Bújócska (Helen Grace 6.) 222 csillagozás

M. J. Arlidge: Bújócska

A ​börtön nem nyomozónak való hely
Helen Grace az ország egyik legjobb detektívfelügyelője volt. Most rács mögött van, bűnözők társaságában.

Gyilkosság gyanújába keverték
Tudja, hogy innen csak egy kiút van: életben maradni a tárgyalásig és valahogy bizonyítani az ártatlanságát.

Összezárva egy gyilkossal
De amikor megcsonkított holttestet találnak a szomszéd cellában, Helen attól fél, hogy meg vannak számlálva a napjai.

Szabadon jár-kel egy gyilkos
Akit le kell lepleznie. Mert ő lehet a következő áldozat.

M. J. Arlidge tizenöt éve dolgozik a televíziós dráma műfajában. Az utóbbi öt évben olyan bűnügyi sorozatok gyártásában vett részt az ITV számára, mint a Torn vagy a The Little House, legújabban pedig az Undeniable, amelyet 2014 tavaszán sugároztak. Jelenleg A néma szemtanú epizódjait írja, de eredeti bűnügyi sorozatokon is dolgozik angol és amerikai tévécsatornáknak.
Bemutatkozó thrillere, az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

356 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634065098 · Fordította: Turcsányi Jakab
356 oldal · ISBN: 9789634065814 · Fordította: Turcsányi Jakab

Helen Grace · Joanne Sanderson · Jonathan Gardam · Jordi Baines

mate55>!
M. J. Arlidge: Bújócska

Amikor a börtön „bűnössé” tesz. Az emberi fogva tartás kegyetlen világa, az igazságszolgáltatás, hierarchia-rendszere, a büntetések egymáshoz való viszonya és hogy maga ez a rendszer mivé formálja a bekerülőket sokféle írót inspirált, köztük Arlidgét is. Most ő úgy gondolta, hogy történetében (női fogvatartottak börtöne) a drámaiságot nem a ráérős körítéssel kell éreztetnie, hanem a jól bevált hatásvadász eszközökkel. Találkozhatunk itt is megalázkodott egyénekkel, nagy tekintéllyel bíró „kiskirályokkal”, beképzelt „ászokkal”, és persze hatalommániás férfi-női smasszerekkel is. Ahol a kíméletlen igazságszolgáltatási rendszer, már rég képtelen elvégezni eredeti feladatát. A smasszerek egy része semmiben sem különbözik a rájuk bízott fegyencektől, saját egójuk, tekintélyelvük és erőszakra való hajlamuk vezérli őket. A végeredmény, mintha csak ennek akarna nyomatékot adni, maga a forrongó düh, a fékezhetetlen indulat, az elszabadult pokol. Ezen karakterek megjelenését, cselekedeteit jól rakosgatta egymás mellé, így a könyve, végig jól muzsikált. A rövid és gyors felvezetés után nem húzta az időt a karakterek jellemrajzával, hanem rátért a börtönviszonyok bemutatására, ahol kaptunk mindenből egy jókora adaggal (néhol talán már talán túl sokat is). Komoly kérdéskört is pedzegetett. Meddig mehet el a saját és börtöntársai védelme érdekében, elvárható-e egy detektívfelügyelőtől, hogy megfontoltan, higgadtan cselekedjen egy büntetés-végrehajtási intézet falain belül, mert az új énje már csak egy egészen keveset egyeztethető a régi életéhez. A börtönben aztán Helen Grace megtanulja, hogy a „kóter” egy teljesen másik világ, ahol csak az erő, a tekintély és a barátokkal való összetartás számít. Állatias, komor és a túlélésre orientálódott bűnözővé alakítja a börtöntársadalom. Kifejezetten üdítő volt olvasni, ahogy egyre mélyebbre és mélyebbre kerül az intézmény szabály-rendszereiben. De azt is el kell, hogy mondjam, tipikusan olyan könyv, amit nem lehet utálni, viszont soha nem lesz a kedvencem. A komor atmoszféra, az akciójelenetek, és persze a nyomozás nem mutat túl a műfaji elemeken, a thriller hatásmechanizmusain. Nincs benne akkora plusz, hogy a legjobb thrillerek listájára felkerüljön.

Kawaii_vIVIv>!
M. J. Arlidge: Bújócska

Teljesen kész vagyok, ez a rész kegyetlenül jó volt. *-* A halálnem, ahogy a gyilkos ölt, az nem volt semmi…brrr komolyan néha éjszaka csak úgy beugrott a kép és nehezen tudtam elhessegetni. Beteg egy állat az ilyen.
Helen kapja az ívet rendesen a börtönben. Charlie pedig most is fantasztikus volt. Ha ő nincs, akkor Helen-nek tuti befellegzett volna. Sanderson-t az előző rész végén utáltam, itt sem lett a szívem csücske, de azért kicsit pozitív irányba mozdult a mérleg vele kapcsolatban.
A gyilkost megint nem tudtam kitalálni XD Pedig kétszer is azt hittem, hogy ahaaaaaaaaaa na majd ő lesz, de basszus nem :O
Gardam mekkora egy rohadék volt, nem hiszem el, ahelyett, hogy segítette volna a nyomozást inkább hátráltatta és az ügy ellen dolgozott. Garanita pedig továbbra is egy pióca aki, eladná a saját lelkét is, ha ezzel címlapra kerül a cikke.
Alig várom a folytatást. :) *-* M. J. Arlidge soha nem okoz csalódást, csupán függőséget okoz.

