M.A.G.U.S. ​– Papok, paplovagok kézikönyve II. 20 csillagozás

Egyistenhitek és a Kyr vallás
M.A.G.U.S. – Papok, paplovagok kézikönyve II. M.A.G.U.S. – Papok, paplovagok kézikönyve II.

A M.A.G.U.S. szerepjáték egyik legfontosabb kézikönyvét tartja kezében az olvasó. Sokak kérésének engedve, még az Első Törvénykönyv szabályrendszeréhez igazítva taglalja a témát. Mindent megtudhatnak az elszánt játékosok, amit Ynev embernépeinek isteneiről és azok hű szolgáiról csak tudni lehet. A papok és paplovagok szerepe Yneven, egyházak és istencsaládok egymáshoz való viszonya, fegyverek és áldozatok, előnyök és hátrányok, történelem és mitológia. Új varázslatok, ereklyék, bestiák és számtalan pap és paplovag alkaszt. Minden, amit egy hithű kalandozó csak kívánhat.

Valhalla Páholy, Budapest, 1999
160 oldal · ISBN: 9638595728 · Illusztrálta: Balla Péter, Tikos Péter

Roland_Rahl
M.A.G.U.S. – Papok, paplovagok kézikönyve II.

M.A.G.U.S. – Papok, paplovagok kézikönyve II. Egyistenhitek és a Kyr vallás

Nos tartalmilag nagyon is tetszett! Jók voltak a leírások és tetszett, hogy jó szerepjátékhoz hűen nem egy száraz szabálykönyvet kaptam hanem odafigyelve a részletekre beleélve írták le mintha csak egy igazi históriás ismertető könyv lenne. Csakis azért adtam neki 4 és fél csillagot mert hihetetlen mennyiségű elgépelés van benne. De komolyan, olvasta ezt bárki is mielőtt kinyomtatták? :D ( de még így is megérte az árát! Persze leárazva… Éljenek a karácsonyi akciók) :)

Sceurpien I
M.A.G.U.S. – Papok, paplovagok kézikönyve II.

M.A.G.U.S. – Papok, paplovagok kézikönyve II. Egyistenhitek és a Kyr vallás

Néhány estét rászántam erre és a másik részre, csak azért, hogy kicsit képben legyek a dolgokat illetően, de egyrészt sosem volt a tulajdonom, hogy legyen időm részletesen belemerülni, másrészt a témája sem fogott meg annyira, mint néhány másik kiegészítő résznek.

Roland_Rahl

a régi dwoonok először ütöttek, aztán nem kérdeztek semmit…

68. oldal - Ranil - Dwyll unió (Valhalla Páholy, 1999)

M.A.G.U.S. – Első Törvénykönyv
Novák Csanád – Nyulászi Zsolt – Jakab Zsolt – Kovács Adrián: M.A.G.U.S. – Kézikönyv kalandozóknak és útmutató kalandmestereknek
M.A.G.U.S. – Titkos fóliáns
M.A.G.U.S. – Summarium – A Teremtés Könyvei
Hajdú Éva – Lehet Csaba: M.A.G.U.S. – Új Törvénykönyv
Nyulászi Zsolt: M.A.G.U.S. – Második törvénykönyv
Novák Csanád – Jakab Zsolt – Kovács Adrián – Lakatos Péter – Dacher Richárd – Nyulászi Zsolt: M.A.G.U.S. – Bestiárium
Borus Hella – Járdán Csaba (szerk.): Az Északi Szövetség
Jakab Zsolt – Kovács Adrián – Lakatos Péter – Novák Csanád: M.A.G.U.S. – Harcosok, gladiátorok, barbárok
M.A.G.U.S. – Új Bestiárium