A ​torinói lepel 3 csillagozás

Lynn Picknett – Clive Prince: A torinói lepel

A világ leghíresebb keresztény ereklyéjének szénizotópos kormeghatározása révén 1988-ban kiderült, hogy valójában egy középkori, vagy reneszánsz hamisítvány. Számos kérdés azonban továbbra is megválaszolatlan maradt. Hogyan tudott valaki ötszáz évvel ezelőtt, vagy még régebben létrehozni egy olyan képmást, amelynek fényképnegatívja oly döbbenetesen életszerű? Hogyan készülhetett egy ilyen kép? És egyáltalán: ki merészelte volna meghamisítani Jézus szent leplét?
A szerzők a rejtély nyomába eredtek és kutatásaik során felfedezték, hogy a csínytevő nem más volt, mint maga Leonardo, a reneszánsz művész, tudós, feltaláló – és tréfamester –, kinek újításairól általánosan elfogadott, hogy évszázadokkal megelőzték saját korukat. A szerzők egyúttal rekonstruálták Leonardo titkos technikáját is, amivel a világon elsőként sikerült újra előállítaniuk a lepel képmását.

Gold Book, Debrecen, 2006
316 oldal · keménytáblás · ISBN: 9634260233 · Fordította: Sámi László

calmovato>!
Lynn Picknett – Clive Prince: A torinói lepel

Az első száz oldalért, és az első száz oldal gőgös és fellengző stílusáért jár a mínusz egy csillag. Az eleje még ismeretterjesztő iromány ellenére is elképesztően száraz volt, annyi információval a lepel útjáról a történelem során, hogy nincs kellő relevanciája. Maximum a töredékének a későbbi kutatómunkák feltárása folytán. Miután az ember végigverekedi magát mindezen emberfeletti erővel, onnantól kezdve egy izgalmas utazás részesévé válik a titkos társaságok,a megmásított történelem, és a cenzúrázott tények társaságában. Volt egy tanárom az egyetemen, aki leprolizta a társadalom azon részét, aki érdeklődést mutatott Dan Brown – A da Vinci kód c.könyve felé. Nos, ezek után szeretettel ajánlanám mindezt számára. Sok mindenen le tud döbbenni az ember, főként ha kézzelfogható bizonyítékok, és több váratlan esemény hatására olyan fordulatok találhatóak meg a kötetben, amit kezdetben maguk a szerzők sem gondoltak volna.

A magam ősi spirituális életfelfogásával kapcsolatban sokszor kaptam szkeptikus megjegyzéseket életem során, pedig semmivel nem irreálisabb hinni az embernek a természet és önmaga erejében, mint egy isteni eszményben. Akiket érdekelnek ezek a témák, azok is bizonyára érdekes olvasmánynak fogják találni. Leonardo da Vinci elképesztő karaktere, és a reneszánsz eszmény színfala mögött számos érdekes és új információval lehet gazdagodni. Kenneth Clark Leonardoról írt könyve mellett nem gondoltam volna, hogy találkozom még egy ilyen érdekes tartalommal a géniuszról.