Szilvi00 P>!
M. J. Arlidge: Bújócska

Hurrá! Visszatért a régi színvonal. Hiányzott ez az állhatatos, szívós, okos és mindenre elszánt Helen! Szörnyű és igazságtalan dolgokat kellett átéljen ebben a részben. A nyomozás ezúttal egész másképp zajlott, de a felügyelőnő a rácsok mögött is megállta a helyét. Szerintem ráfért a sorozatnak ez a fajta környezetváltozás. A könyv felénél nagy elégedettem hátradőltem, azzal a gondolattal, hogy én rájöttem a gyilkos kilétére. Milyen okosnak képzeltem magam! Természetesen totálisan mellé lőttem!

nypiro P>!
M. J. Arlidge: Bújócska

Tartottam ettől a résztől. Sőt Helent kezdtem már nem kedvelni. Annyira magának való. Néha már azt éreztem től okosnak hiszi magát (persze az is). De az, hogy nem tud csapatban dolgozni, vagy nagyon nehezen kezdte unszimpatikussá tenni. Még kicsit azt is gondoltam, hogy megérdemelte a sorsát az előző részben.
De ez a rész úgy ahogy vagy abszolult ütős. Igaz van benne 1-2 rész ami nekem meseszerűnek hatott spoiler, de itt megmutahatta azt amitől Ő igazán Helen Grace. Nehéz körülmények között is képes volt rájönni ki tette el láb alól a lányokat. Itt jól jött, hogy annyira magányos farkas.
Charlie hűsége hozzá felemelő. És szerencsés kimenetele lett.
És a rossz megérdemelte a jutalmát. Mindkettő.

356 oldal · ISBN: 9789634065814 · Fordította: Turcsányi Jakab
Mónika_T P>!
M. J. Arlidge: Bújócska

Az előző rész után mertem kicsit többet remélni. Nem kellett volna.
Visszatért a sorozat a Szegény kisfiú előtti szintre. Vagy még inkább az alá. Nálam. Mert érdekes, hogy pont a legmagasabb %-on álló rész tetszett nekem a legkevésbé.

Ami nagyon pozitív volt, az Charlie rendíthetetlen hite Helen ártatlanságában. Bírtam az elszánt nyomozását, de ez a szál olyan őrült nagy meglepetéseket nem ígért.
A börtönben garázdálkodó sorozatgyilkos utáni nyomozás sem kötött le igazán. Főleg, hogy ez ügyben sokáig alig történt valami, a vége pedig túl lett pörgetve.
Az egész csak egy töltelék epizódnak tűnt, hogy addig is történjen valami, amíg Helen parkolópályán van, és ott is játszhassa a zsarut.

Ferger_Jolcsi P>!
M. J. Arlidge: Bújócska

Drasztikus, sokkoló, bizarr… Durva ez a sztori, kegyetlen… Helen ezúttal a börtönben tengeti napjait, s tekintve, hogy Helen vonzza a zűrzavart és a káoszt, feltűnik a börtönben egy sorozatgyilkos. Helen még a rácsok mögött sem veszíti el a hivatását, a zseniális nyomkövetési technikáját és a jó megérzéseit. Bár először tévútra jut, a kétes információk elviszik őt a rossz irányba, de végülis sikerül rájönnie, hogy ki az elkövető, csak túl későn. Már semmit nem tehet, hogy megállítsa őt, de szerencsére Charlie végig hitt az ártatlanságában és nem hagyta, hogy baja essen. Robert egy kegyetlen őrült… Nem tudom elképzelni, hogy mi váltotta ki ezt az őrjöngést és hidegvérű bosszút Helen irányába nála. Értem én, hogy megölte Robert anyját és ezért szeretne bosszút állni, de józan ember nem viselkedik így, ahogy a srác… Még jó, hogy a végén ezúttal is az igazság győzedelmeskedik.

