Hazudsz, ​hazudsz (Helen Grace 4.) 254 csillagozás

M. J. Arlidge: Hazudsz, hazudsz

Helen ​Grace felügyelő sohasem látott még ilyen pusztítást. Hat tűzeset huszonnégy órán belül. Két ember meghalt… Többen megsebesültek. Mintha valaki porig akarná égetni a várost… Helennek és csapatának át kell rostálnia a törmeléket, hogy megtalálják a gyújtogatót, aki tüzet – és hatalmat – akar, miközben emberéletek válnak hamuvá. Elég egyetlen rossz lépés, és még több élet kerülhet veszélybe. Ahogy fokozódik a nyomás, és újabb épületek égnek ki, Helen sötét késztetései is önpusztítással fenyegetnek…

M. J. Arlidge tizenöt éve dolgozik a televíziós dráma műfajában. Az utóbbi öt évben olyan bűnügyi sorozatok gyártásában vett részt az ITV számára, mint a Torn vagy a The Little House, legújabban pedig az Undeniable, amelyet 2014 tavaszán sugároztak. Jelenleg A néma szemtanú epizódjait írja, de eredeti bűnügyi sorozatokon is dolgozik angol és amerikai tévécsatornáknak.
Bemutatkozó thrillere, az Ecc, pecc, amelyben bevezeti Helen Grace felügyelő alakját, világsikert… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

GABO, Budapest, 2017
432 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634064527 · Fordította: Turcsányi Jakab
GABO, Budapest, 2017
432 oldal · ISBN: 9789634064893 · Fordította: Turcsányi Jakab

Helen Grace · Charlene "Charlie" Brooks · Adam Latham · Deborah Parks · Denise Roberts · Emilia Garanita · James Ward · Joanne Sanderson · Jonathan Gardam · Luke Simms · Rebecca McAndrew · Sarah Gardam

MissFortune>!
M. J. Arlidge: Hazudsz, hazudsz

Eddig igazán szerettem ezt a sorozatot, hiszen ha valami igazán jó krimire vágytam, akkor bátran a kezembe vehettem.
Sajnos mégis úgy érzem, hogy ez a kötet alulmaradt az eddigiekkel szemben. Hiába volt pörgős, csavaros, hiányzott belőle valami. Ezen kívül az is bosszantott, hogy Helen egy helyben toporog, egyszerűen maga a szerző sem tudja, pontosan mit is kezdjen a karakterrel. Kezd unalmas lenni, hogy Helen vagy Jacknél köt ki, vagy még nagyobb elkeseredésemre Maxnál..
A nyomozás, illetve a bűntény ismét nagyon érdekfeszítő volt, ez nem változott szerencsére. A várost most egy gyújtogató fenyegeti, aki elképesztő tempóban “dolgozik”, hiszen egy éjszaka alatt 3 hatalmas tüzet is gyújtott. (és mindez még semmi)
Pörögtek az oldalak, viszont megjegyezném azt is, hogy a végére már úgy éreztem, hogy nagyon el lett nyújtva a történet. Lehetett volna rövidebb is, olyan 60-70 oldallal.
Nem volt kifejezetten rossz élmény, hiszen izgalmas, szórakoztató volt, viszont a többi kötet magasra tette a lécet. Biztosan fogom folytatni, mert a végén érdekes bonyodalom kezdődött. spoiler

Amál P>!
M. J. Arlidge: Hazudsz, hazudsz

Sokak szerint ez a rész gyengébb volt, mint a többi, de én ezzel nem értek egyet. Inkább úgy mondanám, hogy más volt, hiszen a gyújtogatás, és a tűz általi halál eltér az eddigi borzalmas gyilkosságoktól. Talán hiányzott az a lendület, a fordulatok, amik eddig jellemezték az író könyveit. Itt viszont jobban bele tudtam élni magam az áldozatok szerepébe, a kilátástalanságba, amikor rádöbbennek, hogy itt a vég. Helen Grace-t is egyre jobban kiismerem, és megértem, hogy miért olyan távolságtartó szinte mindenkivel. Hisz a gyermekkori traumákat nem lehet egykönnyen elfelejteni.spoiler Kíváncsian várom, hogy a következő rész mit fog tartogatni számunkra, mert egy érdekes csavarral zárult a könyv.

