Csipkekötés 1 csillagozás

Lynne Watterson: Csipkekötés

Már ​össze sem tudom számolni, hányan jelezték, mennyire tartanak a csipkekötéstől, pedig nem is olyan bonyolult, mint amilyennek látszik. Remélem, ez a könyv összes félelmüket egyszer és mindenkorra száműzi.
Az egyszerű, érthető leírásokkal és leszámolható ábrákkal lépésről lépésre követhetjük végig a kötés folyamatát. Megismerhetjük a különféle fonalakat és eszközöket, megtanulhatjuk, hogyan kell a szemeket felszedni, leláncolni, milyen a sima és fordított kötés, az összeillesztő varrat, vagy hogyan kell a különféle díszítőelemeket alkalmazni.
A csipkekötést négy nagy fejezetre tagoltuk: kisszemes csipkemintákra, sávos csipkemintákra, klasszikus csipkemintákra és csipkeszegélyekre. Ezeken belül az egyes leckék az alapvető technikai ismeretekkel kezdődnek, lépésről lépésre írják le a munkafolyamatot, és mindezt remek fotókkal szemléltetik.
A technikai ismertetéseket lélegzetelállítóan szép csipkeminták követik.
Az egyes leckék végén a kezdők számára ideális… (tovább)

Cser, Budapest, 2013

Lady_L>!
Lynne Watterson: Csipkekötés

Könnyen átlátható könyv, sok önálló mintával és néhány ötlettel, mit is lehet kezdeni azokkal a mintákkal. Jó az elején az összefoglaló, kezdőknek különösen hasznos információkkal, úgyhogy nekik is meleg szívvel ajánlom. Jó könyv, csak az ember fantáziája szabhat határt, mit kezd vele.
Objektíven értékelve nagyon jó könyv, szubjektíven nézve nekem nem elég, én az ennél jóóóóóval komplikáltabb mintákat szeretem:D