Agatha ​Raisin és a karácsonyi búcsúcsók (Agatha Raisin 18.) 263 csillagozás

M. C. Beaton: Agatha Raisin és a karácsonyi búcsúcsók

Agatha ​Raisin lázasan tervezgeti karácsonyát, amelyet ezúttal igazi mesebeli ünnepként szeretne megülni. Titokban reménykedik volt férje, James Lacey felbukkanásában is. Várakozása közben különös levelet kap egy eldugott falu gazdag birtokosnőjétől, aki arra gyanakszik, hogy a családjából valaki meg akarja ölni. Agatha boldogan hagyja ott unalmas eseteit, és egykori kollégájával, Roy-jal elautózik az ódon udvarház tulajdonosához. Kapóra jön segítségként egy új gyakornoklány, Toni, akit nemcsak a szerencse kedvel különösképpen, de a szimata is páratlan. Agathát elfogja a féltékenység, mert úgy tűnik, felbukkant a színen egy nála is ígéretesebb tehetség, aki ráadásul rendkívül csinos is…
A titkokkal teli udvarházban összegyűlik a család, és hamarosan bekövetkezik a gyilkosság. Nem egyszerű megfejteni a rejtélyt, mert a rokonokon kívül a faluban mindenki gyanús, aki él, hiszen az áldozat szinte tálcán kínálta magát, hogy végezzenek vele.

„A nagy sikerű sorozat korábbi… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

274 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155469589 · Fordította: Laik Eszter
280 oldal · ISBN: 9786155469596 · Fordította: Laik Eszter

Agatha Raisin · Sir Charles Fraith · Mrs. Margaret Bloxby · Bill Wong · Toni Gilmour · Harry Beam · Mrs. Freedman · Patrick Mulligan · Phil Marshall

Anglia · Carsely · Cotswold

csgabi P>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a karácsonyi búcsúcsók

Sok szempontból csalódás volt a kezembe vennem egyik legkedvesebb sorozatom soron következő kötetét, amely más új köntösben, új kiadó gondozásában jelent meg 2015-ben. A fejemben folyamatosan egy hatalmas MIÉRT villogott végig, olvasás közben. Miért?

Miért nem lehetett a sorozat többi részére is az eddigi fordítót felkérni? De ha már nem, akkor miért nem volt képes az új fordító legalább pár korábbi részt elolvasni, hogy ne legyenek benne olyan borzalmak, amik voltak, és amik kimondhatatlanul csökkentették az élményt, amit eddig ezektől a könyvektől mindig megkaptam, még akkor is, ha épp egy gyengébb részt olvastam. Miért nem volt egy rendes szerkesztő a közelben, aki olvasta az addigi-eddigi részeket? Ráadásul óriási volt a színvonalbeli visszaesés a fogalmazásban is. Az járt a fejemben, annyira én is tudok angolul és ennyire én is le tudok valamit fordítani, ha elegendő az ilyen szinten egyszerű nyelvezet a magyar fordításban.

Csalódás volt, és félve fogok belekezdeni innentől minden Agatha Raisin-kötetbe, mert biztos vagyok benne, hogy más soha nem fogom azt az élményt megkapni, amit korábban megkaptam.

Még több: link

Mulán>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a karácsonyi búcsúcsók

Annyira jó volt ezt elolvasni, voltak részek ahol hangosan nevettem pl mikor Agatha megkérdezi Toni-tól hogy „mi vagy te médium”? És hasonlók. Nagyon tetszett ez a rész is és végre megismertem a történetet ahogyan Toni belép a sorozatba. Nagyon ki lett találva erős karakterekkel, alig várom hogy a többi könyvet is elolvassam és utána neki álljak a sorozatnak is. ( muszáj látnom)

cicus61 P>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a karácsonyi búcsúcsók

Most ez a könyv annyira nem fogott meg. Vagy lehet, hogy most egy kicsit pihentetem az írónőt. Valahogy már úgy érzem, kicsit egykaptafa az összes könyv, persze ez nyilván mindig is így volt, de most tényleg így érzem. Valahogy ez a történet nem jött be annyira. Unalmas már ez a gazdag család, egyet nem értés közöttük és persze gyilkosság. A tettes pedig lehetett bárki, hiszen van egy csomó gyanúsított. Tonit nagyon nem szeretem, annyira utálatos sokszor és nagyon nagyra tartja magát, pedig azért nem olyan ügyes.