Kawaii_vIVIv>!
M. J. Arlidge: Hazudsz, hazudsz

Ez a rész is tetszett, és elég rendesen tele volt fordulatos csavarokkal a történet.
Az újságírónőt ebben a részben agyoncsaptam volna, amit művelt az most egy kicsit sok volt nekem.
Helen meglepett, hogy végül beadta a derekát és elment Max Pain-hez..aki nem volt jó választás.
Elég sokáig egy helyben toporgott a rendőrség, és eléggé rosz volt azt olvasni, hogy a gyújtogató megint lecsapott és sajnos voltak halálos áldozatok is. És bosszantott, hogy csak ilyen sokára jöttek rá mindenre máskor kicsit gyorsabban kapcsoltak. A könyv vége pedig szerintem nagyon jó volt, én nem erre számítottam. Alig várom, hogy a következő kötetet is a kezem közé vegyem.

_Eriii>!
M. J. Arlidge: Hazudsz, hazudsz

Hát sajnos-sajnos a többséggel kell egyetértenem, mert ez a rész most eléggé alulmaradt a többitől. Ennek ellenére én még mindig szeretem az író stílusát, nagyon jól ír, de ez a rész most egy kicsit gyenge volt. A másik meg ami nagyon szúrja a bögyömet az az, hogy Helen még mindig egy helyben toporog. Ez elég fusztráló, mert igazán sok mindent ki lehetne hozni belőle az ő hátterével. A történet semmi újat nem nyújtott. Két dolgon eléggé meglepődtem, remélem valami jó kis bombát fog az író bedobni. A következő részt viszont nagyon várom. Remelem jobb lesz, izgalmasabb, körömrágos…

M. J. Arlidge: Hazudsz, hazudsz

„Elege volt a kompromisszumokból és a félmegoldásokból. Azt akarta, hogy egyszerű, nyílt és boldog legyen az élete, de a valóságban távolról sem volt ilyen.
Mostanában mintha egyik miniválságtól evickélne a másikig, miközben keveset nyer, senkinek nem tesz a kedvére, és olyan választások elé kerül, amelyekből mindenképp vesztesként jön ki.
Tudná jobban csinálni? Vagy mindig is így lesz? Talán az a könyörtelen igazság, hogy bármit tesz, és bárhogyan próbálkozik is, ebből az ördögi körből nem fog tudni kilépni.”

„Annyi szaron kell átgázolnunk, olyan sok kis méltánytalanság ér bennünket az igazán nagy igazságtalanságok mellett. Olyan sokszor borít el a sötétség, akár akarod, akár nem. De van néhány dolog, amit uralni tudsz. Uralni tudod önmagadat. Uralni tudod az érzéseidet. És ha elég okos vagy, uralni tudsz más embereket."

A sztori nekem tetszik, az elképzelés is, és a cselekmény is, meg az események fordulata is. Izgalmas volt, és rejtélyes. Helen Grace-t kezdem már egyre jobban kedvelni, bár még nem annyira, hogy a kedvencemnek mondhassam, annyira belevaló ez a nő, és ezt nagyon bírom benne, hogy ennyire elszántan nyomoz. A végére mindig helyére kattan nála valami, ami felett elsiklottak nyomozás közben, és végül minden apró kis mozaikkocka a helyére kerül, teljes egész lesz a kirakós darabjai, aztán már meg is van az igazi tettes vagy tettesek. :D Ezt nagyon szeretem benne, és azt is, ahogy kiáll a barátai mellett, főleg Charlie mellett, amikor nagy szüksége van rá, ott van mellette. Charlie-t is nagyon kedvelem, az őszintesége, és a kedvessége miatt is, annyira bátor, és szerethető a karaktere, de azért ő is be tud keményedni, ha muszáj. Sanderson nyomozó is nagyon szimpatikus nekem. :)

