Szeret, ​nem szeret (Helen Grace 7.) 195 csillagozás

Szeret…

Egy ​nő holtteste fekszik az úton. Elsőre tragikus balesetnek tűnik. Ám amikor Helen Grace megjelenik a helyszínen, hidegvérű gyilkosságnak látja. De miért venne célba bárki egy imádott feleséget és anyát?

Nem szeret…

A város másik végében megölnek egy gyógyszerészt, de a vevőit életben hagyják. Milyen alapon dönt a gyilkos?

Nem szeret…

Ha Helen nem oldja meg a halálos kirakós játékot, még több vér fog folyni. És ha téved, az az életébe kerülhet.

Helen Grace, aki a börtönből kiszabadulva visszatért a Southamptoni Központi Rendőrkapitányságra, elsőként érkezik a tetthelyre.

Az eddigi legfeszültebb Helen Grace-thriller eseményei nyaktörő sebességgel, valós időben játszódnak le, 24 óra alatt.

M. J. Arlidge tizenöt éve dolgozik a televíziós dráma műfajában. Az utóbbi öt évben olyan bűnügyi sorozatok gyártásában vett részt az ITV számára, mint a Torn vagy a The… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

GABO, Budapest, 2018
324 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634065623 · Fordította: Turcsányi Jakab
GABO, Budapest, 2018
324 oldal · ISBN: 9789634066477 · Fordította: Turcsányi Jakab

Helen Grace · Joanne Sanderson

mate55>!
M. J. Arlidge: Szeret, nem szeret

A gyilkos mulatság nagyon kevés újdonságot kínált. A történet egy sorozat hetedik részeként önállóan is olvasható. (Vannak azonban súlyos spoilerek az előző két könyv kapcsán.) Egy krimit akartam, nem pedig egy pontatlanságokkal teli thriller szappanoperáját. Ígéretesen kezdődött; számos esemény lezajlott, fejlesztések történtek stb. Azonban soha nem indult el. Egyszerűen csak „előrelendült”. Ezáltal lapos, egynapos ketrecbe zárt akció lett belőle. Azt is be kellett látnom, hogy a „miért csinálták” kérdése majdhogynem érdektelen lett számomra. Annál is inkább, mert olyan társadalomlélektani elemzést követelt volna, amelytől Arlidge visszariadt. Megelégedett a „rossz gyermekkor” sztereotípiájával. Távol vagyok a szakterület szakembereitől, de úgy gondolom, hogy a traumatizált ember reakcióit lehetetlen pontosan megjósolni. Véleményem szerint az író átlépett egy érzékeny határt: sok időt töltött azzal, hogy szinte erőszakosan táplálta az olvasót a gyilkos hátterével és motivációival. Mivel megspórolta az elemzést, ezért megmaradt egy közepes akciókriminek (ez még nem lenne baj), de lélektani analízisnek sikertelen.

dagikám>!
M. J. Arlidge: Szeret, nem szeret

Ritka a krimiknél, hogy csak egy napot öleljen fel a történet. Ebben az esetben 24 órába volt belesűrítve, így egy percre sem pihenhetett az olvasó, mindig volt min izgulni. Szintén nem gyakori, hogy ilyen hamar fény derüljön a gyilkos kilétére. Végig izgultam, és megdöbbentő volt, hogy egy kamasz ilyen ügyesen meglógjon a rendőrség elől, de a végére nem várt fordulat következett be. Kicsit el is pityeredtem. Most is nagyon tetszett a regény felépítése, gyorsan lehetett vele haladni.Sajnálom, hogy nincs több folytatása ennek a történetnek.

