A ​100 legjobb túrós recept 2 csillagozás

Mindennapi és különleges receptek mindenkinek
Lurz Gerda: A 100 legjobb túrós recept Lurz Gerda: A 100 legjobb túrós recept Lurz Gerda: A 100 legjobb túrós recept Lurz Gerda: A 100 legjobb túrós recept Lurz Gerda: A 100 legjobb túrós recept

„Jöjjön ​el Óbudára, egy jó túrós csuszára…” – csalogat a régi dal. Miért ne mennénk? Hiszen a túrós ételek valamennyiünk kedvencei közé tartoznak. Ki édesen, ki sósan, szalonnával szereti a túrós tésztát. De dúsan tejfölözve ám! Mert a túró meg a tejföl szinte mindig együtt jár, úgy az igazi, akár sós, akár édes ételről van szó. S mennyi sokféle ételt lehet készíteni túróból, túrósan! A csuszán kívül persze említhetnénk a túrós palacsintát, a túrós rétest, vagy akár a juhtúrós galuskát. Mert túró nemcsak tehéntejből készülhet, hanem mindenféle tejből. Mostani válogatásunkban azonban meg kell elégednünk a tehéntúróból és a juhtúróból készült ételekkel hiszen annyi finomság szerepel közülük! Megtaláljuk a sokak által ismert körözöttet (amit készíthetünk tehén- vagy juhtúróból egyaránt) csakúgy, mint a kapros-túrós lepényt vagya túrós buktát. Az igazi ínyencek pedig kedvükre válogathatnak az olyan különlegességek receptjei közül, mint: töltött juhtúrós gomba fóliában, túrós-kapros… (tovább)

Csengőkert, Kistarcsa, 2011
Csengőkert, Kistarcsa, 2011
STB Könyvek, 2006

Ninácska P>!
Lurz Gerda: A 100 legjobb túrós recept

Lurz Gerda: A 100 legjobb túrós recept Mindennapi és különleges receptek mindenkinek

A túró igazán kedvelt tejtermékem, mégis nagyon ritkán fogyasztom, ugyanis kicsit érzékeny vagyok a tejből készült finomságokra, másrészt pedig – valljuk be – nem olcsó mulatság.

Igazság szerint a túrót inkább édességekben szeretem – a túrós tészta viszont egyáltalán nem tartozik a kedvenceim közé.

Ebben a receptkönyvben számos remek recept közül válogathatunk, nagyon sok fantasztikus recept elnyerte a tetszésem!

Ninácska P>!

„Jöjjön el Óbudára, egy jó túrós csuszára” – csalogat a régi dal.