Bővebben:
link
link

Navi>!
M. J. Arlidge: Hazudsz, hazudsz

Hát ez harmatgyenge volt :( Kim csak körbe-körbe forgott, nem haladtunk semerre, Gardam nagyon furcsa volt, olyan cukrosbácsi érzésem van tőle, Charlie hiteles volt és szerettem, a többiek csak úgy voltak, egy-egy villanásnyi volt csak belőlük. Max Paine és Emilia karaktere – hányhatnékom van tőlük :( A tűzesetek megoldása pedig … valahogy nem volt hiteles nekem.
Nem tudom, fogom-e folytatni valaha a sorozatot.

Timcsibaba77>!
M. J. Arlidge: Hazudsz, hazudsz

Megint rendesen rabul ejtett ez a lehengerlő újabb könyve M.J. Arlidge-nek. Ha filmes lennék, azonnal küldeném a felkérést a forgatókönyv megírására, illetve neki fognék megírni, mert ezt mindenképp látni is kell, nemcsak olvasni az embereknek.
Nehéz kritikát mondani ehhez a írásához, lévén hajazta az előzőeket, másképp nyújtott önfeledt izgalmakban gazdag kikapcsolódást számomra.
A borító mindenképp jó választás volt, mert alaposan tűzbe hozott, és a történetet fel is öleli dióhéjban. A cím is megnyerő, mert a végén oda lyukad majd ki az író, kifejti, miért ez a cím lett.
Gördülékeny, fordulatokban gazdag, meglepő tartalmas olvasmány volt. Persze nem szép irodalom, de ebben a zord időben, ha kinézek az ablakon, csak havazik és havazik már reggel óta, mindenképp jó volt kicsit befészkelni magamat a kanapén, és elbújni a hideg időjárás elől.
Ettől csavarosabbra én se tudtam volna kihozni a történetet. A babaházat még nem olvastam, lehet következő utam visz majd a könyvesboltba, mert mindenképp be kell szerezzem. Amit sajnálok, hogy csak négy kötete van forgalomba az írónak, ritkaság számba megy, mikor az ember rátalál egy tényleg izgalmas krimire, amit jó az elejétől a végéig felfalni.

M. J. Arlidge: Hazudsz, hazudsz

A különböző „krimi-remakektől” már bizonyára sokakat ráz a hideg (mint engem is) – na nem a feszültségtől, az ugyanis teljességgel hiányzik, inkább a botrányos megvalósítástól és a szemérmetlen lopkodásoktól. spoiler számomra már az ilyen történeteknek, nincs igazán olyan szórakoztató értéke, vagy csak nem érdekel a gyújtogatásról szóló irományok. A történet nem egy kiköpött tini könyv, de az, amit nyomozás címszó alatt megpróbál eladni nekem, spoiler leginkább a tinédzser-közönségre belőtt könyvek konfliktusainak pehelysúlyú kategóriájára emlékeztet. A történet ismétlődőnek, a végső megoldás pedig irreálisnak tűnik. Most már valóban nagy szükség volna egy formabontó, színvonalas és életképes krimire, (szerencse, hogy mostanában olvastam J. M. Gulvin: Hosszú számolás c. könyvét) hogy ismét erőre kapjon a műfaj. Ilyenből pedig többet nem kérek, épp elég volt az utóbbi idők „míves” krimijei, amik az olvashatatlanság határait feszegették.

gumicukor>!
M. J. Arlidge: Hazudsz, hazudsz

Végre ebben a kötetben megérkezett nekem ez a sorozat. Mindig volt valami problémám, néhol a fő gyilkossági szál kidolgozatlansága, néhol a nyomozók magánéletének túlzott beemelése, viszont ez a rész minden szempontból nagyon rendben volt.

