George ​és az ősrobbanás (George, a Kozmosz és az univerzum 3.) 17 csillagozás

Lucy Hawking – Stephen Hawking: George és az ősrobbanás

„Ez a történet 13,7 milliárd évvel ezelőtt kezdődött.”

Vedd a nyakadba a Világegyetemet, és fedezd fel George-dzsal!
Hogyan kell holdjárót vezetni?
Mit érdemes magaddal vinned, ha kirándulni indulsz az Andromédára?
Mi történt töredékmásodpercekkel az Ősrobbanás után?

Lucy Hawking és a csillagközi zseni, Stephen Hawking csordultig töltötték a könyvet valódi tudományos tényekkel. Minden, amit a világűrről tudni akartál!

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632453385 · Illusztrálta: Marczali Ferenc
Könyvmolyképző, Szeged, 2011
270 oldal · ISBN: 9789632453385 · Fordította: Marczali Ferenc · Illusztrálta: Garry Parsons

Eta IP
Lucy Hawking – Stephen Hawking: George és az ősrobbanás

Szuperül megírt háromrészes történet. Maga a történet sem rossz, laza kapcsolata a színes lapokon található tudományos tartalommal könnyen kezelhetővé, érdeklődő gyerekek számára vonzóvá teheti a könyvet. A képek szépek, informatívak és érdeklődést keltők.
Tartalom és forma szép egysége.

Lucy Hawking – Stephen Hawking: George és az ősrobbanás

Na ebből kérem szépen a másik kettőt is, mert nagyon-nagyon tetszett! Tudtam, hogy Hawking zseniális tudós, de közérthetően is fogalmaz, ami sokkal nehezebb, mint a tudományos nyelvet követni. Én is tanultam új dolgokatm, pl. a húrelméletet három mondtaban megfogalmazva. Külön jót tett a lelkemnek, hogy a legnagyobb fizikusok is rendelkeznek kellő alázattal, és nem esik bele az eső mindenkinek az orrába, csak azért mert fizikus.
A gyerekeket nemcsak ráneveli a gondolkodásra, hanem buzdítja is őket, hogy ők lehetnek a következő generáció nagy tudósai. Ajánlom épp ezért minden természettudományos érdeklődésű kisgyerek kezébe, de azokéba meg különösen, akik kicsinyhitűek.
A másik fontos momentuma ennek az ismeretterjesztő-meseregénynek, az együtt gondolkodásra nevelés, minden életkorban. Mivel a szakmám, és a kutatásom határterületi téma, látom, hogy ez kis százalékban valósul csak meg. Ez egy olyan könyv, ami tehet ez ellen.
Egyik kedvenc idézetm, hogyan látják a fizikusok a kémiát :)
„A kémia tulajdonképpen nem más, mint legózás az atomokkal.”

CsN
Lucy Hawking – Stephen Hawking: George és az ősrobbanás

A már megszokott történetvezetés és a közérthető nyelven leírt tudományos információk különlegesen tökéletes elegye ez a könyv, bár a fél csillag mínusz éppen a tudományos részek nem mindig logikus helyre való beszúrásáért „jár”. Fut, robog a történet, még akarom, még, és abban a pillanatban, mondat közepén jön öt oldal tudomány, amit muszáj átlapozni, hogy ne essek ki a ritmusból. Szóval minimum két könyvjelzővel olvasós :)

Oláh_Zita P

A kémia tulajdonképpen nem más, mint legózás az atomokkal.

Oláh_Zita P

Azt is mondhatnánk, hogy a gravitáció a természet kozmikus ragasztója.