Ne ​mondd, hogy akarsz 19 csillagozás

Lylia Bloom: Ne mondd, hogy akarsz

Szabolcs szereti az életét, és nem akar változtatni rajta.

Tetoválóként könnyen megkaphatja a lányokat, akiket elvarázsol csibészes mosolya és mérhetetlen önbizalma. A legfontosabb számára, hogy ne kötődjön senkihez, és ennek érdekében szigorúan betartja a saját szabályait.

Júlia utálja az életét, semmi mást nem akar, csak változtatni rajta.

Elege van az anyjából, és az általa felállított szabályokból. Alig várja, hogy nagykorú legyen, és szó nélkül maga mögött hagyhassa az elvárásokat. Addig azonban hátra van még egy kötelező program.

A közös nyaralás egymás mellé kényszeríti őket, és nem várt gondolatokat hoz felszínre.

Szabi képes lehet beismerni, hogy többet érez, mint amit valaha is meg akart engedni magának? Lia vajon félreteszi a menekülési kényszert a fiú miatt?

Vár rád Barcelona és egy lassan kibontakozó szerelem Lylia Bloom legújabb regényében.

NewLine, Bakháza, 2019

Beatrice8>!
Lylia Bloom: Ne mondd, hogy akarsz

Kicsit se elkésve, két nappal a témahét kezdete előtt kezdtem el olvasni a könyvet, de mentségemre szóljon, hogy még aznap be is fejeztem. De persze ez a könyvet dicséri inkább, nem engem :D.
Az első részt imádtam és pont jó időpontban ollvastam, így egy kedvenc címkét is nyert magának. Ez ugyan nem, de ettől függetlenül imádtam!
Barcelonában nem voltam és őszintén nem is tervezek, de ez a könyv majdnem rávett :D. Nagyon jó volt Lia lelkesedését olvasni, amikor a városról volt szó :). Amivel én is nagyon azonosulni tudtam, azok a tengeres jelenetek voltak. Pár millió embertársammal együtt, én is imádom a tengert. Teljesen át tudtam érezni azt a nyugalmat és boldogságot, amit a karakterekben keltett.
Igazából majdnem az egész nyaralásnak nagyon jó hangulata volt, imádtam. Könnyen oda tudtam képzelni magam melléjük, kivéve, hogy ezekről a helyekről(a Sagrada Família kivételével) még nem hallottam, ezért nem tudtam hogy néznek ki, de igyekeztem elképzelni :D.
Jó pontot jelentett nálam, hogy Szabi ilyen jó kapcsolatot ápol az anyukájával. Itt már tudtam, hogy nagy baj nem lehet és nem is lett, megkönnyebbülésemre. Végig nagyon szerettem a srácot. Jó a végén volt egy kis kilengés, de az nem az ő hibája volt. Ugyan kicsit erőteljesen reagált, de megértettem. Jó volt látni, ahogy szépen lassan egyre jobban nyit Lia felé.
Lia ahogy az lenni szokott már az elejétől kicsit problémásabb eset volt. Nem látta a helyzetét más szemszögből, csak a sajátjából. Az apja iránti odaadását se tudtam teljesen megérteni úgy, hogy az anyjával élt. Nem fordult meg a fejében, hogy az apja miért nem maradt közelebb/vitte magával vagy hogy mennyivel egyszerűbb úgy egész jó kapcsolatot ápolni egy szülőddel, hogy az nincs melletted minden nap, nem kell nevelnie? Emellett a lelépést sosem tekintettem helyes döntésnek. Úgy legalábbis, ahogy ő akarja végképp nem. De ettől eltekintve egy jó szereplő volt, tetszett, hogy szeret olvasni és nem hagyja, hogy befolyásolják őt.
Az előző részben megismert szereplők visszatérésének örültem. :) Még mindig nagyon szeretem a tetoválós társaságot és ezt az egész szálat.
Az új mellékszerplőket is megszerettem. :))
A szerelmi szál nagyon tetszett. Aranyos és szenvedélyes.
A vége is jó volt.
Összességében a nyaralás rész nagyon tetszett, az otthoni is, csak Lia volt egy kicsit meggondolatlan, de megbűnhődött érte, megbocsátom. Cuki volt és jó hangulatú. Nagyon tetszett és bátran ajánlom a könnyen olvasható romantikus regények rajongóinak.

