Lelkigyakorlatok 3 csillagozás

Loyolai Szent Ignác: Lelkigyakorlatok Loyolai Szent Ignác: Lelkigyakorlatok Loyolai Szent Ignác: Lelkigyakorlatok Loyolai Szent Ignác: Lelkigyakorlatok Loyolai Szent Ignác: Lelkigyakorlatok

Egyes szerzők gyakran úgy mutatják be Szent Ignácot, mint a katonás önfegyelem, a vasakaratú aszkézis hősét, aki a cselekvés és a szervezés példája: megalapított a jezsuita rendet, a minden szolgálatra kész katonacsapatot és azt a pápa rendelkezésére bocsátotta… Ez a kép átment a köztudatba, Ez a legkevesebb, amit mondhatunk, mert egyoldalúsága miatt annyira torzít, hogy hamisnak is bélyegezhető. Pár évtizede szakemberek megmutatták, hogy Loyolai Szent Ignác mindenek előtt misztikus volt. Erről tanúskodnak különböző feljegyzései (lelki naplója), visszaemlékezései, levelei, de mindenek előtt Lelkigyakorlatai és konstitúciói. (Részlet a könyvből)

Loyolai Sz. Ignác lelkigyakorlatai és Loyolai Szent Ignác lelkigyakorlatos könyve címmel is megjelent.

Eredeti cím: Exercicios espirituales

Korda, Kecskemét, 2009

Loyolai Szent Ignác

Dorothy_Gray P>!
Loyolai Szent Ignác: Lelkigyakorlatok

Hát nem egy könnyed, nyári olvasmány, nem véletlenül tartott fél évig míg átrágtam magam rajta. De megéri. Szerintem minden keresztény embernek alapmű.

Cheril>!

Egyes szerzők gyakran úgy mutatják be Szent Ignácot, mint a katonás önfegyelem, a vasakaratú aszkézis hősét, aki a cselekvés és a szervezés példája: megalapította a jezsuita rendet, a minden szolgálatra kész katonacsapatot és azt a pápa rendelkezésére bocsátotta… Ez a kép átment a köztudatba, sőt bizonyos országokban még e század első felében is eleven volt Jézus Társaságán belül is; pl. Magyarországon, ahol – úgy tűnik – a németes mentalitás érvényesült. Az említett felfogás igen egyoldalú; ez a legkevesebb, amit mondhatunk, mert egyoldalúsága miatt annyira torzít, hogy hamisnak is bélyegezhető. Pár évtizede szakemberek megmutatták, hogy Loyolai Szent Ignác mindenekelőtt misztikus volt. Erről tanúskodnak különböző feljegyzései ("lelki naplója"), visszaemlékezései, levelei, de mindenekelőtt Lelkigyakorlatai és Konstitúciói.

Kapcsolódó szócikkek: Loyolai Szent Ignác
Cheril>!

Mint minden egészséges fiatalembernek, Iñigónak is megvoltak Arévalóban a maga csínyei, és Guevara nénje egyszer állítólag azt mondta neki: „Iñigo, te nem térsz észre addig, míg el nem törik a lábadat!”

23. oldal (2009-es kiadás)

Kapcsolódó szócikkek: Loyolai Szent Ignác

Ezt a könyvet itt említik