Észbontó ​ajánlat 19 csillagozás

Lyn Stone: Észbontó ajánlat

Kétségbeejtő helyzetbe kerül Lily, a szép fiatal özvegyasszony. Anyósa és sógora mindent elkövet, hogy bebizonyítsa, hisztérikus rohamai miatt alkalmatlan örökölt vagyonának kezelésére, és intézeti ápolásra szorul. Lily gyanítja, hogy tudatosan mérgezik valamilyen szerrel, s nagy lélekjelenléttel, az utolsó pillanatban sikerül megszöknie ellenségeitől. Egy véletlen folytán az előkelő Duquesne család házába kerül, ahol a délceg Guy nagy megértéssel hallgatja történetét. Mivel a férfi anyagi nehézségekkel küzd, Lily felajánlja neki, hogy átadja az örökségét, amennyiben házasságot kötnek, s ezzel Guy a védelmébe veszi…

Eredeti cím: The Viscount

Eredeti megjelenés éve: 2005

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany Széphistória Harlequin Magyarország, Vinton

Harlequin Magyarország, Budapest, 2007
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635376582 · Fordította: Szalontai Éva

Guy Duquesne · Lily Bradshaw

bambali>!
Lyn Stone: Észbontó ajánlat

Ó, ez most meglepett, méghozzá pozitív értelemben.

Van itthon egy millió Harlequin kötet, a Tiffanyktól a Júliákon át a Széphistóriákig, és bevallom, akkor szoktam őket elővenni, amikor egy-egy kihíváshoz szükség van egy-egy olvasásra.
Azt gondolom, a helyén kell kezelni ezeket a sztorikat, vannak köztük gyengébbek és jobbak, és az Észbontó ajánlat egyértelműen a jók közé tartozik.

Klisés helyzettel kezdődik (érdekházasság), és ebből az írónő egy tök jó történetet tudott kerekíteni, mert tele rakta cseppet sem klisés szereplőkkel és megoldásokkal (gyerek, nyomozni való, az egyezség).
Meglepődtem a végén, ki áll a dolgok hátterében, és végig izgalmasnak éreztem.

baba03 P>!
Lyn Stone: Észbontó ajánlat

Azt kell mondjam, ez a történet rendesen meglepett, pozitív irányban csalódtam. Semmi extrát nem vártam tőle, ismeretlen a szerző és a könyv is, véletlenül keveredett hozzám. Mivel egyik kedvencem a történelmi romantikus, gondoltam teszek vele egy próbát. Számomra megérte.
Egyből belecsapunk a dolgok közepébe, rögtön onnan indulunk, hogy Lily-t fogva tartják egy elmegyógyintézetben, ahonnan sikeresen megszökik. Egy kihallgatott beszélgetés hatására Guy Duquesne házába menekül, tőle kér segítséget. Lily igazán talpraesett asszony, nem ijed meg a saját árnyékától, ő ajánlja fel a végén Guy-nak az érdekházasságot is. Guy belemegy, és megkezdődik a nyomozás, hogy ki és hogyan is akar ártani Lilynek és a kisfiának, hogy megszerezze a rangot és a pénzt. A dolog egyértelműnek tűnik, de azért akadtak itt meglepetések. Guy és Lily kapcsolata hirtelennek tűnik, hiszen alig ismerték egymást, de azért némi csiszolódásra szükség volt. Tetszett, ahogy Guy Lily fiával bánt, rangjának megfelelően kezelte, még akkor is, ha egy 7 éves gyerek. Beau kicsit koravénnek tűnt, és jól kezelte a kialakult helyzetet. A végén a meghallgatáson egyenesen szuper volt. :-)
A szokásos fordulatok ellenére jó kis történet a volt, és annak ellenére, hogy a végén borítékolható volt, hogy mi is történik spoiler tökéletes epilógust és lezárást kapott a történet.