Szilvi00 P>!
M. J. Arlidge: Szeret, nem szeret

Nagyon szenvedtem ezzel a résszel. Újdonság volt, hogy csupán egyetlen napot ölelt fel a könyv cselekménye, de ami egy izgalmas hajtóvadászatnak indult, hamar unalomba fulladt. Engem nem fogott meg. Egyedül az iskolában történtek ráztak fel egy kicsit, ami igazán rám is fért. Addig viszont sokszor elkalandoztak a gondolataim és azon kezdtem tűnődni, hogy ki hord manapság erszényt magával, vagy hívja pedellusnak az iskolai gondnokot? Szóval mivel nem tudtak lekötni az események, csúnya módon, a szóhasználattal kötekedtem. Érezhetően Helen sem heverte még ki a börtönben töltött hónapokat, erre itt egy újabb csapás! Remélem a következő rész kárpótol majd, és nem arról van szó, hogy én untam rá a felügyelőnőre!

Ferger_Jolcsi P>!
M. J. Arlidge: Szeret, nem szeret

Ezer éve vártam már, hogy olvashassam ezt a sorozatrészt. Nagyon magával ragadott a sorozat, izgalmas olvasni, ahogy Helen sorban kapja el a sorozatgyilkosokat, bűnözőket. Ezúttal a történet sokkal pörgősebb, egy napba vegyíti az írónő a történteket. Helen-nek a korábbi történetben történt spoiler után már nem olyan könnyű megbízni a kollégáiban, legfőképpen Sanderson-ban. spoiler

Anarchia_Könyvblog>!
M. J. Arlidge: Szeret, nem szeret

Tetszett az író megoldása, hogy egy napba vegyíti a cselekményt, így folyamatos volt az akció, és nem volt üresjárat a történetben. A másik ami szintén ütött, mindamellett, hogy tele volt vérontással, nagy hangsúlyt fektetett az érzelmekre is, így kapva meg egy képet a gyilkosainkról. Nekem ez volt M.J. Arlidge második könyve amit olvastam, és lehet elfogult vagyok, mert látom több értékelésben is, hogy az olvasók szerint egyre laposabb a sorozat……hát nem tudom, szerintem egy olyan könyv ami folyamatosan pörög, ami megadja az érzelmi löketet, amitől megkapom a kellő feszültséget, nem lehet lapos. Nekem legalábbis nem volt az.
Ez a könyv nem csak egy szimpla krimi. Megmutatja, hogy mivé válhat egy ember, ha folyamatos kudarcok érik, ha állandó az elutasítás az életében, ha még a családja is elhagyja, és nincs senki aki segíthetne rajta. Ilyenkor már elég a legapróbb érzéketlenség is ahhoz, hogy elindítsunk egy lavinát, ami tragédiába torkollhat.
Ajánló folytatása a honlapon:

Lanore P>!
M. J. Arlidge: Szeret, nem szeret

Ez a hetedik kötete a sorozatnak, és én még mindig nagyon szeretem, bár lehet, hogy már elfogult vagyok, de nem tudom megunni. Nem feltétlenül Helen miatt, hanem a hangulat, az atmoszféra, az izgalom miatt, ami soha nem marad el. Ez a rész elejétől a végéig egy nagy hajtóvadászat, most nem a nyomozó csapatunk lelki dolgain van a hangsúly, és nekem ez kifejezetten tetszett, főleg úgy, hogy az utolsó 3 kötetben az érzelmek voltak előtérben. Itt tömény akció van, folyik a vér kegyetlenül, igazságtalanul, vélt vagy valós indokok miatt… nem tudtam letenni. Azért az látszik, hogy az eddig történtek, főleg a Holloway spoiler megviselte Helent, egyre gyakrabban mennek spoiler. Ez a Bonnie és Clyde vonal annyira brutális volt, hogy sejteni lehetett, az író meglép valami durvát spoiler. Viszont, valószínűleg velem van a baj, de Emilia Garanitát én annyira, de annyira rühellem, hogy csalódtam, amikor spoiler. Várom a következő részt! :)

Mónika_T P>!
M. J. Arlidge: Szeret, nem szeret

Néhány hónapja még a saját csapata nyomozott Helen ellen. Azóta a dolgok látszólag visszatértek a megszokott kerékvágásba. Helen átmenetileg a Jonathan Gardam kirúgása miatt megüresedett nyomozati osztályvezetői posztot is betölti. Viszont sem ő, sem a csapat, főleg Sanderson, nem tudnak túllépni a korábbi sérelmeken.
Mindeközben brutális gyilkosságsorozat veszi kezdetét Southamptonban.

