Érik ​a nyár 16 csillagozás

Mai szerzők nyári antológiája
Lovász Andrea (szerk.): Érik a nyár

A nagysikerű ELFELEJTETT LÉNYEK BOLTJA című antológiánk után, most megjelenik a várva-várt folytatás, egy tartalmas, vidám, és ezúttal… nyárias olvasmány!

Ha itt a nyár, csupa kaland lesz a világ, bármi megtörténhet! És egy derűs, színes nyári olvasmány is jól jöhet… Kötetünkben hazai kortárs írók és költők mesélnek nagymamákról, nyaralásról, dézsastrandolásról, tengeri csatákról – meg egy úthengerről is! Üdítő láblógatást kívánunk!

Eredeti megjelenés éve: 2013

A művek szerzői: Máté Angi, Kukorelly Endre, Mészöly Ágnes, Kántor Péter, Gimesi Dóra, Petőcz András, Finy Petra, Lackfi János, Zalán Tibor, Péterfy Gergely, Czigány Zoltán, Tandori Dezső, Kamarás István, Balázs Imre József, Böszörményi Gyula, May Szilvia, Jász Attila, Nyulász Péter, Markó Béla, Méhes György, Kiss Ottó, Podmaniczky Szilárd, Vörös István

Cerkabella, Budapest, 2013
98 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639820357 · Illusztrálta: Szegedi Katalin, Rofusz Kinga, Gyöngyösi Adrienn

meseanyu P>!

Lovász Andrea (szerk.): Érik a nyár Mai szerzők nyári antológiája

Jó volt ez most így, hogy végre talán igazán megérkezik a nyár, és hamarosan itt a nyári szünet, ráhangolódtam egy kicsit. A mesék nagyon jók, mindegyik tetszett, a versek kevésbé, a rajzok közül meg nekem is kilógtak most Rofusz Kinga rajzai, pedig én nagyon szeretem a stílusát, de a nyári hangulathoz nem illenek. Összességében jobban sikerült válogatás, mint a téli, pedig az sem volt rossz.

RandomSky>!

Lovász Andrea (szerk.): Érik a nyár Mai szerzők nyári antológiája

Jobbára magas színvonalú, színes, változatos könyv ez, ilyenkor jó olvasni (és télen is az lesz, amikor majd a nyárra vágyom). Az, hogy Máté Angi Volt egyszer egy nyár című meséjével indul (amivel a Volt egyszer egy c. kötete is), adja magát, mással nem is indulhatna egy kortárs válogatás nyári mesékből és versekből. Fura módon utóbbiak közül csak néhány tetszett, míg előbbiek zöme rendben volt. Egy kicsit több nosztalgiát elviseltem volna, mert nekem a nyár és mese így együtt nosztalgia (míg egy másik síkon a jelenem is, köszönhetően a két fiamnak), de azért szinte folyamatosan megvolt a nyárhoz kapcsolódó megannyi érzés, hangulat, szín és íz, és ez jó így. Az illusztrációk zöme is tetszett, bár elismerem, Rofusz Kinga egyik-másik képe kizökkenti az embert az idilli, kellemes hangulatból, de ez szerintem nem baj – a nyár sem csupa móka és kacagás.
Bővebben: http://ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2013-07-01+…

dianna76 P>!

Lovász Andrea (szerk.): Érik a nyár Mai szerzők nyári antológiája

Innentől már félek antológiát a kezembe venni. Ebben a kötetben számomra az illusztrációk voltak csak igazán szerethetőek. Azért kiemelném Mészöly Ágnes Barni meséjét, Gimesi Dóra Krétakirálylányát, és Böszörményi Lopotnyikját, valamint a főcímadó (kicsit módosítva) történetet, mert ezek tetszettek. A versek még ennyire sem győztek meg. Csak a Gesztenyefa levelén, és az Egy-két láb tetszett.
Kezdem úgy érezni, hogy nekem van ízlésficamom.

Cerkabella, Budapest, 2013
Vörös_Brigitta>!

