Az ​erő benned van 40 csillagozás

Louise L. Hay: Az erő benned van Louise L. Hay: Az erő benned van Louise L. Hay: Az erő benned van

Ki vagy? Mi a célod ezen a világon? Mit gondolsz az életről? Ha választ akarunk kapni ezekre a kérdésekre, befelé kell fordulnunk. Mindnyájunkban van egy belső Erő, amely szeretette eljuttathat bennünket a tökéletes egészséghez, az ideális kapcsolatokhoz, a virágzó karrierhez. Elnyerhetjük a jólét valamennyi formáját, csak hinnünk kell a lehetőségben.
Ne kívül keressük az erőt, hiszen bennünk is adott, és bármikor pozitív célok szolgálatába állíthatjuk.
Ez a könyv, amely az ismeretek valóságos tárháza, feltárja előttünk, mekkora hatalmunk van valójában.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: New age – Új kor Édesvíz

Édesvíz, Budapest, 2016
230 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635295005 · Fordította: Bors Katalin
Édesvíz, Budapest, 2015
Édesvíz, Budapest, 2014
ISBN: 9789635292530 · Fordította: Bors Katalin

_Fannalala_>!
Louise L. Hay: Az erő benned van

Louise L. Hay: Az erő benned van Lényünk az élet csodája. Feltárul előttünk a bennünk rejlő szépség, szeretet és erő.

Kicsit rossz érzés, hogy ezt már nem értékelhetem öt csillagra, az meg főleg, hogy kedvencnek sem tehetem be, sőt…
Louise L. Hay egy nagyon okos és jóságos hölgy, aki szívesen segít másoknak, ezért is írta ezeket a könyveket, de kezdem azt érezni, hogy sok a jóból.
Voltak benne olyan részek, amelyek új információkkal szolgáltak, és sokat tanultam belőle, biztosan hasznomra válik majd, de elég erősen az a benyomásom, hogy az első könyvét szerette volna kiegészíteni, vagy megerősíteni a későbbi írásaival. Sokszor éreztem azt, mikor eszem, és már nem bírok többet enni, mert unom az ételt, de még szeretnék, mert finom amúgy. Szóval igen, eléggé untam, sokat ásítoztam, és talán már sok is belőle.
Maga az Éld az életed egy olyan könyv, amit bármikor elő tudnék venni, viszont ebben, és a Válaszd az életed könyvben már nem vagyok biztos, mert a Válaszd az életedet előbb olvastam, mint ezt, és a kettő nekem nagyon hasonlóra sikeredett, mégis a későbbi könyve jobban tetszett.

Na összegezve, hasznos könyv, de bőven el lettem volna nélküle, sőt, lehet egy ideig hanyagolom az ilyen szerzeményeket, mert sokat tanultam már belőlük, most jön a gyakorlati alkalmazás.

Málnika>!
Louise L. Hay: Az erő benned van

Nagyon szeretem Louise L. Hay könyveit, amelyek életemre rendkívül építően hatnak. Azt tapasztaltam, hogy olvasásuk idején mindig valamilyen pozitív fordulat következik be. Ezúttal is így történt. Valószínűleg tudattalanul is elkezdem alkalmazni a tanácsokat, és nagyobb önszeretettel könnyebben elérem céljaimat.

Galambdúc>!
Louise L. Hay: Az erő benned van

Héj néni bölcsességei, és igen jól érzed, hogy most van bennem egy kis irónia, majd meg is mondom miért, bár csípem ezt a hölgyet.
Szóval, mit csinálj és mit ne, hogy boldogulj az életben – jól?

1. Ne becsméreld magad.
2. Fel kell hagyni önmagad riogatásával (ezt én úgy értelmezem, hogy felesleges dolgokon pörögj, görcsölj)
3. Légy gyöngéd, kedves és türelmes magaddal (gyakran mondd magadnak, akár tükörben: "Szeretlek.") Óva intelek attól, és ezt már nem a Héj néni mondja, hogy nárcisztikussá válj, ha már nem voltál az egyébként is….
4. Tanulj meg gyöngéden bánni elméddel, azaz bocsásd meg neki a rossz, negatív gondolatokat is.
5. Dicsérd magad .
6.Ha szereted önmagad, jót akarsz magadnak. (tehát a bűntudatot száműzni kell életedből)
7. Szeresd rossz tulajdonságaidat is.
8. Viseld gondját testednek.
9. Tükör előtt végzett gyakorlatokat csinálj, sokat!
10. Szeresd önmagad – MOST! (és ne holnap)

sempiternalsoul>!
Louise L. Hay: Az erő benned van

Nem mondott túl sok újat, de jó volt olvasni – mindenesetre azt hiszem, itt az idő, hogy letegyem kicsit a self-help könyveket és nekigyűrkőzzek a változásnak.

