A ​karcsúság titka 3 csillagozás

Lovassné Kiss Ildikó – Lovass Pál: A karcsúság titka Lovassné Kiss Ildikó – Lovass Pál: A karcsúság titka Lovassné Kiss Ildikó – Lovass Pál: A karcsúság titka Lovassné Kiss Ildikó – Lovass Pál: A karcsúság titka

Kedves Olvasó, kedves Barátaim, szeretetükbe ajánlom a Lovass házaspár könyvét. Nemcsak azoknak szól ez a könyv, akik fogyni szeretnének, hanem mindenkinek, aki egészségesen, ésszerűen szeretne táplálkozni. Első pillanatra úgy tűni, hogy nálunk divatcikk lett a fogyókúra, talán túlságosan sokat beszélünk arról, hogy mit ne együnk, kevesebbet együnk. A világon száz- és százmilliók éheznek és szomjaznak, a tévé képeket közül indiai és afrikai gyermekekről, akiknek nem jut tej. Százmilliók számára nem az a probléma, hogy túl sok kalóriát fogyasztanak, hanem az, hogy mit ehetnének, és miből telik ennivalóra. Nálunk sem egyértelmű a kérdés. Sokan nem azért táplálkozunk ésszerűtlenül, mert nem tudják, mi a helyes, hanem azért, mert nem telik másra vagy nincs idejük a korszerű fehérje- és vitamindús ételeket, a több munkát igénylő salátákat elkészíteni. Mégis helyes és fontos az egészséges étkezésről beszélni, tanítani, az okos és korszerű táplálkozásnak híveket toborozni.

Medicina, Budapest, 1988
Medicina, Budapest, 1984
Medicina, Budapest, 1980

ReniK>!

Egyetlen teendő van, ha a fogyás nem indul meg vagy később egy időre megáll: tovább kell folytatni a fogyókúrát.

46. oldal, Negyedik fejezet - A fogyókúra általános feltételei - A döntő feltétel: az akarat (Medicina,1988)

ReniK>!

Minden fogyni vágyónak egy dologgal feltétlenül számolnia kell: a fogyókúrához igen nagy akaraterőre, lemondásra van szükség.

ReniK>!

Ne feledjük: … nem egyszerűen az hízik el, aki sokat eszik, hanem aki többet eszik a kelleténél, s ez lehet aránylag kevés is.

16. oldal, Első fejezet - Jól tápláltak vagyunk - A tudás már félsiker (Medicina,1988)

ReniK>!

Anélkül, hogy mértéktartók lennénk az evésben, a hájunk nem tűnik el.

46. oldal, Negyedik fejezet - A fogyókúra általános feltételei - A fogyókúra vakvágányai (Medicina,1988)

ReniK>!

Sokan nem azért táplálkoznak ésszerűtlenül, mert nem tudják, mi a helyes, hanem azért, mert nem telik másra vagy nincs idejük a korszerű fehérje – és vitamindús ételeket, a több munkát igénylő salátákat elkészíteni.

9. oldal, Előszó (Medicina,1988)

ReniK>!

A korszerű táplálkozás nem jelenti azt, hogy éheznünk és szenvednünk kell.

10. oldal, Előszó (Medicina,1988)