Zsuzsanna_Makai>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a karácsonyi búcsúcsók

Az egészből az fogott meg a legjobban, h a befektetők részéről mekkora ötlet volt beöltöztetni a helyieket korabeli ruhákba, és korabeli dolgokat csináltatni velük, mint turista látványosság.
spoiler
Nagyon megszerettem a nyomozóiroda dolgozóit, mindet, nagyon kellettek ők ide, Roy meg Sir Charles már nem nagyon tudnak újat mutatni.
James pedig már csak zavar. Kicsit kár, h a szomszéd házzal nem történik semmi.

szelesteirita>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a karácsonyi búcsúcsók

Tökéletes Agatha Raisin rész: semmi bonyolultság, nagyon szórakoztató, többször nevettem fel hangosan. Ugyan nem teljesen karácsonyi az egész, de azért az is van benne. Agathát imádom, zseniális ez a nő ahogy flegmáskodik. Sok mindenben hasonlítunk, és ezeket nem bánom. :D

meseanyu P>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a karácsonyi búcsúcsók

Nem volt annyira jó választás karácsonyi olvasmánynak, mert nem sok volt benne ebből a hangulatból, viszont fordulatos volt a történet, jött új állandó szereplő, és Agatha is hozta a formáját, úgyhogy összességében szórakoztató volt.

klaratakacs P>!

2019. újraolvasás
Nem emlékeztem rá, hogy ki volt a gyilkos. Ismét egy angol falu a helyszín, Agatha már magánnyomozó-irodáját vezeti. Feltűnik Toni, a tehetséges segítőtárs, aki továbbra sem szimpatikus, ahogy első olvasásra sem volt az.
Agatha végre az epekedést a tökéletes karácsony megszervezésére fordítja, ami össze is jön neki, kissé hóviharosan, de ez már csak Agatha. Ami nekem nagyon tetszett, hogy végre rájön, hogy James iránti érzései spoiler.

Judit_56 P>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a karácsonyi búcsúcsók

Hát, ezt most nem tudtam úgy szeretni, mint eddig.
Való igaz, hogy a fordítás kicsit elvitte az élvezetet. Teljesen más stílust kaptam, és az elején csak kapkodtam a fejem, hogy most mi? Ilyet Agatha nem is mondana, soha. Aztán megszoktam, és remélem a későbbiekben közelebb kerül a szívemhez. De egyelőre nem vagyok megelégedve.
A történet még mindig jó, izgalmas és vicces. Élveztem a karácsonyi készülődés részleteit, a nyomozást, és az új szereplők is jók voltak.

280 oldal · ISBN: 9786155469596 · Fordította: Laik Eszter
Ács_Milán>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a karácsonyi búcsúcsók

A sorozatból ez volt a második kötet amit olvastam. Ez a rész sokkal jobban tetszett, mint az elsőnek olvasott. Ugyan sokszor támadt olyan gondolatom, hogy a sztori Agatha Christie krimijének egy utánzata.
Ez egy nem túl bonyolult történet volt, de ennek ellenére élvezetes és szórakoztató olvasást biztosított számomra. Mindig is béna voltam abban, hogy kitaláljam egy-egy krimiben, hogy ki a gyilkos. Hát ez most sem volt másképp.
Maga a történet a maga egyszerűségével igazán pörgős és eseményekben gazdag volt. Toni, mint az újdonsült magánnyomozó palánta igazán szimpatikus karakter volt.
Ebből a részből sem hiányozhatott a humor, ami nagyon jót tett a regénynek.
Az utolsó fejezetben ugyan részt vettek a szereplők egy előrehozott karácsonyi vacsorán, de ettől eltekintve a cím nem igazán passzolt az előtte lévő fejezetekhez.

