Levi, ​Szonja és a katica barátsága 14 csillagozás

Lupták Krisztina: Levi, Szonja és a katica barátsága

Gondolkodtál már azon, milyen lehet hangya méretűre összemenni? A 7 éves Levivel és húgával, Szonjával váratlanul pontosan ez történik. Ám a kertben veszély les rájuk. Olvasd el, hogyan menekülnek meg végül a katica segítségével, miközben szüleik nem sejtenek semmit!

Tagok ajánlása: 4 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Már egyedül olvasok Mormota

Mormota, Budapest, 2019
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158119313 · Illusztrálta: Lupták Tivadar

Tarja_Kauppinen IP>!
Lupták Krisztina: Levi, Szonja és a katica barátsága

A lineáris cselekményvezetésű történetben nem érhetők tetten különösebben mélyenszántó konfliktusok, s a világépítés mélysége is harmonizál a mű terjedelmével. A célkorcsoportnak megfelelő fajsúlyú bonyodalom az ebben a műfajban elvárt módon teljes happy enddel végződik, melyre a nyugalmat és harmóniát sugalló, szép és igényes illusztrációk is ráerősítenek.
Egyre inkább felértékelődnek azok a mesék, amelyek ennyire előtérbe helyezik a hagyományos családmodellt, úgyszólván e köré fűzik fel a cselekményt. Nem kell mindig mindennek borzasztó epikusnak és katartikusnak lennie, a világ megmentésétől meg már tavaly ilyenkor is kiütést kaptam, úgyhogy kész felüdülés volt most egy ilyen kis aranyos könyvet olvasni, ami nem fellengz, nem tör elképesztő magaslatokba, csupán elmesél egy cuki történetet egy ideális családról, akik tök szép helyen laknak. Olyan kis normális az egész. Ami márpedig óriási erény.

Nikolett0907 P>!
Lupták Krisztina: Levi, Szonja és a katica barátsága

Még mindig az illusztrációt tartom a könyv legjobb részének.
A mese már kevésbé nyerte el a tetszésemet.
Az átvezetés valóság és fantázia között jó ötlet, a kivitelezés már nem az én világom.
És egyáltalán nem tartom kedvesnek a „fűnyíró” esetét, inkább ijesztő.
De a katica valóban aranyos és csodálatos.
Kár érte.

Mormota, Budapest, 2019
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158119313 · Illusztrálta: Lupták Tivadar
krlany IP>!
Lupták Krisztina: Levi, Szonja és a katica barátsága

Mágikus realizmus a gyerekkönyvben. Ez a gondolat nem rossz, mert nem baj az, hogy már most hidat építünk a mese és a valóság közé… viszont az ötletben nincs semmi új. Bejáratott történet, ezzel nem nagyon lehet mellényúlni, épp ezért már egy kissé klisés is. Ettől függetlenül ez egy kedves, bájos történet.

PTJulia P>!
Lupták Krisztina: Levi, Szonja és a katica barátsága

Csupa bűbáj, csupa tündér történet telve szeretettel! Az írónő saját kis családját szövi bele a történetbe, a gyerekek egy-egy kis kalandját olvassuk a most induló sorozatban.
Nekem tetszett. Szerintem első sorban az ovisokat szólítja meg, de egy betűkkel ismerkedő első osztályos, akitől még nem áll oly távol az óvoda világa, is élvezettel olvashatja.

SzTEtti>!
Lupták Krisztina: Levi, Szonja és a katica barátsága

Ez volt eddig a leghosszabb mese, amit a 1,5 évesem végighallgatott. Őt egyelőre a képek érdeklik. Néhol nagyoooon kellett keresnie azt a csöpp katicát. Jó, hogy nincs telezsúfolva a kép mindenfélével, de azért mondjuk a katicát ki lehetett volna emelni egy élénkpiros pöttyel ott a vége felé. Nekem kifejezetten tetszettek a könyv hátlapján lévő fotók. Láttam magam előtt ahogy azokból megszületik a mese, ill az illusztráció. Szuper ötlet volt odatenni őket. A hipphopp összementünk dolog kicsit… hmm… nem is tudom hogyan fogalmazzak. Hiperszupergyors volt. De ez a gyerekeket szerintem nem zavarja,csak minket felnőtteket. :D

Caledonia_Valley P>!
Lupták Krisztina: Levi, Szonja és a katica barátsága

A sorozat legszebb darabja. :3 Egy bájos történet, ami a Drágám, a kölykök összementek c. film egyes képkocáit idézte fel bennem, melyet a mai napig nagyon szeretek. :) Megjelenik benne a gyermekek határtalan képzelete, a kaland, a testvéri szeretet, illetve szépen látható a határvonal a gyermeki és a felnőtti képzelet között. :)

Éli>!
Lupták Krisztina: Levi, Szonja és a katica barátsága

Rövid mese, ami nem csak a természet védelmet hivatott bemutatni egy aggódó és segítő bátyó személyében, de realisztikus elemek is vannak benne. A rajzok szinte fényképekről lettek lemásolva ami számomra egy plusz jó érzést is adott.

szemüveges_süni>!
Lupták Krisztina: Levi, Szonja és a katica barátsága

Fura hogy csak álldogálna oszt' összezsugorodnak.Persze én is ezt írtam volna.:)

Evelin81>!
Lupták Krisztina: Levi, Szonja és a katica barátsága

Nagyon aranyos kis történet egy testvérpár kalandos életéről. Kisiskolásoknak ajánlom, az én 8 évesem nagyon szereti olvasni. :)

SzTEtti>!

-A mi titkunk – ismételte Szonja, és rámosolygott a bátyjára. Boldogok voltak, mert nem csak egy új, közös titkuk lett, hanem egy új barátjuk is: Katica.

Utolsó mondat