Luzsi Margó (szerk.)

Mesélj ​nekem mindenféle állatokról 10 csillagozás

Luzsi Margó (szerk.): Mesélj nekem mindenféle állatokról

Ebben a kötetben olyan ismert, állatokról szóló klasszikus és népmesék szerepelnek, mint például a Grimm testvérek Brémai muzsikusok, vagy Benedek Elek Kacor király című meséje. De megtalálhatóak benne kevésbé ismert történetek is, mint A kakas és a tyúk, vagy A repülő farkas című magyar népmese.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mesélj nekem Manó Könyvek

Manó Könyvek, Budapest, 2011
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155028755 · Illusztrálta: Szalma Edit

Morgiana>!
Luzsi Margó (szerk.): Mesélj nekem mindenféle állatokról

Könnyen olvasható, kedves történetek mindenféle állatról, szerencsére a nagy kedvencem, a Brémai muzsikusok is benne voltak.
A rajzok is nagyon jól sikerültek, nagyon szerettük ezt a könyvet, többször is előkerült már, a gyereknél kedvenc lett.

Kis_Andrea>!
Luzsi Margó (szerk.): Mesélj nekem mindenféle állatokról

Elég jó válogatás főleg, ha azt veszem, hogy egy magazin árában volt. A rajzok aranyosak, csak nekem a hangulatuk nem minden esetben harmonizált a mesékkel, mert hát ezek nem azok az übercukika állatmesécskék, hanem népmesék, Benedek Elek, Andersen stb. amik hát ugye néhol kegyetlenek és oktató jellegűek.

moncsicsi83>!
Luzsi Margó (szerk.): Mesélj nekem mindenféle állatokról

Aranyos állatos mesék voltak benne, főleg a magyar népmesék és Benedek Elek meséi a kedvenceink :)

loz >!
Luzsi Margó (szerk.): Mesélj nekem mindenféle állatokról

Kategóriájában (egy téma köré csoportosított (nép)meseválogatás) szerintem igényes könyv.

szilvamag_>!
Luzsi Margó (szerk.): Mesélj nekem mindenféle állatokról

Igazából nem rajongunk az állatos mesékért, nem is értem, hogy miért nem…? Mégis találtunk néhány érdekes magyar népmesét a könyvben, mint pl. A repülő farkas. Mik vannak?:)
(Bővebben a linkné)