Váratlan ​utazás 11. (Váratlan utazás 11.) 10 csillagozás

Lucy Maud Montgomery: Váratlan utazás 11.

Milyen lenne Avonlea Sara Stanley nélkül?

A King család minden bizonnyal nem szeretné megtudni. Amikor Blair Stanley megérkezik Montrealból, hogy hazavigye a lányát, ismét szembe találja magát régi ellenségeivel, a kérlelhetetlen Hettyvel, s újból kitör a családi háború.
Sara választásra kényszerül, dönteni azonban nem tud a számára egyformán kedves két személy között. Végül annak reményében, hogy eltűnésével talán édesapja és Hetty nénje békét köt, élete legnagyobb döntésére szánja el magát. Egy éjszaka megszökik és senki nem tudja, hol keresse…

Eredeti megjelenés éve: 1991

Tagok ajánlása: 13 éves kortól

Lap-ics, Debrecen, 1997
158 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634342649 · Fordította: Váradi Judit

Avonlea

Kicsibogár>!
Lucy Maud Montgomery: Váratlan utazás 11.

Bár a Váratlan Utazás az, amit többször láttam sorozatban, mint olvastam, ettől mindkettőt ugyanúgy szeretem. Még úgy is lebilincsel a történet, hogy tudom, mi fog történni, ebben rejllk a varázsa.

AnitaZoé P>!
Lucy Maud Montgomery: Váratlan utazás 11.

Az utolsó magyarul is megjelent rész.
Vajon Sara képes arra, hogy egy olyan ellenségeskedést meg tudjon szüntetni, ami a születése előtt kezdődött, és az elmúlt években túlságosan elfajult?
Hetty-t alapjáraton kedvelem, de most sok volt. Vajon az lett volna neki a tökéletes élet, hogy Ruth és Olivia örök életre szintén vénlányként vele éljenek? Bár akkor logikusan Sara meg sem születik.
Volt pár baki is. Például itt a Csodalámpát emlegetik, pedig A kis gyufaáruslány volt az előadás címe. Illetve Blair azt mondja Janet-nek, hogy megszaporodtak. Pedig 9 évvel ezelőtt a most 10 éves Cecily már minden számítás szerint megszületett.
Az viszont tetszett, hogy a borítón jelzik: nem L.M.M. írta a könyvet, hanem a regénye feldolgozása alapján íródott.
Nagyon örülök, hogy elolvastam a könyveket. Ezek után szerintem újranézem a sorozatot is, mert már szinte semmire nem emlékszem belőle.

K_Maria P>!

Avonlea csendes kis falu volt, ahol soha nem történt semmi érdekes.

Kapcsolódó szócikkek: Avonlea