt otthagyja a dinóparadicsomot, és hazainduljon. Afelől sem volt kétségem, hogy a csapat szokás szerint izgalmas kalandokba keveredik, ami meg is történt, ezúttal a sárkányokkal tolták a bulit. M. Kácsor Zoltán könyve habkönnyű, mégis tartalmas mese, tele humorral és csavaros fordulatokkal, szórakoztatva tanítja az ifjúsági célcsoportot arra, hogy a barátság mennyire fontos, és arra is, hogy ne tespedjünk bele a jólétbe, fontos, hogy érdeklődjünk a világ dolgai iránt és maradjunk aktívak, különben lemaradunk életünk kalandjáról. A nagyon jól megírt meséhez tökéletesen illenek Kecskés Judit fantasztikus rajzai, amelyek éppen olyan színesek és fantáziadúsak, mint a szerző szövege. Ugyanolyan jó kis ősvilági kaland lett ez a rész is, mint az előző, a karakterek és a történet szépen fejlődik, és a jó hír az, hogy egyáltalán nincs még vége a sztorinak, hiszen a baráti társaság egy darabig még biztosan nem fog hazaérni a Dínódombokhoz, mert sürgősebb dolguk akadt. Tündéri kis mese, amelyen nem csak a gyerekek, hanem a szülők (és a hozzám hasonló örök gyerekek) is istenien tudnak szórakozni.
A teljes kritika itt olvasható:

ziara>!
M. Kácsor Zoltán: Sárkánytörvény

Durva megszakításokkal olvastuk el végül ezt a könyvet, de ez nem a milyensége miatt volt. Szerettük ezt a részt is, de talán egy fél csillaggal „kevesebbnyire”, mint az elsőt. Imádjuk a szereplőket, mindenki a szívünkhöz nőtt.
Ugyan tegnap este fejeztük be az utolsó fejezettel, de Adélka nem hagyta, hogy a harmadik kötet beharangozóját is elolvassuk, mert azt meg kellett hagyni mára:)

krlany I>!
M. Kácsor Zoltán: Sárkánytörvény

Úgy tűnik, én vagyok az egyetlen, akinek ez a kötet jobban tetszett az elsőnél, annak ellenére, hogy ez egy „megágyazó” kötet volt. Viszont itt már egy kicsit „mélyebbek” voltak a dolgok, abból a szempontól, hogy kezdtek árnyalatok lenni a jellemek terén, nemcsak a fekete-fehér. Káró bár még mindig bajkeverő, de azért mégis ő az, aki segít. Kunyi sem olyan ádáz, és Rilex sem olyan szuper menő spoiler… Egyébként ebből a sztoriból több kaland is kiindulhatna, nemcsak az Acsargó-mocsarak felé, de akár Tűzfészekbe is, no meg ugye ott vannak a lehetetlen küldetések is… jó kis könyv ez.

katen >!
M. Kácsor Zoltán: Sárkánytörvény

Igazi köztes történet, persze mindenki nagyon izgul, mikoooor jön máááár a következő rész, így kell kérem felcsigázni az érdeklődést. Továbbra is vicces, kedves szereplőkkel, izgalmasnak ígérkezik a folytatás is, de erre a részre nekem ez most kicsit kevés volt.
A beszédhibás szövegért szívem szerint levonnék 4,5 csillagot, miért, mondjátok meg, miért kell ez??? (jusztse úgy olvastam, hanem helyesen :p)

gab001>!
M. Kácsor Zoltán: Sárkánytörvény

Az előző rész nagyon tetszett, így kíváncsi voltam, hogyan folytatódik a történet. Többet megtudhattam Dínomdánomról és arról, hogyan telik ott az élet. Ha aggódtam volna, hogy unalmasabbra sikeredik ez a rész, akkor sem kellett volna csalódnom, mert az író nagyon ért hozzá, hogyan kösse le az olvasó figyelmét. Ha kicsi lennék, akkor is nagyon szeretném ezt a könyvet, de felnőtt fejjel is élvezet olvasni. Az illusztrációk is sokat hozzátesznek az élményhez. Várom a következő utazást.

Kolibri, Budapest, 2018
204 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634371793 · Illusztrálta: Kecskés Judit
Anó P>!
M. Kácsor Zoltán: Sárkánytörvény

Addig kellett olvasnunk, míg vége nem lett, nem volt kegyelem:)
S bár szórakoztató és kedves a sárkányos történet, nem tagadom, nehéz felolvasni a raccsoló vagy a selypes sárkány eszmefuttatásait. Van izgalom elég, jó lenne fenéken billenteni Kárót, de kell egy jó intrikus, aki keveri. amit lehet…Marci unokám képes volt órákon át mozdulatlanul ülve figyelni, ami nála komoly telesítmény. Anyukája pedig megállapította, hogy mihamarabb be kell szereznie a sorozat többi részét!

ViraMors P>!

Azt a hétszer gyökérkezelt, háromszor tömött és egyszer megkoronázott dinoszauruszfogát neki!

– Micsoda beszari szárnyasok ezek – jegyezte meg Kunyi.

176. oldal, 25. fejezet - Arrivederci (Kolibri, 2018)

Hagibal>!

– Furcsa almaízt érzek a számban.
– Igen, mert a legújabb almagám tömést tettem a fogadba…

Hagibal>!

– Ó, egy köpésre van innen! – köpte a választ egyből Kunyi.
– Becsszó?
– Hogy becsszó-e, haha?! – Kunyi szélesen vigyorgott. – Becsmondat, ha úgy akarod!

Ameriel>!

Te Kunyi! Nem tapasztottál a szájpadlásomhoz valamit?

Zabaszauruszok sorozat · Összehasonlítás