Loyolai ​Sz. Ignác lelkigyakorlatai 6 csillagozás

Szószerinti fordítás
Loyolai Szent Ignác: Loyolai Sz. Ignác lelkigyakorlatai

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Loyolai Szent Ignác lelkigyakorlatos könyve és Lelkigyakorlatok címmel is megjelent.

Korda, Budapest, 1931
128 oldal · puhatáblás · Fordította: Vukov János

mandris>!
Loyolai Szent Ignác: Loyolai Sz. Ignác lelkigyakorlatai

Talán méltatlan, ahogy Szent Ignác lelkigyakorlatos könyvével bántam, de sajnos most nem tudtam volna lelkiismeretesen elvégezni az általa javasolt lelkigyakorlatot (napi ötszöri egyórás elmélkedés), igaz, talán a másik végletbe estem azzal, hogy egyszerű könyvként kezeltem, és elolvastam, mit írt, a lelkigyakorlat elvégzése azonban máskorra marad.
Mint könyv egyébként meglehetősen rövid szövegről van szó, amely, ha valaki ismeri a hasonló lelkiségi irodalmat, nem feltétlenül okoz túl sok meglepetést: a hagyományos struktúrát követi, vagyis az önismerettel indít, és a saját bűnös voltunk felismerésétől, a bűnbánaton keresztül halad Isten jobb megismerése felé. Mivel lelkigyakorlatos könyv, ezért azonban bőven nyújt támpontot ehhez, és sokkal több konkrét javaslattal is él, mint adott esetben más lelkiségi irodalom.

Kisanna>!
Loyolai Szent Ignác: Loyolai Sz. Ignác lelkigyakorlatai

Bonyolult, nagy elmélyülést kívánó lelkigyakorlatok ezek ahogy a szerző is írja, csak lelki vezetővel lehet jól elvégezni.

Kisanna>!

Harmadik szabály: A főzeléknél (hús, hal és egyebek) a legnagyobb és a lehető
legtökéletesebb megtartóztatást kell gyakorolnunk, mert maga az étvágy is könnyebben csábít a rendetlenségre, valamint a kísértés is hevesebb, hogy az ilyen ételeket keressük. Az ételekben való megtartóztatást azért, hogy bennünk a rendetlenséget elkerüljük, kétféle módon lehet gyakorolni: először az által, hogy valaki közönségesebb ételekhez szokik: másodszor, ha finomabb ételeket eszik, csak kis mennyiségben vegyen belőlük.

Étkezési szabályok

vywaras P>!

A Lelkigyakorlatok arra a célra valók, hogy az ember legyőzze önmagát és életét rendezze a nélkül, hogy magát befolyásolni engedné valami rendetlen hajlam által.

vywaras P>!

Az ember azért van teremtve, hogy Urunkat, Istenünket, dicsérje, Őt tisztelje és neki szolgáljon és ezek által üdvözítse lelkét. A többi dolog a földön az emberért van teremtve és arra való, hogy őt segítsék ama cél elérésében, amelyre teremtve van.