Napfény-tó (A vak madarak titka 3.) 7 csillagozás

Ludvík Souček: Napfény-tó

A ​nemrég elhunyt szerző eddig magyarul megjelent tudományos-fantasztikus két riportkönyve „A vak madarak titka” és „Az ősi lovagi jel” méltán aratott nagy sikert a sci-fi kedvelők táborában. A sorozatnak ebben az utolsó kötetében az olvasó ismét találkozik kedves hőseivel, dr. Kameníkkal, a nyughatatlan szellemű prágai orvossal, dr. Bjelkével, a minden újért rajongó izlandi pszichiáterrel, a kedvesen közlékeny Alena Kameník asszonnyal, és Leif Thorgunn-nal, a szűkszavú, de mindig tettre kész hegymászóval. A Marsra távozott vikingek utódainak felkeresésére szervezett Rider-akcióban további szakemberek vesznek részt: Ivan Makszimics Osztapenko, az űrhajó tapasztalt ukrán parancsnoka, Mac McLaughlin, a rokonszenves amerikai mérnök, aki Rider űrhajó pilótájaként csatlakozik a világűri civilizációval kapcsolatot teremteni vágyó társasághoz, valamint Fred Sinton, a vestfoldingokkal szót érteni képes nyelvész.
Hőseinknek sok-sok meglepetésben és viszontagságban van részük az idegen… (tovább)

Eredeti cím: Sluneční jezero – Cesta slepých ptáků III.

Eredeti megjelenés éve: 1968

Madách, Budapest, 1980
208 oldal · keménytáblás · Fordította: Bártfai László · Illusztrálta: Kamil Lhoták

kolika>!
Ludvík Souček: Napfény-tó

Valahogy úgy érzem, hogy a harmadik kötet nem tudta olyannyira felkelteni az érdeklődésemet, mint a korábbi kötetek. Pedig a szerző megtett mindent. A Föld helyett a Marsot választotta a kötet történéseinek fő helyévé, új szereplőket vezet be, illetve megtartja a korábbi kötetek formáját is. A forma, a szerkesztő munkája azonban csak a szokásosra sikerült,s talán ezért már nem adott további pluszokat a kötethez. Itt még vártam volna valami mást, valami szokatlant. A helyszín és környezet bemutatásában azonban bőven kapunk újdonságokat. Ezekről szívesebben olvastam volna még részletesebben.
A korábbi kötetekben szívesen nézegettem az illusztrációkat, de sajnos itt számomra élvezhetetlennek bizonyultak, Elmosódottak, kivehetetlenek voltak és a színválasztás (piros/vörös-fekete) sem bizonyult jó ötletnek.

zamil>!
Ludvík Souček: Napfény-tó

A befejező rész minden eddigi elképzelést felül múlt, eddig az egész egy hihető történet volt, de most átlépett a regény a nagybetűs SCI-FI irodalomba.
A könyv cselekményének nagy része a Marson történik, ami mit ne mondjak igazán egyedi világ teremtést tár a szemünk elé. A fényképekkel, és rajzokkal ez egész olyan mintha a részesei lennénk a kalandnak.
„Szerkesztő úr” nagyon jól szórakoztam, ez igazán szép munka volt, csak hiányoltam a folytatást.