George ​kozmikus kincsvadászata (George, a Kozmosz és az univerzum 2.) 19 csillagozás

Lucy Hawking – Stephen Hawking: George kozmikus kincsvadászata

George legjobb barátjának, Annie-nak segítségre van szüksége. A lány tudós apukája, Erik egy űrprogramon dolgozik, de a dolgok nem a tervei szerint alakulnak. Sikerül ugyan eljuttatni egy robotot a Mars felszínére, ám a masina egyáltalán nem úgy viselkedik a vörös bolygón, ahogy az egy szondához illene. Mindeközben Annie valami egészen furcsa dologra bukkan apukája szuper-számítógépén…
Lehet, hogy a földönkívüliek üzentek?
Lehet, hogy van élet a világűrben?
Egyáltalán hogyan találhatunk meg egy bolygót egy másik csillagrendszerben?
És ha találkozunk a földönkívüliekkel, mit mondjunk nekik?
Ez a fantasztikus kalandregény nem csupán egy lélegzetelállítóan izgalmas, bolygóközi kincsvadászat története: a könyv végére az Olvasó megismerheti az űrkutatás LEGÚJABB eredményeit, és megtudhatja, mit gondolnak a világegyetemről a legkiválóbb tudósok.

Könyvmolyképző, Szeged, 2009
272 oldal · ISBN: 9789632451688 · Fordította: Marczali Ferenc · Illusztrálta: Garry Parsons

Röfipingvin MP
Lucy Hawking – Stephen Hawking: George kozmikus kincsvadászata

Továbbra is érdekes, izgalmas, érthetően ismeretterjesztő. Bár valami más logikát kéne találni a betoldott információtömegnek, mert néha magának a történetnek az olvasását igencsak megakasztotta.

Gridranger
Lucy Hawking – Stephen Hawking: George kozmikus kincsvadászata

Egy nagyon különleges könyvet olvastam ki ma. A híres elméleti fizikus, Stephen Hawking és lánya, Lucy Hawking közös regényét.

Egy gyerekkönyv, de legkevésbé sem mese, hanem egy izgalmas scifi kalandtörténet, amelynek gyerekhősei nyakukba veszik a kozmoszt, hogy megmentsék a világot.

Amellett, hogy gyerekeknek szól és ezért könnyed és mozgalmas, a könyv tele van a legmodernebb kozmológiai ismeretekkel neves, elismert kutatók és egyetemi professzorok tollából olyan formában, hogy az akár egy gyerek számára is izgalmas és emészthető, miközben felnőtt fejjel is érdekesnek találjuk.

Kellemes szórakozást nyújt mindenkinek, és remek arra, hogy bevezesse a legfiatalabb olvasókat a scifi birodalmába, ráadásul egy olyan úton, amely a hard science fiction felé indul.

A scifi mellett megjelenik benne néhány pár bekezdésnyi rész erejéig a tudományos ismeretterjesztésnek az az olvasmányos válfaja, amelyet Hawkingon kívül például Carl Sagan is művelt.

Az illusztrációanyag is igényes, kedves. Egyszerre idézi a jelent és a scifi aranykorát (például a borító). A színes táblák remek minőségű felvételeket tartalmaznak a világűr különböző részeiről.

Minden tekintetben klassz könyv. És ha valaha a benne foglalt tudományos eredmények elavulnak is, a regény magában is érdemes arra, hogy kézbe vegyük, vagy gyerekünk kezébe adjuk.

Jeffi SP
Lucy Hawking – Stephen Hawking: George kozmikus kincsvadászata

Tavaly olvastam a sorozat első részét, és megnyert magának. Nem most akartam még olvasni a könyvet, de már ki volt kölcsönözve, és most éppen azt a korszakot élem, hogy amit kikölcsönzök, addig nem viszek vissza, míg nem olvastam….így most került sorra. Főleg azért mert tegnap lejárt, és tudom, hogy előjegyzett és várnak rá.
Tetszett, nagyon jó az alap ötlet is, és az is, hogy olyan happy endesre sikerült a vége, annak ellenére, hogy azért kis balsejtelmes utalás maradt benne. Amit bánok, hogy nem mindig jó a könyv szerkesztése. Mert ugyebár, halad a történet a maga útján, közben néha bele-bele olvasnak a könyvbe. Ez olyan, történet a történetben dolog, és akkor még ott vannak a képgalériák is. Zavaró, hogy van egy mondat, olvasod, olvasod aztán hopp egy tudományos értekezés….vége az értekezésnek, olvasod tovább…hopp egy négy oldalas galéria, ami mellékesen még csak nem is függ össze adott szövegrésszel. (pl. George apja eltéved az óceánon, ezt Emmettnek elmondják, van egy kis kép az óceánon hánykódó csónakról [ez is már kicsit nem oda illő], és hopp, távoli kép a földről, kép a Masról….???) Tehát, erre ügyelni kellett volna, hogy a képek ott, vagy megközelítőleg ott legyenek ahol szó van róluk, hogy a szöveget a mondat közepén, csak mert betelt az oldal, nem szakítjuk meg három oldalnyi értekezéssel….legalább a mondatot fejezzük be…
De a folytatását mindenképpen el fogom olvasni, és ebből a kötetből is rengeteg érdekes dolgot tudtam meg :)

szélcsengő
Lucy Hawking – Stephen Hawking: George kozmikus kincsvadászata

A sorozat második része, még az előzőnél is jobb! Izgalmasabb kalandokban és több, szerteágazóbb tudományos ismeretben bővelkedik. Azt pedig különösen szerettem, hogy már nemcsak Stephen Hawking, hanem sok más csillagászatban és űrkutatásban jeleskedő tudós is részt vállalt a könyv ismeretanyagának közreadásában.

psn

A bizonyíték hiánya nem egyenlő a hiány bizonyítékával.

sinnovea

Az űrből láthatja majd a kontinensek, óceánok, sivatagok, erdők és tavak körvonalait, sőt a nagyvárosok éjszakai fényeit is.

sinnovea

Ki fog ezentúl focilabdákat átrugdosni a kerítés fölött? –kérdezte. – Nagyon fog unatkozni a zöldségágyásom.

sinnovea

Még mindig jobb klingonul beszélni, mint olyan ostobaságokat mondani, mint te.

George, a Kozmosz és az univerzum sorozat · Összehasonlítás