Agatha ​Raisin és a kígyónyelvű asszonyok (Agatha Raisin 23.) 183 csillagozás

M. C. Beaton: Agatha Raisin és a kígyónyelvű asszonyok

Abban ​semmi meglepő nincs, hogy Agatha Raisint, a merész magándetektívet ismét hatalmába keríti a romantikus lángolás, ám annál meghökkentőbb, hogy milyen hamar és kegyetlenül oltja ki e lángot a sors – vagy talán egy őrült gonosztevő? George Marston, a szédítően jóképű kertész ígéretével ellentétben nem jelenik meg a bálon, amelyet Agatha épp az ő meghódítása céljából szervez. Amikor a nyomozó a férfi keresésére indul, borzalmas bűnténybe botlik, amelynek kegyetlensége felülmúlja minden eddigi esetét.

Agatha Raisin és kis csapata munkába lendül, de csakhamar kiderül, hogy az imádott George nem volt épp szentéletű ember: Carselyben tucatjával hódította a hölgyeket, de furcsamód nem a fiatal és szép nőstények között vadászott. Agatha a kérdezősködéssel magára is haragítja a lakosokat, olyannyira, hogy a gyanút is igyekeznek ráterelni: miért ne követhette volna el féltékenységében ő maga a szörnyű tettet? A falubéli nők sorából igencsak kilóg a hétvégenként Carselyben pihenő… (tovább)

Erawan, Budapest, 2017
264 oldal · ISBN: 9786155652127 · Fordította: Laik Eszter
Erawan, Budapest, 2017
264 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155652110 · Fordította: Laik Eszter

Agatha Raisin · Sir Charles Fraith · Mrs. Margaret Bloxby · Bill Wong · Roy Silver · James Lacey · Toni Gilmour · George Marston · Mrs. Freedman · Patrick Mulligan · Phil Marshall · Simon Black

Anglia · kocsma · Carsely · Gloucestershire · White Hart Royal

Kovaxka P>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a kígyónyelvű asszonyok

Ebben a történetben volt nőszemély és kígyó bőven, igazán találó címet kapott. A fülszövegírót viszont büntetni kéne, mert elspoilerezte az egész sztorit. Igaz, hogy nem az izgalmakért olvasom ezt a sorozatot, a szórakoztatás meg most is megvolt. Az ifjú Simon az agyamra megy, még jó, hogy Charles is előkerül néha. Agatha megint hülyét csinált magából szerelmi téren, viszont komoly veszélybe is sodródott. A történet végével nem is voltam elégedett emiatt, de azért nem tudok csalódni M. C. Beatonban.

Timcsibaba77>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a kígyónyelvű asszonyok

Az a csodálatos ebben a sorozatban, hogy voltaképp bármelyik részt kapja az olvasó a kezébe, akkor sem marad le semmiről sem. Hozta ez a rész is a megszokott színvonalat, Komolyan fontolóra vettem, hogy érdemes lenne M.C Beaton összes Agatha Raisinjét besorozni a könyvespolcomra, mert érdemes az újra olvasásra. Azonban szerintem ez a rész kicsit szövevényesebb, cselesebb lett az előzőeknél, mindenképp csak ajánlani tudom a fanyar angol humor kedvelőinek ezt a bájos maci szemű agg nő Aghata Raisin további kalandjait.

landi72 P>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a kígyónyelvű asszonyok

Ezt a sorozatot még mindig szeretem. Ha egy gyorsan olvasható, kikapcsoló krimire vágyom, telitalàlat. Agatha most is adja a formáját a többiekkel együtt. A krimiszál is bejött nekem. Már nem sok rész van hátra, amit nagyon sajnálok.

Judit_56 P>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a kígyónyelvű asszonyok

Egy kisebb-nagyobb olvasási válság közepén ültem éppen, és egyáltalán semmi nem tetszett. Beleolvastam 5-8 könyvbe, és egyik sem kötött le 10 oldalnál tovább. Kivéve a jó „öreg” Agatha-t.
Imádom ezt a bandát, és a történeteket, a beszólásokat, a poénokat, és a karaktereket, szóval mindent és mindenkit.
Most sem kellett csalódnom, csak azt sajnálom, hogy lassan a sorozat végére érek…

cicus61 P>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a kígyónyelvű asszonyok

Na ezért szeretem M.C.Beaton-t :) Hozta a formáját újra :) Kigyókat Én is utálom, kicsit sok is volt belőlük :) de a történet szuper volt. Én is nagyon szeretem a szereplőket. Nagyon izgalmas volt, de sokat nevettem is. Agatha folyamatos szerelembe esése szórakoztat, mindig mellényúl szegény. Folyton bajba került a nyomozgatása miatt is, sokszor éppen hogy megússza, de Őt ez nem zavarja, egy igazi Tökös Csaj :) Imádom :)

Kis_Andrea>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a kígyónyelvű asszonyok

Nem csalódtam. Pont azt kaptam, amit vártam. :-) Jó kikapcsolódás volt megint. Agatha Raisin nem okozott csalódást.