Timcsibaba77>!
M. J. Arlidge: Bújócska

Újabb lendületes megunhatatlan darabja a Helene Grace folytatásos „krimi telenovellának”, egy szelet volt a valahol biztos egésznek. Talán annyit még mondanék, hogy NEKEM EZ a rész lett a number one. Ennyit nem agyaltam bosszankodtam még könyvön, mert tényleg nem lehetett tudni a megfejtést, csak a legvégén, amit nem mondok el, meghagyva a lehetőséget másoknak is, hogy végig „szenvedjék” Egy igazi velős ütős börtönstory. Alig várom a folytatást. Nagyon jól kitalált sorozat.

tmezo P>!
M. J. Arlidge: Bújócska

„Aki egyszer zsaru volt, zsaru is marad – (…).”
Igen, Grace, spoiler a börtönben is nyomoz. Nem tudja kikapcsolni az agyát, és amikor sorozatos halálesetek történnek, nem hagyja nyugodni a dolog. Addig kérdezősködik, alkudozik, amíg megszerzi az információkat, és sikerül rájönnie mi történt a rabokkal.
Helent sok támadás éri a börtönben, de kitart. Nem hagyja magát, mindenből feláll, és nem gyűri maga alá a rendszer.
Közben volt társa, Charlie eszelősen azon dolgozik, hogy kiderítse, vajon Helennek tényleg igaza van, spoiler?
Esemény esemény hátán, rengeteg fordulat van a történet során. Sok megdöbbentő részlet, de végül a jó elnyeri jutalmát, a rossz pedig a méltó büntetését.
Örülök a Gardam fejleménynek is! Végre lehullt róla a lepel.
A börtön hagy kívánnivalót maga után, de betudom annak, hogy régi és éppen bezárásra ítélt. spoiler

Anarchia_Könyvblog>!
M. J. Arlidge: Bújócska

Mostanában valamiért úgy kezdek el regényeket olvasni, hogy az utolsó kötettel kezdem. Így történt most M.J. Arlidge Bújócska című könyvével is. Félve indultam neki, nem voltam teljesen biztos abban, hogy élvezetes lesz az előzmények hiánya miatt, de szerencsére nem volt probléma.

Érdekes volt egy olyan sztorit nyomon követni, ahol egy nyomozó börtönbe kerül, ráadásul olyanok közé, akiket ő maga küldött a hűvösre. Sejthető volt, hogy nem fogják puszipajtásként üdvözölni, de azért az ilyen jellegű kegyetlenkedésekre nem számítottam.
Izgalmas könyv volt, tele akcióval, és meglepő fordulatokkal. Míg a felénél azt gondoltam biztosra tudom a megoldást, rá kellett jönnöm, hogy semmit se tudok. M. J. Arlidge olyan végkifejlettel ajándékozott meg, amire sehogyan se jöttem volna rá.
Bővebb ajánló a honlapon:

buzavirág>!
M. J. Arlidge: Bújócska

Szeretem a börtönös sztorikat, főleg ha a főszereplőnk, jelen esetben Helen, nem játssza a legyőzhetetlen amazon szerepét. Felügyelőnk nem hazudtolja meg önmagát, ebben a részben is nyomoz, hiszen a börtönben sorozatgyilkos garázdálkodik, többen is gyanúsak, mégis meglepő az elkövető kiléte. Nem volt vérfagyasztóan brutális ez a rész, számomra továbbra is az Ecc, pecc marad az etalon, de a börtönlakók mindennapi élete bőven kárpótolt, már-már sajnáltam hősnőnket, mindazért amit átélt. Viszont Emíliát nem bánnám ha valaki jól helyre tenné, iszonyat idegesítő egy nőszemély.
Örülök, hogy ez a rész hozta a színvonalat, az előzőek nem igazán hozták azt, amit elvártam volna, bizakodom a jó folyatásban.

Praetorianus P>!

A börtönben a remény az, ami megöl, nem a kétségbeesés.

Kapcsolódó szócikkek: börtön · Jordi Baines · kétségbeesés · remény
Lúcsi>!

Semmi kétség, az élet sohasem fogy ki a meglepetésekből. A legfurcsább helyeken is megterem az emberi jóság.

Kapcsolódó szócikkek: Helen Grace · jóság
SzteezZ>!

Az ügyesek úgy rejtőznek el, hogy ott vannak az orrunk előtt…

agi452 P>!

A legfurcsább helyeken is megterem az emberi jóság.

Kapcsolódó szócikkek: Helen Grace · jóság
_Katie_ P>!

Időnként mindenkinek ajánlatos tükörbe nézni.

agi452 P>!

Nem szerette azt, amit ez a hely tett vele, amivé változtatta, de a kétségbeejtő helyzetekben kétségbeesett lépésekre van szükség.
Az erőszakosokat meg kell fékezni, az erőszakra válaszolni kell, és ha nem örült is annak, hogy brutalitásra kényszerítik, egy dolgot legalább elért.
Nyert magának még egy napot a harcra.

Kapcsolódó szócikkek: erőszak · Helen Grace
agi452 P>!

– […]. azt kell eldöntenie, hogy akar-e hivatásos rendőrtiszt lenni, kitüntetésekkel, jó fizetéssel és előnyös nyugdíjazással. Vagy el akarja baltázni, és a futottak még kategóriában versenyezni.
Gardam közelebb lépett, megsértve Sanderson személyes terét.
– Melyik legyen, Joanne? Mit választ az életben?
Sanderson a padlót bámulta, kerülve Gardam bősz tekintetét. Végül felemelte a fejét, és a szemébe nézett.
– A helyes utat.

Kapcsolódó szócikkek: Joanne Sanderson · Jonathan Gardam