Dzsungeldzsem 2 csillagozás

Gyerekirodalmi ábécés- és olvasókönyv
Lovász Andrea (szerk.): Dzsungeldzsem

A Dzsungeldzsem az éppen olvasni tanuló gyerekeknek készült. Azt szeretnénk, hogy az iskolába lépők kiváló, szépirodalmi mércével is értékes művekből tanuljanak meg olvasni. Ezért kínáljuk nekik ezt a könyvet, amelyben a kortárs (gyerek)irodalom legjobb képviselőinek meséit, verseit gyűjtöttük egybe.
A kötet a magyar ábécé minden egyes betűjéhez kínál szövegeket úgy, hogy az adott betűhöz kapcsolódó legfontosabb helyesírási problémákra is ráirányítja a figyelmet.
Betűtanítás, helyesírás együtt – s mindez úgy, hogy elsősorban szórakoztató, igényes gyerekirodalom!
Lovász Andrea

Eredeti megjelenés éve: 2016

A művek szerzői: Adamik Zsolt, Berg Judit, Both Gabi, Böszörményi Gyula, Dániel András, Darvasi László, Demény Péter, Ecsédi Orsolya, Egri Mónika, Finy Petra, Hervay Gizella, Jász Attila, Kertész Erzsébet, Kovács András Ferenc, Lackfi János, Majoros Nóra, Markó Béla, Máté Angi, May Szilvia, Mészöly Ágnes, Molnár Krisztina Rita, N. Tóth Anikó, Nemes Nagy Ágnes, Nyulász Péter, Petőcz András, Scheer Katalin, Szabó T. Anna, Szepesi Attila, Szilágyi Ákos, Szilágyi Domokos, Tamkó Sirató Károly, Tandori Dezső, Tóth Krisztina, Varró Dániel, Vörös István, Weöres Sándor, Zalán Tibor

Cerkabella, Szentendre, 2016
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639820883 · Illusztrálta: Kismarty-Lechner Zita

Lovász Andrea (szerk.): Dzsungeldzsem

Lovász Andrea (szerk.): Dzsungeldzsem Gyerekirodalmi ábécés- és olvasókönyv

Alcíme Szórakoztató mesegyűjtemény olvasás és helyesírás gyakorlásához. A Cerkabella Könyvkiadó komolyan veszi a feladatát, a kötetben találtam két másik gyűjteményük címlapját, ajánlóját. Ez a kötet rövid meséket, verseket tartalmaz. Régebbi, már klasszikusnak számító szerzők (Tamkó Sirató Károly, Weöres Sándor) és művek ugyanúgy megtalálhatók benne, mint a kortársak. Vidám és elgondolkodtató kis történetek betűrendben sorakoznak, minden betűnél színnel is kiemelve az éppen megjelenített betű. Több kortárs kedvencemet is beválogatták Tóth Krisztina, Molnár Krisztina Rita, Máté Angi, Finy Petra, Varró Dániel, Darvasi László írásait remélem ugyanolyan érdeklődéssel olvassák a gyerekek, mint ahogyan én örültem nekik.

BB
Tóth Krisztina
Szebb a póknál a katica,
és a hátán több a pöttye,
de ha hálót kérnél tőlük,
a pók sokkal jobbat szőne.

Gyere, kicsi csemetém,
van egy marék csemegém,
csemegézzünk, te meg én,
cseresznyefa tetején!

50. oldal, Apa mondja

olvasóbarát P

– Na ne – nyögte Ciprián, – Mi vagy te, szellem? Vagy talán dzsinn?
Az izé gúnyosan méregette Cipriánt.
– Nem te vagy az a híres festő, a láthatatlan lények specialistája?
– De én vagyok – húzta ki magát Ciprián.
Nem is tudta, hogy a szellemek közt is ilyen nagy a híre.
– Szép kis alak vagy, mondhatom! Hány lidércet festettél életedben, és még csak fel sem ismersz!
Elszégyellte magát Ciprián, a festő. Bizony, ez a lidérc kicsit sem hasonlított az ő lidérceire, hiába festette cinóberre valamennyit. Fel is hagyott a láthatatlan lények festésével nyomban.

25. oldal, Cinóberlidérc