A gyújtogatásos vonal szépen kidolgozott volt, tetszett az indíték, a tettes és hogy tényleg a legutolsó pillanatig nem tudtuk, hogy ki áll az egész mögött. Nagyon gyorsan beszippantott a történet, végig izgultam, hogy mi a kapcsolat a tűzesetek között és hogy végül hogyan tudják majd a tetteshez kapcsolni. Azt az egyet kicsit hiányoltam, hogy – ha jól emlékszem – nem magyarázták meg, hogy spoiler. Ezen viszont simán átsiklottam a többi részlet nagyon jó kidolgozása miatt.

A nyomozók magánéleti szálával, főleg Helenével nem nagyon voltam eddig kibékülve, de ebben a részben nem vitték túlzásba. Mindig az a bajom, hogy túl sok és karakteres, ezért elveszi a figyelmet a fő nyomozásról. Valószínűleg ebben a részben azért tetszett, mert szinte semmi nem történt a magánéletükben. Na jó, ez így azért túlzás, de nem történt velük olyasmi, ami szerintem túl karakteres lett volna és elvitte volna a sztorit a nyomozásról.

Összességében ez a rész visszahozott a sorozatba, most nagyon akarom folytatni. Az eddigi részek után mindig úgy voltam vele, hogy jó, végigolvasom, de nem vagyok elájulva. Ez a kötet viszont beszippantott.

Mónika_T P>!
M. J. Arlidge: Hazudsz, hazudsz

Nem volt rossz, csak kicsit felületes.
A nyomozás talán alaposabb, mint az eddigiekben, de elég nehezen haladtak bármerre is Helenék.
Ez sem egy vérben tocsogó sotozatgyilkolászós történet. Igaz, tűzben meghalni is szörnyű. Azért az alaposabb részletektől meg lettünk kímélve. Cserébe az elkövető, a motiváció tekintetében lehetett volna mélyebbre ásni, és lélektanibb szintre vinni a történetet.

Még mindig nagy előnye a sorozatnak, hogy a rövid fejezetek és gyors nézőpontváltások miatt elég lendületes a tempó.

mate55>!

A bizonytalanság a legrosszabb, igaz?

Kapcsolódó szócikkek: bizonytalanság · Emilia Garanita
a_bookworm_named_honey>!

Annyi véletlen, kegyetlen és értelmetlen dolog van az életben. Annyi szaron kell átgázolnunk, olyan sok kis méltánytalanság ér bennünket az igazán nagy igazságtalanságok mellett. Olyan sokszor borít el a sötétség, akár akarod, akár nem. De van néhány dolog, amit uralni tudsz. Uralni tudod önmagadat. Uralni tudod az érzéseidet. És ha elég okos vagy, uralni tudsz más embereket.

Bajnoczianna>!

Mert arra emlékeztetik, hogy minden sötétség ellenére a jóság is létezik a világban

427. oldal, Száznegyvenegyedik fejezet

mate55>!

– A kétségbeejtő helyzetek kétségbeesett tetteket szülnek.

Kapcsolódó szócikkek: Rebecca McAndrew
Smurfettereads>!

[…] de amíg élet van, addig remény is.

Kapcsolódó szócikkek: James Ward
Smurfettereads>!

[…] Soha ne érezze magát zavarban, ha nyíltan és őszintén beszél velem.

Kapcsolódó szócikkek: Jonathan Gardam
nypiro P>!

Emilia egész éjjel fent volt, és most hullának érezte magát. Jó a sztori, de muszáj ennek a pasasnak minden este lecsapnia?

Kapcsolódó szócikkek: Emilia Garanita
Smurfettereads>!

– Te most hízelegsz, szívem? […] – Idd meg a bort, és menjünk fel. Megengedem a fürdővizet, és ketten is elférünk a kádban, ha van kedved hozzá…

Kapcsolódó szócikkek: Sarah Gardam
_Katie_ P>!

Miért van az, hogy a mai népek mindent – legyen bármilyen csúf és lesújtó – meg akarnak örökíteni és másokra is rátukmálni a közösségi médiában?

Helen Grace sorozat · Összehasonlítás