Love ​special 1 csillagozás

Love special

Mit ​tudunk azoknak az embereknek az életéről, akik más, gyengébb képességekkel vannak megáldva, mint az átlagember? Valljuk be, a legtöbb esetben legalább annyira sem ismerjük őket, mint a távoli égitesteket. Amit látunk belőlük, az ködös, és az általunk tartott távolság miatt valószínűleg torz is. Mégis: itt élnek közöttünk, ismerjük családjaikat, ritkábban őket magukat. Hallottunk róluk egyet s mást – de amit hallottunk, amit észreveszünk, az a különbözőségük. Hogy kicsit másabbak, mint mi meg a többiek.
Ha megkérdeznének: mi az, amiben annyira mások, vajon mit felelnénk? Hiszen sok olyan ember van, akinek gyengébb a beszédkészsége, kicsit ügyetlenebbül mozog, túl közel jön hozzánk vagy túl távolságtartó, ügyetlenebb a számolásban vagy az olvasásban. Azt viszont ritkábban nézzük: miben hasonlítanak minden más emberhez?
Például az egyedi és megismételhetetlen mivoltukban. A szeretetigényükben és a kötődéseikben. A bánataikban és az örömeikben. A túlcsorduló… (tovább)

128 oldal · ISBN: 9632161629 · Illusztrálta: Lábady István

Biedermann_Izabella>!
Love special

Nem úgy könyv ez, hogy nagyon olvasni kell, mert szó alig van benne.
Az van benne, ami a szónál több. Mosoly, barátság, simogatás, kedvesség, öröm. És van benne félrefordulás, bánat és … hát van benne szégyen. Elég sok szégyen van benne.
Sok éve egy fogorvosi váróban került a kezembe Lábady István fotókönyve, és életem összes fogtömésénél jobban fájt. Aztán a következő születésnapomra megkaptam a barátaimtól.
Lábady úgy fotózta ezeket a fogyatékkal élő gyerekeket, hogy nem részvét, hanem szeretet volt benne. Ritka az ilyesmi.
Ha csak egyetlen könyvet tarthatnék meg mind közül, ez lenne az.

rossz_fiú>!

It won't be enough even if I reproach the fate thousands of times
For the tear wet eyes which forgot to smile
the coming of happy days, o wish stone!!!