Anne ​auf dem Weg ins Glück (Anne 3-4.) 1 csillagozás

Lucy Maud Montgomery: Anne auf dem Weg ins Glück

Den Beginn ihres Studiums in Kingsport hat sich Anne Shirley anders vorgestellt! Zum Glück hat sie ihre alten Schulfreunde Gilbert und Priscilla, die ihr über das erste Heimweh hinweghelfen. Und Anne wäre nicht Anne, wenn sie nicht auch am College ordentlich für Wirbel sorgen würde. Noch dazu gilt es, die erste Liebe zu überstehen! Nach ihrem Examen und frisch verlobt nimmt Anne eine Stelle als Rektorin an der Summerside-High-School an. Dort kommt sie bei zwei schrulligen, aber liebenswerten alten Damen unter, die Anne in ihr Herz schließen. Dagegen „tyrannisiert” die alteingesessene Familie der Pringles das ganze Städtchen geradezu! Das kann Anne natürlich nicht dulden … Enthält die Bände „Anne in Kingsport” und „Anne in Windy Willows”.

Loewe, Bindlach, 2010

GergelyBerni P>!
Lucy Maud Montgomery: Anne auf dem Weg ins Glück

Jó volt ismét elmerülni Anne világában, annak ellenére, hogy nem vagyok 100 %-ig elégedett. Valamikor régen olvastam már ezeket a sztorikat, de valahogy nem emlékeztem rájuk, így minden újdonság volt.
A kötetben két rész található, és a kettő közül az első (azaz a 3.) jobban tetszett, mint a másik.
A 4. rész nekem valahogy nem volt kerek egész, nem egy összefüggő regény, hanem inkább rövid történetek füzére.
Nagyon sok volt az új szereplő a könyvben, és nekem nagyon hiányoztak a régi ismerősök. Szívesen lemondtam volna néhány özvegyről, ha cserébe többet kapok, mondjuk Gilbert életéből. Vagy például az a rész (kb 5 oldal), amikor Anne Miss Minerva-nál vendégeskedett: nem tett hozzá semmit a történethez (sajnos).
Mindent összevetve azért kellemes élmény volt újraolvasni ezeket a könyveket.