Kuri_Szilvia P>!
Lyn Stone: Észbontó ajánlat

Egy jó, izgalmas, érdekes történet. A szálak kibogozása nem ment egykönnyen, s bár sejteni lehetett, hogy mi történik, a fő gonosz meglepetésként ér. Érdekes volt olvasni, hogy egy bajban lévő anya mi mindenre képest a fiáért. Még egy érdekházsaság is belefér, amit ráadásul Ő vesz elő. Guy nagyon jól kijött Lily fiával: nem vette gyerekszámba,hagyta, hogy felnőttként viselkednek ha olyan volt a helyzet( nagymama látogatás) , ami későbbi címe miatt még jól jöhet, de meghagyta neki a gyerekkor. Furcsa helyzetek állnak elő a véletleneknek köszönhetően, és így rakták össze mi történik.
A gyűrűs trükk a végén nagyon jó volt.

Carlton_Lassiter P>!
Lyn Stone: Észbontó ajánlat

Nagyon tetszett a történet. Érdekes és izgalmas volt. Nem tartottam egy cseppet sem unalmasnak, mert mindig történt egy újabb esemény, amin izgulni lehetett. :-) A szereplők is nagyon jók voltak benne. :-)

Odilia>!
Lyn Stone: Észbontó ajánlat

Nekem tetszett :) Kategóriájában megállja a helyét.

Veress_Éva>!
Lyn Stone: Észbontó ajánlat

Érdekes téma, eléggé langyosan tálalva. Elment egynek valószínűleg soha többet nem fogom a kezembe venni, és újra olvasni, de egynek elment.

Maszatostappancs>!
Lyn Stone: Észbontó ajánlat

Abszolút egyszer olvasós, nagyon jó alaptörténet lenne, de valahol a közepén az író megunta, vagy elveszett az ihlet, vagy sietni kellett, ki tudja, de elővette a sablonokat és némi logikátlanságot, szóval a végét alig vártam, mert még egy kis szenvedés és én is megőrülök…

Anyicska71>!
Lyn Stone: Észbontó ajánlat

Tetszett. Lekötött. Féltem, hogy a tartalomban leírt érdekházasság ajánlat túlzottan erőltetett lesz, de szerencsére nem így történt. A krimiszál egyszerű volt. Ami igazán tetszett, az az erkölcsös, prűd asszony átalakulása volt. Ilyet ritkán olvasok történelmi romantikusban. Általában az ilyen könyvekben már az első aktusnál nem hiányzik a virgonc, tehetséges szűz hősnő, aki, ahogy megismerte a szex folyamatát, máris megtalálta a gyönyört. Ebben a történetben ez nincs így, ezért plusz pont jár.

hrabi>!

….az ember ne tévessze szem elől az ellenséget.

Inimma>!

A maidstone-i varrónő több csábos hálóinget és pongyolát készített Lily kelengyéjébe, ám ő akkoriban még a meghitt házastársi együttléthez is túl illetlennek találta őket, és azonnal elcsomagolta. A kezében tartott hálóingből még mindig átható levendulaillat áradt. Széthajtogatta, és többször is kirázta, majd belebújt. Amikor a suhogó selyem a bőréhez simult, megborzongott, és hirtelen nagyon ledér és érzéki nőnek érezte magát.

160. oldal (PDF) - 10. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: hálóing · kelengye · levendula · pongyola
Inimma>!

Lily Bradshaw gyorsan kibújt az ágyból.

Kapcsolódó szócikkek: Lily Bradshaw
Inimma>!

Duquesne-ről sötét híresztelések keringtek, miszerint a társadalom söpredékével adja össze magát és jó pénzért mindenre képes, így hát az előkelő társaság kiközösítette magából. Még ha ezek a dolgok nem feleltek is meg a valóságnak, siralmas anyagi helyzete és apja betegsége vitathatatlan tény volt. Vagyis nem az a fajta férfi, akihez bizalommal fordulhatna egy bajba jutott hölgy. Duquesne nemkívánatos személy jobb körökben, hallotta gyakran Lily, kiközösítetten él egy hajdan pompás, mára azonban szörnyen lezüllött udvarházban Mayfair peremén.

5. oldal (PDF) - 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Guy Duquesne