Éhezés ​és szegénység (Beszélgessünk róla!) 6 csillagozás

Szegénység
Éhezés
Hajléktalanság
A gyerekeknek sokszor nehéz értelmezniük a világ dolgait és azok hatását saját életükre. A Beszélgessünk róla! sorozat kötetei segítenek abban, hogy ezeket a nehéz és összetett problémákat közösen körbe tudjuk járni velük.

HVG Könyvek, 2018
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633045664 · Illusztrálta: Hanane Kai

dianna76 P
Louise Spilsbury: Éhezés és szegénység

Tetszett ez a könyv, mint ismertető a szegénységről. Viszont, ha a korosztályi ajánlást nézem, akkor szívesebben olvastam volna valami történeti keretbe foglalva. Így túl tömény volt. A szegénység kialakulásának lehetséges okait sokszínűen mutatja be a szerző. Tetszett a könyv végén lévő, beszélgetésre ösztönző kérdéssor, valamint a szöveg megértését segítő fogalomtár. Az illusztrációk nem a legszebbek, de könyv komoly témájához illenek. S van valaki, vagy valami, ami szinte minden képen megjelenik.

HVG Könyvek, 2018
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633045664 · Illusztrálta: Hanane Kai
Caledonia_Valley P
Louise Spilsbury: Éhezés és szegénység

Hiánypótló könyv! Minden gyermeknek és felnőttnek egyaránt bátran ajánlom! Mély és elgondolkodtató szöveggel, elgondolkodtató illusztrációkkal.

tetsuo
Louise Spilsbury: Éhezés és szegénység

Olyan alapvető információk és dolgok vannak a könyvben, amit mindenkinek tudnia és éreznie kéne, de sajnos tízmillióból valószínűleg nagyon keveseknek sikerült elsajátítania. Most kapunk egy kis segítséget, hogy legalább a gyerekünknek sikerüljön. Egy ideális világban kötelező olvasmány lenne az iskolákban.
Mitől lesz szegény valaki? Miért éhezik? Mi elől menekül? Hogyan segíthetsz rajta?
A Ghymestől a Tudjátok magyarok nótájára, mert nagyon jó lenne, ha tényleg tudnánk.

Sicc
Louise Spilsbury: Éhezés és szegénység

Fontos a téma és jó beszélgetésindító ez a könyv. Csak kicsit száraznak tűnik nekem, nem tudom, mit kezd vele egy gyermek, aki csakúgy a kezébe veszi, és elolvassa. (szerintem egy konkrét történeten keresztül jobban működik "beleélés") Viszont egyszerűen és érthetően végig megy az ok-okozatokon.

estimese24
Louise Spilsbury: Éhezés és szegénység

Ideje volt már az ilyen kiadványoknak. Remek ötlet és jól is van kivitelezve. A történet mindenki számára érhető, elgondolkodtató. Az illusztrációk is hatásosak. Jó beszélgetésindító lehet ha a tanár, szülő felolvassa, akár iskolában, akár otthon.