Lovász Anita (szerk.) · Csörgő Anikó (szerk.)

Téli ​mesék 3 csillagozás

Neves magyar írók, költők legszebb meséi, versei
Lovász Anita – Csörgö Anikó (szerk.): Téli mesék Lovász Anita – Csörgö Anikó (szerk.): Téli mesék

A Téli mesék című könyv megidézi a tél, a karácsony, az újév hangulatát. A magyar irodalom gazdag választékából a legszebbeket gyűjtöttük egy kötetbe. Az igényes válogatás méltán tarthat számot a gyerekek kíváncsiságára. A könyvet Lovász Anita szépen kimunkált rajzai teszik még élvezetesebbé.

Az alcímmel ellentétben majdnem annyi külföldi, mint amennyi magyar szerző műve található a gyűjteményben, de tényleg nagyon jó válogatás!

Csodaország, Budapest, 2002
144 oldal

Lovász Anita – Csörgö Anikó (szerk.): Téli mesék

Lovász Anita – Csörgö Anikó (szerk.): Téli mesék Neves magyar írók, költők legszebb meséi, versei

Még 2004-ben kaptam anyukámtól ajándékba Karácsonyra. Azonnal magával ragadott ez a különleges világ, amit a könyvvel rabul ejtettek. Minden alkalommal, amikor kinyitom a könyvet megelevenedik a tél, azzal az andalító hangulatával, amit annyira szeretünk benne. A pattogó tűz a kandallóban, a havas fenyőfák az udvaron, a szoba melege, a karácsonyfa fénye… Szeretném megköszönni az alkotóknak ezt a különleges könyvet, ami édesebbé tette a gyerekkoromat. Lovász Anitának pedig ezeket a gyönyörű illusztrációkat, amivel könnyebben beleléphettem a mesék birodalmába. :)

ℕnabella>!

Olyanok ilyenkor a csillagok, mint az álmos gyerek szeme. Kicsit hunyorognak, és még nem tudják: sírásra vagy nevetésre nyíljanak-e, avagy aludjanak tovább. Hát, csak pislognak.

61. oldal - Fekete István: Roráte

ℕnabella>!

Emlékszem: fehér haja ragyogott, hajlott háttal járt és folyton harisnyát kötögetett. Ha már nem mesélt, megsimogatta fejemet, és így szólt: – Amit elmondtam, olyan igaz, mint ahogyan te engem látsz, én meg téged.

79. oldal - Selma Lagerlöf (Tóth Sándor fordítása): Szentséges éj

zsibongva, ujjongva
jönnek engem nézni.

90. oldal - Várnai Zseni: A fenyő éneke

ℕnabella>!

Ezüst esőbe száll le a karácsony,
a kályha zúg, a hóesés sűrű;
a lámpafény aranylik a kalácson,
a kocka pörg, gőzöl a tejsürű.

106. oldal - Kosztolányi Dezső: Karácsony

minden szívet átitat.

70. oldal - Dsida Jenő: Itt van a szép karácsony

Mögötte elmaradt a nagyhavas,
Mögötte elmaradt a rengeteg,
A piacon most megállnak vele
A nagy utat járt, csendes szekerek.

102. oldal - Reményik Sándor: A karácsonyfa megérkezik

ℕnabella>!

S mindez, az epekedés, lázas izgalom, a türelmetlen várakozás, a napok lassú cammogása egy szép estéért! A szegény apróságok úgyszólván megszenvednek a karácsonyest gyönyörűségeiért.

108. oldal - Mikszáth Kálmán: Karácsonyi legendák