Pörgős a tempó. Mindössze egy nap eseményeit olvashatjuk a lapokon.
Most nincsenek felesleges letartóztatások. A gyilkos elég korán lelepleződik, Helen és csapata pedig egy lépéssel lemaradva követik.
Főhősünk az elkövetőt hajszolja, őt pedig a démonjai üldözik.

Kicsit más volt ez, de kellett is, mert a máshogy más előző rész nekem nem jött be.
Ez sem az igazi, de egy ideje már nem támasztok nagy elvárásokat a sorozat iránt. Úgy néz ki nagyjából tartja azt a szintet, ami még pont elég ahhoz, hogy végigolvassam.

Kókuszka>!
M. J. Arlidge: Szeret, nem szeret

Egy tizenéves lány magányos, szeretethiányos bosszúhadjárata egy napba sűrítve. A megtorlások ellenére maga a bűnügyi történet izgalma nem jött át. Számomra inkább lélektani okokat boncolgató dráma volt. Démonjaival küzdő Helen Grace és csapata versenyt fut az idővel, hogy a szintén démonjaival küzdő Daisy-t elkapja. A rendőrség akciói nekem szervezetlennek tűntek. spoiler A történet meghosszabbítása miatt szükségeltetik, de akár mást is bevethetett volna az író.

tmezo P>!
M. J. Arlidge: Szeret, nem szeret

Gyors egymásutánban jöttek a gyilkosságok, egy nap alatt lezajlott az „ámokfutás”, vagy inkább „bosszúhadjárat”. Hamar megvolt az elkövető(k) neve, csak elébük kellett kerülni, de a célszemélyek kiléte kérdéses maradt. Sok nyomozásra nem volt szükség, az akciókon volt a hangsúly. Helen volt a (fő)főnök, így mozgósíthatott mindenkit, de végül csak egyedül állt szemben az elkövetővel.
Helen sokszor megkérdőjelezte az ítélőképességét, nem tűnt mindig olyan rendíthetetlennek, határozottnak, mint az előző részekben. Nyomot hagyott rajta a börtön, megingott a bizalma is némely személyt/magát illetően, és ez némileg kihatott a munkára.
spoiler
spoiler

Zanit >!
M. J. Arlidge: Szeret, nem szeret

Még szerencse, hogy az első rész nem ilyen volt (és a többi sem), mert akkor nem jutottam volna el a 7. részig a sorozat olvasásában.
Tömény akció, semmi egyéb. Helenről újat nem tudtunk meg, pedig olyan szépen kezdett kibontakozni a jelleme, az élete.
Úgy tűnik, „elfáradt” ez a sorozat, bár ne legyen igazam.

Praetorianus P>!

Mindig a szeretteink okozta sebek a legmélyebbek.

Kapcsolódó szócikkek: Helen Grace
SchizoVampire P>!

„Látom magam előtt a szívemet, ahogy megfeketedik a gyűlölettől.”

_Katie_ P>!

[…] kényelmetlen helyzetekben nem szabad kerülgetni a forró kását

Lanore P>!

Az egész világ leláncolt, rémült és impotens.

Barbár>!

Újabban, amikor az embereknek közbe kellene lépniük, hogy megakadályozzanak egy bűncselekményt, vagy, mint ez esetben, félre kellene állniuk az útból, ők filmre akarják venni, mintha szórakoztató műsor lenne, direkt az ő kedvükért.

Kapcsolódó szócikkek: Joanne Sanderson
tmezo P>!

Mennyire meg tud változni az élet néhány óra leforgása alatt!

Helen Grace sorozat · Összehasonlítás