Lovász Andrea (szerk.): Érik a nyár Mai szerzők nyári antológiája

A télies előzményhez hasonlóan ebben is voltak, amik jobban tetszettek, és voltak, amik kevésbé. A Csoda és Kószás történetet nem olvastam el, mert azt ismerem eredetiben, itt egy részlet van belőle, amúgy vicces nagyon. Amik nagyon tetszettek a kötetből: Krétakirálylány, A csillag és a süni, Lopotnyik, Cickafark cica és az egerek, és a Megérett a nyár.
Az illusztrációk is elvarázsoltak megint. Örök kedvencem Szegedi Katalin gyönyörű álomvilága, imádom! Gyöngyösi Adrienn és Szalma Edit tarka, kerekded mesevilága is cuki. Rufusz Kinga stílusa, színvilága sajnos nekem annyira nem tetszik.

Jeffi P>!

Jobbra számítottam. :(
Rofusz Kinga rajzai kifejezetten ijesztőek, és rossz hangulatot árasztanak, ami a nyárhoz nem illik.
A meglepetés történet, amire nem számítottam: Finy Petráé egész jó volt :D

bővebben a blogomban: http://jeffi-olvas.blogspot.hu/2013/04/erik-nyar-mai-sz…

Bíborszél>!

Lovász Andrea (szerk.): Érik a nyár Mai szerzők nyári antológiája

Jó kis könyv volt, a nyolc éves Janka lányom szívesen hallgatta a meséket. Igaz, hogy tavasz van, de kíváncsian állunk neki a téli kiadásnak is: Elfelejtett lények boltja.

Klára_Bujdosó>!

Lovász Andrea (szerk.): Érik a nyár Mai szerzők nyári antológiája

Ebből a kötetből nekem a Lopotnyik a kedvencem, nemcsak nekem, a kislányomnak is. Eléggé zavart, hogy a prózákhoz képest a versek elég unalmasak és felejtősek voltak. Az illusztrációk! Már ezért érdemes a kötetet megvenni.

csigahaju>!

Lovász Andrea (szerk.): Érik a nyár Mai szerzők nyári antológiája

Tartalmas, gyönyörű illusztrációkkal, versikékkel tarkítva, élvezhető kortárs mesékkel. Csakmert amúgy nem minden kortárs mese nyeri el a tetszésem, nekem sokszor túl modernek, de itt szinte mindegyik korrekt volt. Ezután szívesen olvasnám a téli mesés kötetet is a kisfiammal.

loz>!

Lovász Andrea (szerk.): Érik a nyár Mai szerzők nyári antológiája

Csinos kötet, tartalmas, szépek az illusztrációk, használtam a beépített könyvjelzőt is. Most a legjobban Barnit és az unatkozóművészt szerettem, de a többi is jó. Kivéve, amelyik nem annyira.

Chivas>!

Olyan volt ez a nyár, hogy folyton mennie kellett, hát utazott, s ha utazott, a vonaton két székre ült, mert nagy volt a hasa.

Chivas>!

Barni már a harmadik napon utálta a vakációt. Ez a rémes semmittevés az, amiről az unokatestvérei hetek óta álmodoznak? Ez a végeláthatatlan unalom, amit sóhajtozva emlegettek az óvó nénik? Ez a tömény semmi, ami miatt Lolkával, a legjobb barátnőjével minden reggel ki kellett számolni, hogy „hányat alszunk még”?

Mészöly Ágnes: Barni és az unatkozóművész

Chivas>!

Rohant anya is, rohanás közben felkapta Kisemmát, rohant be vele az eresz alá. Éppen jókor, mert haragos döndüléssel leszakadt az ég, és úgy zúdult az eső a Mátyás térre, mintha el akarná söpörni ezt a szép, hirtelen jött nyarat.
Kisemma nézett, nézett ki a terasz alól, át az esőn, át a viharon, nézte, ahogy Ezerszépségű Tilla-Lilla képe délután-narancs, szitakötő-türkiz, nagymamablúz lila és barbirózsaszín foltokká, pacákká, örvényekké olvad az esőáztatta aszfalton.

22. oldal; Gimesi Dóra: Krétakirálylány

Sweety>!

Tanulság: a gonoszság határtalan, de egyetlen jócselekedet bearanyozhatja a világot.