Az ​aranykalitka 145 csillagozás

Lucinda Gray: Az aranykalitka

„Úgy érzem magam, mint egy vadvirág, amit cserépbe ültettek, és a szobában tartanak. Nem vagyok jó helyen, nem kapok levegőt.”

A tizenhat éves Katherine Randolph egy virginiai farmon nő fel, így el sem lehetne képzelni számára távolabbi világot az angliai Walthingham-birtoknál. Öröksége folytán azonban belecsöppen az 1820-as évek angol elitjébe, és még arra sem jut ideje, hogy ezt megszokja, amikor bátyja rejtélyes körülmények között meghal. Képtelen elfogadni, hogy baleset történt, majd a következő tragédiát sem. Furcsa látogatók kezdik zaklatni a ház lakóit, és főhősünk számára is egyre több sötét összefüggés rajzolódik ki. Vajon Katherine képes megőrizni ép elméjét, és nem roppan össze, mielőtt rájönne az igazságra?

Ha szereted a krimibe illő, váratlan fordulatokat és bírod a feszültséget, akkor ne félj, nézz a gyönyörű díszletek mögé, ahol az elfeledett múlt kísért.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Tagok ajánlása: 14 éves kortól

Menő Könyvek, Budapest, 2017
270 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634033479 · Fordította: Lami Juli
Menő Könyvek, Budapest, 2017
272 oldal · ISBN: 9789634033714 · Fordította: Lami Juli

Katherine Randolph · George Randolph · Henry Campion · Jane Dowling · Mr. Dowling

Mrs_Curran_Lennart P
Lucinda Gray: Az aranykalitka

Többet vártam ettől a könyvtől. Műfaját tekintve leginkább YA krimi, mert romantika és misztikum nemigen található benne. Engem is a gyönyörű borító fogott meg (egy az egyben átvették az eredetiből), reméltem, hogy a történet is lesz ilyen jó. De valami hiányzott. Kicsit összecsapott, kidolgozatlan. Annyi történelmi romantikust olvastam, olvasmányaim alapján egy gazdag örökösnővel másképp kellene viselkedniük a szolgáknak és az elöljárónak is. Szórakoztató, de feledhető történet, YA-hoz képest is kicsit gyengécske.

Nikolett0907 P
Lucinda Gray: Az aranykalitka

„– Az elmúlt hetekben megtanultam, hogy az életben semmi sem biztos, és az élet néha nagyon félelmetes.”

A borítóba lettem először szerelmes, és mikor láttam, milyen alacsony százalékon van, elmosolyodtam. :)

Most, hogy túl vagyok az olvasáson, a mosolyom kitart, mert nekem tetszett a történet.
Nyilván olvastam már ennél izgalmasabbat is, de a kezdeti lassú bevezetés után, pörögtek a lapok a kezemben.

Katherine Randolph teljesen korhűen viselkedik, és mégis kilóg a sorból.
Társadalmilag megfelelő pozícióba kerül és sok sok ármánykodással és tragédiával találja magát szembe.
Nem gondolnám, hogy idegesítő lett volna, talán néhol furcsának találtam a gondolat menetét, de teljesen azonosulni tudtam vele.

Férfi szempontból megfordult egy – két díszpéldány a kötetben, de nekem a szívem egyikhez sem talált igazán társra.
Túl „jófiú” volt az összes és kevés titokzatosság lengi körül őket.
A végkifejletet úgy a közepétől sejteni véltem, de szórakoztatónak találtam.

Egy olvasásnak teljesen megfelel és egy pár óra kellemes kikapcsolódást okozott. :)

Lucinda Gray: Az aranykalitka

Bővebben a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.hu/2017/03/lucinda-gray-…

"Az első gondolatom, amint letettem a könyvet az volt, hogy miért van leértékelve ennyire a könyv? Mert annyira nem volt rossz, mint amilyennek leírják.

Viktoriánus korban játszódó YA és krimi… ez az ötvözet már elég érdekes volt ahhoz, hogy felhívja magára a figyelmem, plusz a csodaszép borító, ami megvett magának.

A romantika és a misztikum szál eléggé halvány volt, inkább a krimi rész kapott nagy hangsúlyt. Én tényleg mindenkire tippeltem, csak az igazi bűnösre nem, pedig mindenki más írta, hogy már az elején sejthető volt. Így utólag látva igen, de mégis jó volt, hogy nem lőttem le előre magamnak a poént, és végig izgulhattam."

