Navigátor 10 csillagozás

kortárs gyermekirodalmi lexikon
Lovász Andrea (szerk.): Navigátor Lovász Andrea (szerk.): Navigátor

A ​NAVIGÁTOR illusztrált gyerekirodalmi lexikon tartalmazza a 2000-es év elejétől a 2010 elejéig tartó korszak legfontosabb szerzőit, illusztrátorait, azok munkáit, a gyerekekhez, a gyerekirodalomhoz való viszonyát, szerzői hitvallását.
A kiadvány elsődleges lexikális funkciója mellett azonban olvasókönyvként is működik: a szerzők fontosabb prózai műveiből vett részletek, illetve versek a saját, eredeti illusztrációikkal kerültek be a kötetbe, ezzel is erősítve a képanyag kiemelt fontosságát. Mivel elsősorban gyerekeknek szánt munkáról van szó, jellegét tekintve albumszerű, lapozgatós, böngészésre, olvasgatásra szánt mű. A lexikon függelékében helyet kapnak a szerzők teljes gyerekirodalmi bibliográfiái, egy betűrendes címmutató és egy térkép is, amely jelöli a szerzők születési helyét.
A lexikon az érdeklődő felnőtt olvasóknak (szülőknek, tanítóknak, tanároknak, könyvtárosoknak, diákoknak) is releváns módon összegzi a magyar mese- és a gyerekirodalom utóbbi évtizedének… (tovább)

Cerkabella, Szentendre, 2011
208 oldal · ISBN: 9789639820166 · Illusztrálta: Takács Mari

Gelso>!

Lovász Andrea (szerk.): Navigátor kortárs gyermekirodalmi lexikon

Nagyon igényes válogatás, amire a Merítés-díj-gyermekirodalom kapcsán akadtam rá, és haszonnal forgattam és minden bizonnyal haszonnal fogok forgatni még a jövőben…
Nagyon fontosnak tartanám, hogy legyen min. egy ilyen kötet (de jobb lenne (magyar)tanáronként egy kötet) minden általános iskola iskolai könyvtárában.

Lulma>!

Lovász Andrea (szerk.): Navigátor kortárs gyermekirodalmi lexikon

Igényes válogatás, amit tanulmányaim során is többször és szívesen használtam, de kedvtelésből ma is gyakran belelapozok.

Annamarie P>!

Lovász Andrea (szerk.): Navigátor kortárs gyermekirodalmi lexikon

Nagyon igényes könyvvel van dolgunk. Biztos találsz ismerős neveket, arcokat, ha belelapozol, és találkozhatsz olyanokkal is, akikről még csak nem is hallottál, pedig a magyar kortárs gyermekirodalom színe-java itt van. Csodálatos csokor.
Fénykép, pár soros életrajz, az alkotó ömnagáról, szösszenetek kritikákból, a szerző kötetei, és a jobb oldalt elfoglalják maguk az írások, rajzok, részletek, versek stb.
Aki benne van, az nagyon örülhet és mi is örülünk, hogy ennyi sokszínű, tehetséges embert tudhatunk magunkénak. (Sajnos voltak, akik nem fértek bele a 100+1-es válogatásba)

csucsorka IP>!

Lovász Andrea (szerk.): Navigátor kortárs gyermekirodalmi lexikon

Gyönyörű kivitelezés – ahogy felsorakozik a magyar gyerekirodalom krémje(meg réme is): egyik oldalon a szerző életrajza, életútja, idézetek, díjak; a másikon pedig egy mese (részlete).
Színes, fényes, gyönyörűséges. És nem utolsó sorban: hasznos, fontos, hiánypótló.

Nem csak pedagógisoknak, szülőknek is! Nagyon is!