Előszók ​a Szentírás könyveihez 3 csillagozás

Luther Márton: Előszók a Szentírás könyveihez Luther Márton: Előszók a Szentírás könyveihez

A ​kiváló német Ószövetség- és Luther-kutató, Heinrich Bornkamm több évszázados hiányt pótolt, amikor csokorba gyűjtötte, majd a német bibliaolvasók és Luther-kutatók asztalára tette Luthernek a Bibliához írott előszóit. Bornkamm alapos bevezetésében joggal említi, hogy „feltáratlan kincsekkel vagyunk szegényebbek, amióta Luther előszóit sem a Bibliában, sem önálló kiadásban nem olvashatjuk”. Luther a Biblia fordítása, értelmezése és értése, azaz hermeneutikája révén lett reformátor. Sokan elmondták már, hogy nem rendszerező teológus volt, hanem a Szentírás exegétája, magyarázója. Bornkamm szerint ha Luther ma egy teológiai fakultáson tanítana, akkor bizonyára az Ószövetség professzora lenne, hiszen legtöbbet az Ótestamentum könyveit magyarázta. Luther azonban mégsem a mai értelemben vett „szakember” száraz kategóriájába tartozik. A Biblia fordítása és magyarázata körében ízig-vérig teológus marad, s Bornkamm találóan nevezi az Előszókat a lutheri teológia „rövid summázatának”.
(tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Magyar Luther könyvek Magyarországi Luther Szövetség

166 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639979208 · Fordította: Szita Szilvia