Miért ​oly hosszú az éj? 5 csillagozás

Szabadulásom az alkoholtól
Lucien Aimé Duval: Miért oly hosszú az éj? Lucien Aimé Duval: Miért oly hosszú az éj?

A szerző arról ír, hogyan tudta legyőzni szenvedélybetegségét.

Szent István Társulat, Budapest, 1986
140 oldal · puhatáblás · ISBN: 963360365X · Fordította: Sinkó Ferenc

MissWenut>!

Találni egy úgynevezett józan embert, aki anélkül tud szólni alkoholról, hogy hülyeségeket mondana, ez majdnem lehetetlen.

Kapcsolódó szócikkek: alkohol
MissWenut>!

Most 2 óra 40 perc az idő. Elhagytam Aix-t. Jobb oldalt az ég alján Marseille fényei. Az út nedves. A látás jó. Megeszem egy szelet sajtot és két mandarint.

Kapcsolódó szócikkek: mandarin · Marseille · sajt
MissWenut>!

Az alkoholizmus betegség, nem pedig romlottság. Szenvedés, nem pedig öröm. Rabszolgaság, és nem tréfa.

Kapcsolódó szócikkek: alkoholizmus
MissWenut>!

1969 júliusában visszanyerem életkedvem. És 21-én megnézem, hogyan teszi Armstrong a lábát a Holdra. „Egy kis lépés az Emberért”. Mélységesen megrázott. Én, a kis fickó, aki a holddal játszott, irigykedve néztem Armstrongot.

Kapcsolódó szócikkek: 1969 · Neil Armstrong
MissWenut>!

Két hónapos teljes absztinencia után a pezsgőt erősnek és kellemetlen ízűnek éreztem.

Kapcsolódó szócikkek: pezsgő
MissWenut>!

„Az Anonim Alkoholistáknál nem számít a politikai, bölcseleti vagy vallási hovatartozás. Ugyanúgy nem számít a pénz és a presztizs.”

Kapcsolódó szócikkek: Anonim Alkoholisták
MissWenut>!

Jót tesz, ha az ember elmeséli az ilyen banális históriát. Mert mihelyt elmondjuk, ketten vagyunk, akik az emlékét cipeljük.

MissWenut>!

Azt gondolom, azok, akikben megvan a bátorság, hogy elmondják az ilyen belső hajótöréseiket, másnap újra könnyű vitorlákkal futhatnak ki a tengerre.

MissWenut>!

Nemcsak a szomorúság veszélyes. Az indokolatlan jókedv is.

Kapcsolódó szócikkek: szomorúság
MissWenut>!

Amit azonban az ember megálmodik, végül is megvalósul. Ebben én hiszek.