Lucinda Gray: Az aranykalitka

Eleinte egy könnyed kis történetnek gondoltam, igaz, hogy krimi, de nagy izgalmat nem találtam benne eleinte, de történt benne egy hatalmas nagy fordulat, amely izgalmasabbá varázsolta a történetet.
Imádom amúgy is a régi korokban játszódó YA könyveket. Nem volt ez olyan rossz történet.
A borítója nagyon tetszik. Amikor megláttam, hogy egy ilyen könyv fog megjelenni a borítója miatt egyből elolvastam a tartalmát. Tudom, nem a borítója fontos, de egy ilyen szép könyvnek nem tudtam ellenállni. :)

Madama_Butterfly P
Lucinda Gray: Az aranykalitka

Többet vártam ettől a könyvtől…. Krimi, misztikum, történelmi romantikus? Hát az én mércémmel ebből a háromból csak mutatóban (vagy éppenséggel egyáltalán nem) található ebben a könyvecskében.
Az egyetlen pozitívum a borító (tényleg jól sikerült. Egyszer olvasható, feledhető történet – csak az töltsön időt vele, akinek tényleg sok felesleges van belőle…

Nymeria96

Mi a fenét olvastam?!
De most komolyan, mi volt ez?
Ha a történet 1821-ben „szeretne” játszódni, akkor jobb lett volna, ha a szerző kicsit korhűbb nyelvezetet teremt ennek a könyvnek.
A krimi részére nem érdemes túl sok szót vesztegetni, annyira egyszerű, a főszereplő viszont mindenkit meggyanúsít, csak épp azt nem, aki a tényleges bűnös.
Romantikusnak nem nagyon nevezném a könyvet, semmi szikra nincs a szereplők között.
A legtöbb szereplő számító, a főszereplő ostoba és naiv, úgyhogy nem igazán kedveltem meg egyikőjüket sem.
A címe viszont nagyon találó.

Kelemen_Hanna P
Lucinda Gray: Az aranykalitka

Nehezen ment, alig tudtam esténként rávenni magam, hogy olvassak belőle kicsit, pedig egyébként semmi rossz nem volt benne, csak a hangulat hiányzott. Mintha a szerző leült volna, és patikamérlegen kimérte volna, mi kell egy sikerregényhez: mennyi érzelem, mennyi misztikum, mennyi kosztüm, aztán szépen levezényelte volna a megírást. Csak épp a varázslat maradt el. A borítója szép, csak az is már ismerős a Párválasztó-sorozatból.

csillagka P

Gyilkosság ✔
Jóképű segítő ✔
Tébolyda ✔
Happy end ✔
Megvan minden, még sem tökéletes, csak lelket nem sikerült hozzá találni.
talán hiányzott az előzetesen összeállított listáról

MissFortune
Lucinda Gray: Az aranykalitka

Már megint a borító alapján ítélkeztem.. Gyönyörű a borító, egyből felfigyeltem rá. Bár ilyen jó lenne maga a történet is.
A könyv 75%-a teljesen jellegtelen, vontatott, unalmas. Nem történt semmi, tele tömködte az író felesleges részekkel. Azonban a végére olyan érzésem volt, hogy „na, belejött az írásba.” Sokkal jobb volt mint az eleje. Megjött az ihlet, de még itt is volt egy kis olyan érzésem, hogy ebből valami még mindig hiányzik..
Nagyon egyértelmű cselszövésnek lehettem szemtanúja, ugyanis végig tudtam, hogy ki állhat mögötte. Azonban például az spoiler meg tudott lepni a szerző. Kriminek gyengusz, a misztikus címkét pedig nem is igazán értem rajta. Semmi misztikus nem volt benne, csak valami hülye legenda..
A kedvenc szereplőm az ügyvéd volt, ő mindig ott volt és segített. Johnt is szerettem, de neki sajnos fény derült a múltjára.

KönyvMoly_1989
Lucinda Gray: Az aranykalitka

Jajjj, de komolyan, most miért??? :(
Bedőltem a fülszövegnek és az ajánlóknak… Krimi? Történelmi romantika? OMG… Nem, nem!
Ez egy gyenge, kiszámítható lányregény volt. Unalmas. Hiteltelen. Vontatott.
Egy ilyen gyönyörűséges borítót elpazarolni egy ilyen gyengécske könyvre?
A szép külcsínen kívül két erénye volt a regénynek:
1. Olvasmányos, könnyed stílusú és nyelvezetű a megfogalmazás.
2. Mivel gyorsan olvasható volt, így szerencsére gyorsan a végére is értem.
Kérem, én ebből kinőttem.

vikcs P

– Tarts őrültnek, ha akarsz, de én hiszek a szerelemben.

Madama_Butterfly P

Lehet, hogy nem vagyok ismerős errefelé, de a szerelem mindenhol ugyanúgy néz ki.

Deziréé

Bizony, a szerelmet nem lehet egy pillanat alatt megölni.

vikcs P

Megtanultam, hogy a múltat el kell felejteni, mert így lehet csak továbblépni.

Kapcsolódó szócikkek: Mr. Dowling
Deziréé

– Mi az, nem elég jó az étel a kislánynak? – kérdezi.
– Ezt itt „ételnek” nevezni nem kis képzelőerőre vall – felelem.

Boldognak kellene lennem.
Akkor miért nem vagyok az?

Barbus87 P

A fájdalom könnyebben elviselhető, ha valakit lehet okolni érte.

75. oldal, 6. fejezet (Menő Könyvek, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: fájdalom · Katherine Randolph
Heni_

Ne nyissa ki a szívét olyan fájdalom számára, amelynek nincs ott helye.

vikcs P

Amikor az ember szerelmes, bármilyen őrültségre képes.

Kapcsolódó szócikkek: Henry Campion