Az ​én juhaim 1 csillagozás

Háttér elbeszélés a bibliai időkből
Lukátsi Vilma: Az én juhaim

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Primo, Budapest, 1990

Lukátsi Vilma: Az én juhaim

Lukátsi Vilma: Az én juhaim Háttér elbeszélés a bibliai időkből

Jó könyv. Az egyik lehetséges, elképzelt korabeli szemszögéből mutatja be Jézus életét. Több ponton, jelentős eseményekkor kapcsolódik a Názáretihez, olykor távolról, máskor karnyújtásnyi távolságnál is közelebbről.
Érdemes elolvasni főleg azoknak, akik Jézust keresik. E könyv egy lehetséges megtalálást mutat be. De minden kereszténynek, elsősorban a fiatal korosztálynak hasznos és bátorító olvasmánnyá lehet.

padamak>!

Úgy érezte, hogy a föld megindulhat, ők akkor is biztonságban vannak az Úr jelenlétében, ha ez a biztonság nem is jelenti a bántatlanságot.

64. oldal - II. rész 4. A tanúk (Primo, Budapest, 1990)

padamak>!

Egy éjszaka felkerestem Őt. Nem utasított el, de nem is hatódott meg. A beszélgetést azonban, kérlek, jegyezd föl! Én emlékszem minden szavára, hiszen azóta sokszor ismételtem magamban, amikor pedig láttam, hogyan teljesednek sorra, amit a próféták megírtak, és Őrá illenek, különösen Ézsaiás szavai, ösztökélt a gondolat, hogy az Ő beszéde ne múljék el egy öregember életével együtt…
Csend lett, majd János azt mondta:
– Márk sok mindent följegyzett már, amit Péter mondott el, meg amire őmaga emlékezett!
– Az ember emlékezete véges, magába nyel mindent, mint valami mély kút, amelyben nagyon nehéz kutatni, addig kell megragadni, amíg el nem tűnik!

77. oldal - II. rész, 7. Majd az idő (Primo, Budapest, 1990)

padamak>!

A pásztor élete edzi a nyájat, lassan ballagni a nyájjal talán fárasztóbb, mint menni, akár gyorsan is valamilyen jó cél felé, aztán ott megpihenni… – De hát így járunk mindannyian – gondolja Elon gazda –, mi emberek, egyetlen, óriási, áttekinthetetlen nyájban, olykor rettegve a veszedelemtől – de hol a pásztor?

22. oldal - I. rész, 4. Abdón (Primo, Budapest, 1990)