Lylia Bloom: Ne mondd, hogy akarsz

Ez a könyv egy nagyon életszagú, romantikus YA. A szereplők hibáznak és nem is azonnal érzik ezt, néha iszonyú önzőek, sőt gyerekesek. De mi nem mind ilyenek vagyunk, ha megbántva érezzük magunkat? A lényeg a fejlődés és a hibák helyrehozatala.
Külön plusz pont a csodás leírásokért. Egyszerűen imádtam, hogy újra Barcelonában érezhettem magam, mint a nászútunkon. Annyira jól megragadta Lylia a hangulatot, hogy napokig megálltam itt a könyv olvasásával és újra kellett olvassam, emlékeimet elő is kerestem, sőt a férjem is belevontam. :)
Fél pont levonás csak azért jár, mert a történet közepén kicsit úgy éreztem, hogy megült a sztori.
De minden jó, ha jó a vége. :) Köszönöm, hogy olvashattam.

inci81 P>!
Lylia Bloom: Ne mondd, hogy akarsz

Egy tanulságos, érzelmekkel teli romantikus történet változásról, fejlődésről, döntésekről, hibákról.

Imádtam a gyönyörű tájleírásokat! Mintha ott lettem volna azokon a helyeken.

Szabit az első pillanattól kedveltem, Liával kapcsolatban pedig eleinte nem tudom eldönteni mit gondoljak és tulajdonképpen mire a végére értem a könyvnek, sajnos akkorra sem kedveltem meg. Már a megjelenésekor éreztem a zsigeri ellenszenvet a lány felé, de akartam adni neki egy esélyt. Nem az zavart, hogy nem tökéletes, hiszen ha belegondolunk Szabi sem az, de a gondolkodásmódja nagyon taszított.

Liával kapcsolatos negatív érzéseim ellenére is kedveltem ezt a történetet és örülök, hogy olvashattam, bár be kell valljam az előző rész, a Ne mondd hogy szeretsz sokkal inkább belopta magát a szívembe.

Noha nem tudtam megkedvelni a főszereplő lányt, azért én azt gondolom, hogy nem könnyű hitelesen megalkotni egy olyan karaktert, aki negatív érzelmeket vált ki az olvasóból és mivel Lia ilyen, éppen ezért mondom azt, hogy remekül megalkotta ezt a sztorit a szerző. Sőt! Azt mondom ezek után kíváncsi vagyok a többi szerzeményére is!

Zsófia_Unger>!
Lylia Bloom: Ne mondd, hogy akarsz

Nagyon tetszett Szabi és Lia története.Izgultam a boldogságukért. Közvetlen és élethű stílusa van a könyvnek szerethető karakterekkel.

Bookaholic77>!
Lylia Bloom: Ne mondd, hogy akarsz

Imádtam♥ Szabi és az érzelmei, illetve annak felvállalása csodálatos volt. Lia hezitálása nagyon érdekes volt, lehet akár önzőnek is mondani, de végül Ő is önmaga lett. Nagyon sok tanulság volt benne. Nagyon tetszett!

KovácsDóra>!
Lylia Bloom: Ne mondd, hogy akarsz

A legelső könyv, amit Lylia-tól olvastam, a „Ne mondd, hogy szeretsz”, ennek a történetnek az első része. Már az is magával ragadott, bele tudtam élni magam a történetbe, szurkoltam Zorának és Dominiknak, és ez nem volt másképp Liánál és Szabinál sem. Tetszik a kettős szemszög, valamennyire meg tudjuk mindkét fél gondolatait ismerni. Izgalmas, ahogy a kapcsolatoktól tartózkodó srác szerelembe esik, vívódik, hogy erre neki vajon szüksége van-e, Liának pedig a családi kapcsolatait sikerül rendeznie, és ez ugyanannyira jól esett a lelkemnek, ahogy neki is.
Szerintem nagyon összetett történet, örültem a boldog végnek, és még az a kapocs is megjelent, ami az első részben is, ami pedig a tetoválás.
A kalandra és szerelemre vágyóknak kihagyhatatlan történet.

Janbagi>!
Lylia Bloom: Ne mondd, hogy akarsz

Amióta befejeztem a Ne mondd, hogy szeretsz című könyvet, azóta vártam, hogy olvashassam ezt a könyvet. Nem csalódtam :)
Kamaszgyerekeket nevelő szülőként visszakaptam a reményt, hogy lehet ez e kor is szép, lehet ugyanolyan a kapcsolat mint kisgyerekkorban, csak jól kell csinálni :)
Sorról sorra jobban izgultam a fiatalokért. Közben mindvégig azonosulni tudtam a majdnem felnőttekkel és a szülőkkel is. Érdekes jellemábrázolások és vívódások sorozata.

