Pukkantós ​Busz (Garázs bagázs 8.) 5 csillagozás

M. Kácsor Zoltán: Pukkantós Busz

Egyik nap új játszótárs tűnik fel a Garázs bagázs háza táján: a sárga színű Busz. Csakhogy ez a jármű nem túl kedves, sőt inkább tapintatlan és füllentős, aki szereti másra kenni a maga által „elkövetett” dolgokat. A mese végén persze minden jóra fordul, s a markolók, a dömper, a teherautó, a traktor, az úthenger és a versenyautó – az egész Garázs bagázs – összebarátkozik a Pukkantós Busszal.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Scolar, Budapest, 2017
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632446592 · Illusztrálta: Szigeti András

csgabi MP
M. Kácsor Zoltán: Pukkantós Busz

Nos, ha stílszerű akarnék lenni, azt írnám: Ez gáz volt.
Azt gondolom, nem ilyen példákat kellene mutatnunk a gyerekeknek, hogyan is kell viselkedni. Nem volt vicces, és az illusztráció sem érte el azt a szintet, amit elvárok egy gyerekkönyvtől. Csodálkozom, hogy ezt a könyvet ugyanaz a szerző írt, mint az Utazás Dínomdánomba címűt.

ziara P
M. Kácsor Zoltán: Pukkantós Busz

Úúúúúúú, ez nekem nagyon nem tetszett. El tudom képzelni, hogy ez a sorozat a kisfiúkat megszólíthatja, de annyira… Nem akarom inkább minősíteni. Az illusztrációk sem az én világom. Kicsit csalódás volt, mert éppen most olvassuk az író legújabb, merőben más stílusú gyermekregényét, ami viszont nagyon jó. Az öt és fél éves kislányom és én is nagyon élvezzük.

dianna76 P
M. Kácsor Zoltán: Pukkantós Busz

Hát ez nem éppen volt elbűvölő történet számomra. Már a címéből sejthető, hogy itt olyan viselkedés kerül elő, ami társaságban nem túl ildomos. Azért én reméltem, hogy csupán a kipufogó probléma, és annak megoldása lesz a téma. Persze a lényege a könyvnek az, hogy felhívja a gyerekek figyelmét arra, hogy nem szabad másra kenni dolgokat. Elmaradt a sorozatnál megszokott kukucskálós ablak. Viszont emlékeim szerint módosult az illusztráció. Nekem tetszett ez a modernség, vagányság. Kicsit a Garmann könyvek rajzaira emlékeztetett.

Scolar, Budapest, 2017
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632446592 · Illusztrálta: Szigeti András
PTJulia P
M. Kácsor Zoltán: Pukkantós Busz

Gyerekkönyvek legalja, ráadásul az illusztráció is szőrnyű…