PTJulia P>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a kígyónyelvű asszonyok

Szegény Agathát már kezdtem komolyan megsajnálni ebben a részben! Neki már semmi sem jön össze? A kígyós történet pedig különösen kegyetlen, és itt most nem is volt rögtön egyértelmű a tettes. Még jó, hogy nyomozó barátaink mindig kihúzzák egymást a csávából, különben ez után a kötet után újabb szereplőgárdát kellene bevezetni!

anesz P>!

borító: 5
tartalom: 4
stílus: 4
szereplők: 4
élmény: 4
mondanivaló: 4

Kissé más volt ez a krimi, mint a megszokott, mert a történet nem ért véget ott, hogy elfogták a gyilkost. A tárgyaláson és utána is voltak bonyodalmak. A fülszövegírót pedig meg kéne büntetni, mert olyan mértékben elspoilerezte a fordulatokat, hogy élvezhetetlenné vált a könyv. Ezért aki még nem tette meg, ne olvassa el a fülszöveget semmiképpen!
Most is az volt a bajom, hogy feleslegesen húzta a sztorit Raisin ennyi oldalon keresztül. Értem én, hogy a tanácstalanságot volt hivatott ezt érzékeltetni, de kevesebb oldalon is értettem volna. A gyilkosság módja nagyon kegyetlen, akik a kígyóktól félnek, ne olvassák! De ez a borítóról is látszik.

konyvolvaso>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a kígyónyelvű asszonyok

Most sem csalódtam Agathában. Jól elszórakozom azon, hogy mennyire el tudják hitetni vele a férfiak hogy csak ő van és ő rá vágynak. Ez volt az első amikor kudarcot vallt a nyomozása, hiába öregszik.Aranyosak voltak a fiatal segítők is, meg a volt hódolók is. Mint mindig most sem kerülhette el, hogy a nyomozása miatt őt is próbálják félre állítani. Izgulhatunk a történeten és a szereplőkért is ugyanúgy. Agatha rajongó feltétlen olvassák el. Aki meg még nem az azért, hogy hátha egy nagy kedvencre lel. Nagyon jó lightos nyomozás.

Szelén>!

Mrs. Bloxby teát főzött, és kivitt egy tálcát a kertbe, ami csak úgy tobzódott a színekben: piros, fehér és sárga rózsák, sarkantyúfű, mályva, árvácska, viola és egy hatalmas iszalag lila szirmokkal, amely tavasz helyett nyáron borult virágba.

FreeAngel P>!

Az üzletben nemcsak szendvicset és forró grillcsirkét árultak, de alkohol is kapható volt. Charles vett egy üveg Chardonnayt, egy csirkét, két sonkás szendvicset és egy dugóhúzót.
– Vezetünk – figyelmeztette Agatha.
– Mi ketten, Sápadtarcú? Csak te.

Kapcsolódó szócikkek: Agatha Raisin · Sir Charles Fraith · szendvics
chuchu>!

– Muszáj hinnem valami tökéletesben és változatlanban ebben a tökéletlen világban. Az emberek hajlamosak más gyarló emberi lényekre istenként tekinteni, aztán, azok is emberek lévén, cserbenhagyják őket. Néha azt gondolom, hogy belül mindenkiben megvan a vágy a spiritualitásra, csak ez néha célt téveszt. Mi másért imádnák, mondjuk, Hitlert vagy Elvis Presleyt?

agnesbakos>!

– Csak arról van szó, hogy… szóval mik a szándékaid Agathát illetően?
Charles meglepve bámult a magas, jóképű Jamesre.
– Viccelsz, vagy komoly ez a viktoriánus modor?
– Törődöm Agathával – felelte James. – Nem akarom, hogy sérüljön a lelke.

Kapcsolódó szócikkek: Agatha Raisin · James Lacey · Sir Charles Fraith
bedith>!

– Jöjjön vissza! – kiáltott rá Bill, miközben Agatha eszementen hajkurászta a macskákat a kertben, és próbálta megfogni őket. Hodge és Boswell úgy gondolták, ez egy új játék, és élvezettel futkostak előle.

Kapcsolódó szócikkek: Agatha Raisin · Bill Wong · macska
konyvolvaso>!

-Nem futok el-jelentette ki Agatha, és ebben a pillanatban azt kívánta, bárcsak ne áldotta volna meg az ég ilyen egészségtelen büszkeséggel.

latinta P>!

„Én senkinek nem kellek – borongott Agatha. – A férfiak vagy slampos nőket akarnak, vagy olyan lányokat, akik úgy néznek ki, mint a botsáskák. […]”

Kapcsolódó szócikkek: Agatha Raisin
sztimi53>!

– És a Rádió 3?
– Felejtsd el. Valami nagyképű idióta ájtatosan bejelenti majd, hogy „Most pedig egy ritkán hallott zeneművet hallhatnak az osztrák komponistától, Freidrich Bummergritchtől”, vagy valami ilyesmit, nekem meg sikíthatnékom van, mert nyilvánvaló, hogy azért ritkán játszott, mert a kutya nem akarja hallgatni ezt a förmedvényt.

Judit_56 P>!

Ha ez egy krimi lenne a tévében, a szakértők már rohannának is a laborba, és rögtön meglennének az eredmények.

Agatha Raisin sorozat · Összehasonlítás