Elmés ​játékok, játékos elmék 8 csillagozás

Lukácsy András: Elmés játékok, játékos elmék Lukácsy András: Elmés játékok, játékos elmék Lukácsy András: Elmés játékok, játékos elmék

Vannak örökre megfejthetetlenül maradt titkok, elérhetetlen vágyak. Sosem sikerült az emberiségnek örökmozgót, perpetuum mobilét szerkeszteni; s hiába keresték az alkimisták, a rózsakeresztesek az aranycsinálás módját, receptjét. Így kergetik állandóan az emberek a boldogság kék madarát is, de hiába. Vagy mégsem? A boldogság elérhető? Tulajdonképpen erre keres és talál választ Lukácsy András. Mert aki játszani tud – felszabadultan és önfeledten – bárhol, bármilyen körülmények között, az már boldog. „Minden emberben egy gyermek is rejtőzik, aki játszani akar” – mondja a legvidámabb költők egyike, Christian Morgenstern, és ezt a szerzőnek esze ágában sincs megcáfolni. Mert épp ellenkezőleg: ugyanezt akarta elmondani ezzel a könyvvel.

Móra, Budapest, 1985
352 oldal · ISBN: 9631141438 · Illusztrálta: Engel Tevan István
Minerva, Budapest, 1974
264 oldal · ISBN: 9632230086 · Illusztrálta: Szántó Piroska
Minerva, Budapest, 1960
250 oldal · puhatáblás

kkata76>!
Lukácsy András: Elmés játékok, játékos elmék

Még középiskolában olvastam, és máig emlékszem rá. Maradandó élmény, tanulni is lehet belőle, és nagyon szórakoztató. Mindenkinek csak ajánlani tudom, főleg azoknak, akik szeretik a költészetet, a magyar nyelvet és a humort.

legrin P>!

Jean Louis Barrault mondja: „Játszani annyi, mint küzdeni a félelem ellen; annyi, mint feltalálni a boldogságot.”

(mottó)