Újévi ​gyilkosságok 1 csillagozás

Ludwig Róbert: Újévi gyilkosságok

Újév délelőttjén egy családi ház kertjében fiatal lány holttestére bukkannak. Az áldozatot megfojtották. A nyomozás döcögősen halad, kevés használható információ kerül napvilágra a lány előéletéről. A sors szeszélye folytán az áldozat egyik munkatársa fontos nyomra bukkan, mielőtt azonban erre felhívhatná a nyomozók figyelmét, őt is meggyilkolják. A bűnüldözők így hamis nyomon tévelyegnek mindaddig, amíg váratlan segítséget nem kapnak. Az ügy megoldottnak tűnik, már csak a tettes letartóztatása van hátra, amikor újabb gyilkosság történik, és ez végérvényesen összekuszálja a nyomozást.

Ludwig Róbert: Újévi gyilkosságok

Nem arra a személyre számítottam, hogy elkövető lesz, akiről végül kiderült. Bár az is igaz, hogy nem egyszerű gyilkosság történt.
Időutazás volt a könyv a rendszerváltás utáni évekbe, egy kicsit talán korrajz, társadalomrajz is.
Tetszett a történet: egy baja volt, hogy a végkifejletre semmiből nem lehetett következtetni, ugyanis nem írta meg az író, hogyan juthatott el a célig. És amikor az ember gondol valakire, aztán az író benyög egy nevet… Az bosszantó, mert esély sincsen kitalálni.

csgabi P>!

Hiszen élhetnénk békében egymás mellett, de az emberiség, úgy tűnik, képtelen erre. Okkal vagy ok nélkül, módszeresen gyilkoljuk egymást. Ezt mi itt, Kelet-Közép-Európában a saját bőrünkön is megtapasztalhattuk a kommunista diktatúra igája alatt. Nem tudom, belegondoltatok-e már abba, hogy a történelem során, a hatalmon lévő politikai rendszerek közül talán a leghazugabb, legképmutatóbb a kommunista uralmi rezsim volt.
A kommunista vezetők nagy hangon a nép egyszerű gyermekének vallották magukat, akik arra hivatottak, hogy az eleddig elnyomott, kisemmizett néptömegek érdekeit képviseljék, a háború után élhető életet teremtsenek a számukra, de mindez csak demagóg frázis volt,a tettek egészen másról tanúskodnak. De mit kapott igazából az agitátoroktól beetetett szerencsétlen néptömeg? Jött a beszolgáltatás intézménye, amikor a begyűjtők az utolsó szem gabonát is leseperték a padlásról, kiseperték a magtárakból, az utolsó darab tojást is összeszedték, az utolsó dekagramm húst is elvitték, fikarcnyit sem törődve azzal, lesz-e mit enniük másnap azoknak az embereknek, akik ezeket az élelmiszereket megtermelték. Akik pedig ki merték nyitni a szájukat, szóvá merték tenni az igazságtalanságokat, rövid időn belül valamelyik munkatáborban vagy börtönben, esetleg az akasztófa alatt találták magukat a szocialista állam elleni izgatás és összeesküvés vádjával.

Kapcsolódó szócikkek: elnyomás · kommunizmus
csgabi P>!

Paradox módon a magyar ÁVÓ […] ugyanolyan kíméletlen és brutális módszerekkel folytatott tömeges népirtást, és tiporta sárba a legelemibb szabadságjogokat is, mint a második világháború idején a fasiszta Németország erre szakosodott halálbrigádjai, akik ellen korábban, ugyanezek a kommunista elvtársak tevékenyen harcoltak.

Kapcsolódó szócikkek: elnyomás · szocializmus