Kkatja>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a karácsonyi búcsúcsók

Júj, most nézem, hogy az utolsó randim Agathával 2013 januárjában volt egy vizes viszály kapcsán, most kíváncsi lettem, változott-e valamit az azóta eltelt pár év és 11 rész alatt ez a morcos, de annál ambiciózusabb, hol szimpi, hol utálnivaló öreglány (aki persze még mindig az ötvenes éveiben jár, és olyan hiú, mint egy huszonéves). Hát nem, ugyanaz mint volt, bár most a jól menő ügynökség kapcsán sokkal nagylelkűbb lett, ez tény.
A szokásos történet, nagypofájú, zsarnok és gazdag mama, utálkozó gyerekek és falusiak körülötte, majd gyilkosság… vajon ki lehetett, ha egyszer mindenki gyanús…
Kicsit most is leül, a közepe felé már kezdtem megbánni, hogy elcsábított a borító és a karácsony szelleme, de aztán felszívtam magam és gyorsan kivégeztem, mint a fent említett vénlányt a bürökkivonat.
Most megint elég volt két évre. :)
Árulja már el egy rajongó, hogy spoiler

VeresIbi>!

Agatha kiment a kertbe. A levegő friss volt és őszi virágoktól illatozott. Mélyet lélegzett, arra gondolt, milyen jót tesz a vidéki levegő az egészségének, aztán rágyújtott egy cigarettára.

blankaveronika I>!

Odakint lágyan hull a hó, piroslik a fagyöngy, odabent csupa dickensi békesség.

9. oldal, első fejezet

Kapcsolódó szócikkek:
Dénes_Gabriella>!

– Vágyom egy mesés karácsonyra.
– Olyan nincs, Aggie. Nőj már fel. Karácsonykor minden ember csupa stressz. Isznak, összevesznek a rokonaikkal, míg végül kiderül, hogy mindig is utálták egymást. Túl romantikus vagy.

Kapcsolódó szócikkek: karácsony
tündérrózsa>!

– […] Karácsony este ráérsz egy vacsorára?
– Aggie, október van.

blankaveronika I>!

Az a helyzet, fiam, hogy akibe az ember tizennyolc évesen beleszeret, az ritkán ugyanaz, mint akibe huszonnégy évesen szeret bele.

242. oldal, 12. fejezet

dokijano>!

– Ne is emlegesd a karácsonyt – panaszkodott Roy. – Utálom az egészet. A zsúfolt boltokat, A muzsika hangját, meg a Csoda a 34. utcában-t, mindegyiket már vagy milliószor leadták. Az emberek nyűgösek és idegesek, vadul költekeznek, és ettől megutálják a családjukat. Bizonyos rokonok mindig lealacsonyítják magukat azzal, hogy berúgnak.
    – Roy, az én karácsonyom olyan lesz, amit sose fogsz elfelejteni.
    – A múltkorit se felejtettem még el. Emlékszel, hogy elhamvasztottad a karácsonyi pudingot, és leégetted a szemöldöködet?

Tíz (Erawan, 2015)

Dénes_Gabriella>!

Az ökológia az új vallás. A bolygó elpusztul, a sarki jég megolvad, és ez mind miattatok van, bűnösök!

nagara>!

– Alf megfázott – panaszolta el Mrs. Bloxby férje állapotát. Agatha mindig hülye névnek tartotta az Alfot egy lelkész számára. Mennyivel logikusabb lett volna például Peregrine, Clarence, Digby vagy valami hasonló.

theodora P>!

Toni elfojtott egy mosolyt. A tudósok is aggódnak a globális felmelgedés miatt, a kormányok is, de Agatha Raisin amiatt haragszik, hogy nem lesz fehér karácsonya.
– Sebaj – vígasztalta Toni. – A december általában mindig sötét és sivár, de ha az embernek van karácsonyfája, meg egy csomó dísze és karácsonyfaégője, akkor igazán hangulatos lesz.

szelesteirita>!

– A patológus előzetes vizsgálatot végzett egy hordozható, deszorpciós elektrospray ionizációs tömegspektrométer segítségével.
– Vagyis? Ne kavarjon minket össze itt a tudománnyal, fogalmazzon érthetően.

Agatha Raisin sorozat · Összehasonlítás