Kezdőrúgás (Gól 1.) 18 csillagozás

Luigi Garlando: Kezdőrúgás

Amikor Gaston Champignon, a francia válogatott egykori játékosa meglátja Tommit az udvaron dekázni, azonnal tudja, hogy a fiú igazi bajnok. Úgy dönt, alakít egy csapatot, amelyben minden gyerek játszhat. Természetesen úgy, hogy közben jól is érezzék magukat!

Alexandra, Pécs, 2013
152 oldal · ISBN: 9789632972404 · Fordította: Tiszai Ágnes · Illusztrálta: Stefano Turconi
Alexandra, Pécs, 2010

Csoszi>!
Luigi Garlando: Kezdőrúgás

Nagyon aranyos történet a futballról. Egy francia szakács focicsapatot alapít milánói gyerekek számára, akik szorgalmasan gyakorolnak, hogy felvegyék a versenyt az Inter Akadémia játékosaival. Bár a felkészülési idő rövid, Tommi és barátai tisztesen helytállnak a „nagy” mérkőzésen Tommi korábbi csapat ellen. A könyv elsődleges üzenete, hogy nem elsősorban az eredmény a fontos, hanem az, hogy a gyerekek élvezzék a játékot. Szerintem minden edzőnek és természetesen szülőnek ezt az elvet kellene szem előtt tartani. Mert aki jól érzi magát, az sohasem veszít.

Alexandra, Pécs, 2010
Gelso P>!
Luigi Garlando: Kezdőrúgás

Kedves könyv, jól induló regénysorozat. Szimpatikus az, ahogyan Gaston Champignon Úr önzetlenül segítségére lesz Tomminak, majd az egész összeverbuválódó focicsapatnak. Érdekes társítás: az egykor sikeres focista, ma sikeres séf a vendéglőjében, társadalmi munkában meg gyerekek támogatója. Hasonlít a Vad Foci bandák sorozathoz, de vhogy ez kedvesebb, mert bár, természetes, hogy ha két egymással szemben álló banda szerepel egy regényben, akkor az egymás elleni harc és küzdelmek természetes velejárói egy ifjúsági regénynek, de itt mégsem „vérre menőek” ill. a másikat megalázóak a szó-, és egyéb párbajok. Tetszett Tommi belső vívódásának bemutatása, egyéni fejlődése, magába és jövendő csapatába vetett hitének tükröztetése, édesanyja támogatásának ábrázolása, a csapatszellem fontosságának hangsúlyozása, és tetszett, hogy a felnőttek is fontosnak tartották a gyerekek problémáit.
(Lehet, hogy inkább ezt a sorozatot folytatjuk pár másik kötettel, mint inkább a Vad Foci bandát.)
Tetszett még a sajátos szerkesztés/tipográfia – az, hogy a regény fejezeteibe be-beékeltek egy-egy helyen egy oldal, fél oldal, vagy egy soros képregényt a regény egy-egy rövid epizódjáról, mozzanatáról.

M_Cintia14>!
Luigi Garlando: Kezdőrúgás

Ahhoz képest, hogy nem szeretem a focit, attól jó. Mehetünk is a második részre. :D
Nekem a két iker lány a kedvencem, mert teljesen úgy veszik az egész focit a fiúkkal, mint hogyha ők is azok lennének. Egy dolgot nem értek. Azt, hogy cérnát miért úgy becézik, hogy cérna, mert eléggé dundi alak.
Annyira nem tetszett, ezért is adtam rá 4 csillagot.

dpart P>!
Luigi Garlando: Kezdőrúgás

Kisfiammal olvastuk esténként ezt a könyvet. És bár nehezen sikerül rávenni az olvasásra, de nagyon figyelmesen követte az eseményeket. Bár néha kellett egy kis frissítést közbe iktatni, mert nem egyszerre olvastuk ki, ez nem volt zavaró. Talán az oka ennek is a külföldi nevek és helyszínek.
Kíváncsian vesszük kézbe a következő kötetet.
Ajánlom minden olyan szülő számára, Akinek fociszerető kisgyereke van. :)

VeresIbi>!
Luigi Garlando: Kezdőrúgás

A fiam imádta míg olvastam, én meg nem utáltam! Kell ennél több? ;)

Hopelight>!

– Ha mindenki csak azt tenné, amihez jobban ért, akkor minden olyan unalmas lenne…

Hopelight>!

Már nem virágszirmok vagytok, hanem egyetlen virág.

Hopelight>!

Az öröm sokkal szebb, ha megoszthatod másokkal: ez egy virág öröme, nem a szirmoké.

Gól sorozat · Összehasonlítás