Az ​élet szeret téged 14 csillagozás

7 spirituális gyakorlat, mellyel meggyógyíthatod az életedet
Louise L. Hay – Robert Holden: Az élet szeret téged

A ​szeretet az élet tánca mögött meghúzódó kreatív alapelv.

Az élet szeret téged Louise Hay leggyakrabban használt megerősítése. Ez a gondolat képviseli legjobban életét és munkásságát. Louise és Robert együtt tekintik át, hogy mit is jelent ez a mondat a valóságban: Az élet nem veled, hanem érted történik.
Őszinte és személyes beszélgetéseik során leásnak a dolgok legmélyére, hogy feltárják a szeretet hatalmának erejét. A könyv tele van inspiráló történetekkel, segítő meditációkkal és gyakorlatokkal. Az élet szeret téged egy izgalmas utazás, és egy kézikönyv is egyben. Minden fejezet végén egy spirituális gyakorlatot találsz, melynek segítségével az elméletet átültetheted a mindennapjaidba.
Ne feledd! A cél nemcsak az, hogy megengedjük az életnek, hogy szeressen bennünket, hanem az is, hogy viszontszeressük az életet.

Louise L. Hay
Metafizikus oktató, előadó, író, könyvkiadó. Könyveit, köztük a legsikeresebbet, az Éld az életedet, több mint… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2015
Édesvíz, Budapest, 2015

Baba

Louise L. Hay – Robert Holden: Az élet szeret téged

Louise L. Hay – Robert Holden: Az élet szeret téged 7 spirituális gyakorlat, mellyel meggyógyíthatod az életedet

„Én egyetlen dolgot tanítok – egyetlen egyet: szeresd önmagad” – jelenti ki Louise. Ez a mondat nemcsak Louise L. Hay és Robert Holden párbeszédén alapuló könyvének alapgondolata, hanem Louise egész munkásságának esszenciája. Vallja, hogy minden neurózis alapja egy tanult félelem, ami nem más, mint a „nem vagyok szerethető”. Az önszeretetet azonban nem szabad összekeverni – a napjainkban menő boldogságguruk által közvetített – önimádattal és arroganciával, hiszen az önszeretet nem más, mint az önbecsülés, önmagunk mély tisztelete, amely megadja a lehetőséget, hogy másokat is szeretni tudjunk.
Louise L. Hay az egyetlen spirituális tanító, akit be tudok fogadni. Élettörténete mindenki számára példa lehet, hogy a legnagyobb szörnyűségekből is fel lehet állni, és sosem késő megtalálni önmagunkat. Teljesen lenyűgözött az a rész is, ahogy az AIDS-es betegekkel történő munkájáról mesélt.

Louise L. Hay – Robert Holden: Az élet szeret téged

„Az élet szeret engem és én is szeretem az életet.”

Két lenyűgöző, pozitív, spirituális személyiség beszélget a szeretet erejéről, az önszeretetről, a megerősítések hatásáról, a háláról és a megbocsátásról, erről szól ez a könyv.

Redpanda>!
Louise L. Hay – Robert Holden: Az élet szeret téged

Mit is írhatnék, tetszett.:)

Louise L. Hay – Robert Holden: Az élet szeret téged

Ez a könyv és az írónő többi műve is mindig segítenek a nehéz pillanatokban.
Tetszett, mert szinte párbeszéd formában íródott. Ha nem ismerném az írónő életrajzát, akkor ebből a könyvből is sok minden kiderül. Milyen életutat járt be és hogyan változtatott az életén. Van hogy csak kinyitom valahol és elolvasom. Sokat segítenek a gyakorlatok is.

Málnika P>!

Olyan felnőttek neveltek fel, akik nem érezték magukat szerethetőnek. Képtelenek voltak megtanítani arra, hogy szerethető vagyok, hiszen ők maguk sem tudták ezt.

23. oldal, 1. fejezet

Málnika P>!

– Az önszeretet a kulcs ahhoz, hogy megengedd az életnek, hogy szeressen téged – mondom neki.
– Amikor az önszereteted hiányát másokra vetíted ki, akkor megvádolod őket, hogy nem szeretnek téged eléggé, és csak egy barátságtalan univerzumot látsz – magyarázza Louise.
– A kivetítés érzékeléshez vezet – idézek A csodák tanításából.

169. oldal, 7. fejezet

Ardnazil>!

A csodák tanítása azt állítja, hogy „ A megbocsátás olyan ajándék, melyet saját magadnak adsz.”

102. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: megbocsátás
szmelus P>!

Azért vagyunk itt, hogy a szeretetet válasszuk a félelem helyett.

Kapcsolódó szócikkek: félelem · szeretet
szmelus P>!

A kisbabák olyanok mint a lélekmadarak, melyek a testük felett repülnek, de még nem szálltak alá, és nem foglalták el a helyüket a testükben. Mikor tükörbe néznek, nem mutatnak rá a testre, és nem gondolják azt, hogy Ez én vagyok, vagy Ez az én testem. A kisbabák színtiszta tudatosságban élnek. Nincs éntudatuk. Nincs énképük. Nem viselnek állarcot

Kapcsolódó szócikkek: Baba · tükör
timcsigirl>!

Életed eseményei az önmagadról alkotott gondolataidat tükrözik vissza.

Ardnazil>!

Míg meg nem bocsátasz, a múltnak ajándékozod a jövőd.

108. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: megbocsátás
Ardnazil>!

„A vizualizáció minden. Ez az élet jövőbeli eseményeinek előzetes áttekintése ” – nyilatkozta Albert Einstein. És ez így van.

114. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Albert Einstein
timcsigirl>!

„Lehet, hogy azt hiszed, hogy a szomszéd kertje mindig zöldebb, de ha időt szakítasz arra, hogy meglocsold a saját pázsitodat, az is ugyanolyan zöld lesz.”

szmelus P>!

A tükör három éves kor körül a gyerekek barátjává válik. Imádják, amit a tükörben látnak. Ebben az időszakban még mindig új nekik, hogy van testük. Még mindig nem azonosulnak a testükkel, az mindössze az emberi élet nélkülözhetetlen kellékének tekintik. Ez a különböző arckifejezések, pózok, bújócska és buta táncocskák próbálgatásának ideje.

Kapcsolódó szócikkek: gyermek · tükör