MajsaiAni>!

… aztán felpörögtek a hajtóművek, én pedig lehunyt szemmel és fülig érő szájjal fogadtam az ülésbe préselő gyorsulást. Imádtam a felszállást. Volt abban valami lenyűgöző, hogy egy hatalmas monstrum gond nélkül a levegőbe emelkedik. Az adrenalin felgyorsította a szívverésemet, és ettől a levegőt is szaporábban kapkodtam.

R_Manni>!

A víz mellett hajítottuk le a törölközőinket, aztán már bent is voltunk. A langyos hullámok lágyan ringattak, és a fülembe morajlott a tenger hangja, amit napközben sosem hallottam a sok embertől.
– Mennyivel jobb most! – suttogtam Szabinak, amikor mellém úszott.
– Az már biztos – felelte, de a válasz fele elveszett a számban, miközben megcsókolt.
A part felé evickélt velem, aztán már csak azt vettem észre, hogy a sekély vízben ücsörög, engem pedig az ölébe von, és közben egyetlen pillanatra sem szakadt el a számtól. A csókunk sós volt a tengertől, de nem foglalkoztam vele.

e-book 227. oldal

MajsaiAni>!

… aztán odalépett hozzám, lábujjhegyre emelkedett, és megölelgetett. Megszokásból hajoltam lejjebb, és hagytam magam pátyolgatni pár pillanat erejéig. Nyilvánosan sosem vallottam volna be, de tényleg jólesett a figyelme és a szeretete, nem számított, hogy lassan huszonegy leszek.

MajsaiAni>!

Csak a szeme ragyogott kéken az enyhén sápadt arcában, de az aztán annyira világított, mintha képes lenne fényt kibocsátani.

inci81 P>!

Nem azért akartam kelleni bárkinek, mert jól nézek ki, hanem azért, aki én vagyok. Azt szerettem volna, ha valaki önmagamért akar.

R_Manni>!

Amint bezáródtak az ajtók, átkaroltam a vállát és magamhoz húztam, mire ő a vállam hajlatába fészkelte magát. Ismeretlen érzések száguldottak végig rajtam, és meglódult a szívem. Nem akartam, hogy ez az egész véget érjen a nyaralással.
A bő egy órás út alatt egy szót sem szóltunk. Lia megfogta a vállán nyugvó kezem, és összefűzte az ujjainkat. Nem tudtam eltüntetni az elégedett mosolyt az arcomról, miközben a széles parton túli hullámokat bámultam. Ismeretlen nyugalom árasztott el, mintha a tenger ringatna, pedig csak a vonaton ültem.

e-book 195.oldal

R_Manni>!

– A másik ötletem a szalamandra lett volna – tette hozzá bizonytalanul, én meg összeráncolt szemöldökkel néztem rá.
– Milyen szalamandra?
– Tudod, a Güell-parkban – forgatta meg a szemét.
– Ja, hogy az a gyík!
– Az nem gyík, hanem szalamandra – nevetett fel, én pedig vele nevettem.
– Tökmindegy. Hüllő-hüllő – vontam vállat, mire játékosan belém bokszolt, én csikizni kezdtem, aztán néhány további percre el is felejtettem mindenféle tetoválást.

e-book 369.oldal

MajsaiAni>!

A karfára tettem a kezem, de nem figyeltem, hogy Szabi karja már ott pihen. Egy pillanat töredékéig rajta hagytam a tenyeremet jéghideg kézfején. Mire kinyitotta a szemét és furcsállóan rám nézett, addigra újra az ölemben hevert a kezem. A szívem viszont mintha félrevert volna néhányat. Az ujjaim megrándultak, mert ismét hozzá akartam érni, és meg akartam szorítani a kezét, hogy megnyugtassam.

MajsaiAni>!

Ki akartam szabadulni anyám és a nagyszüleim fennhatósága alól. Szabad akartam lenni. Azt szerettem volna, ha végre senki nem néz rám lekicsinylően, amiért nem akarok tökéletesnek tűnni. Elfutotta a könny a szemem, amikor rájöttem, hogy Szabi és a barátai pont ilyenek.

MajsaiAni>!

Nem csak az épületek tetszettek nagyon, hanem Barcelona hangulata is. Mindenki ráérősen sétált, ami persze nem nehéz, ha az ember turista, viszont a helyiek is kedvesek és lazák voltak: a beléptetők a Sagrada Famíliánál, a felszolgáló az étteremben, még a buszsofőr is mosolygott.