Ahogy az egyik tanárom mondta: „Most már eleget olvastál, kezdj el írni.” Eleget olvastam, most elkezdek élni.

Egyébként aki még nem járatos az önsegítő média világában, annak kiindulási alapként meleg szívvel ajánlom – főleg a The Secret helyett.

Sissó_Horváth>!
Louise L. Hay: Az erő benned van

Minden percét imádtam, mert Mindenkihez szól..és érthető nyelven.

Athnys P>!
Louise L. Hay: Az erő benned van

Ez az a könyv, amit mindenkinek olvasnia kellene. Nem azzal váltja meg a világot, hogy radikálisan újat mond, hiszen a szeretet itt van köztünk mióta létezünk. Mégis, szerintem mindenkinek lesz benne egy-két mondat, ami épp neki szól, ami elgondolkodtatja. A saját kis világunk megváltásának elindításához pedig ennyi is elég. Legalábbis nekem az volt anno és most is. :)
Szóval én csak ajánlani tudom mindenkinek.

manyi_mano>!
Louise L. Hay: Az erő benned van

Nagyon jó, felemelő könyv. Az én életemet szó szerint megváltoztatta. Padlón voltam amikor belekezdtem, pszichológus, gyógyszerek. Aztán ahogy a könyv hatására elkezdtem hinni önmagamban és megtapasztaltam hogy valójában bármire képes vagyok, elhagyhattam a gyógyszereket és már orvoshoz sem kell járnom, Egy korábbi kiadását még a dokim is ajánlotta amikor megmutattam neki. Szóval én mindenkinek csak ajánlani tudom, mert nagyon mélyről hozott vissza és azóta is egyre jobban vagyok.

Szédeli_Futó_Tímea>!
Louise L. Hay: Az erő benned van

Nekem ezt a könyvet sikerült először elolvasnom, bár megvan a másik is.
Ez így tetszett.
Érthető volt, jól követhető, nem elrugaszkodott.
Szerintem tökéletes könyv annak, aki meg akarja látni a változásokra való lehetőségeket.

szofia1209>!
Louise L. Hay: Az erő benned van

Hát nem is tudom, elolvastam! Ami nagy szó! Voltak benne érdekes, megfontolandó ötletek, de mindent betartani lehetetlen. Biztos ha nagyon akarnám tudnám teljesíteni a leírtakat, de…

Nixike>!
Louise L. Hay: Az erő benned van

Sokan dicsérik a könyvet, ezért elolvastam. Nem ragadott magával, de azért volt benne néhány tanulságos dolog. Jobbra számítottam, de azért nem bántam meg, hogy elolvastam.

Szelén>!

A hibáztatás egyben lemondás erőnkről.

Carmilla >!

Ha nem bocsátunk meg valakinek, ezzel korántsem az illetőt bántjuk, hanem saját magunkat. Ez már nem az ő gondja, hanem a miénk.

99. oldal (Édesvíz, 2006)

Kapcsolódó szócikkek: megbocsátás
Carmilla >!

Néha inkább meghalnánk, semmint beidegződéseinken változtassunk. Meg is halunk. Sok ember inkább a halált választaná, minthogy megszokott ételeiről lemondjon. Meg is halnak.

82. oldal (Édesvíz, 2006)

reanadett P>!

Nem én vagyok a gyógyítód, sem megmentőd. Az egyetlen személy, aki helyzeteden változtathat, te magad vagy.

Carmilla >!

Nem változtathatunk meg másokat, ezért hagyjuk békén őket. Rengeteg energiát pocsékolunk el arra, hogy másokon próbálunk változtatni.

123. oldal (Édesvíz, 2006)

Carmilla >!

Nem azért vagyunk itt, hogy mások elvárásainak megfeleljünk.

170. oldal (Édesvíz, 2006)

Ninácska P>!

Szívesen gondolok úgy a megerősítésekre, mint a kozmikus konyhába leadott rendelésekre. Ha beülünk egy étterembe, s a pincér fölveszi rendelésünket, nyilván nem szaladunk utána a konyhába, hogy megnézzük, tudja-e a séf, mit rendeltünk, és hogyan akarja azt elkészíteni. Elüldögélünk ásványvizünket kortyolgatva, iszunk egy kávét vagy teát, beszélgetünk a barátunkkal, esetleg megeszünk egy zsemlyét. Biztosra vesszük, hogy kint fő az étel, s amint elkészül, kihozzák. Ugyanez történik, amikor megerősítésekkel kezdünk dolgozni.
Amikor leadjuk rendelésünket a kozmikus konyhának, a séf, ezúttal Magasabbrendű Énünk, azonnal munkába kezd. Mi végezzük a szokásos teendőinket, és tudjuk, hogy minden a kívánságunk szerint alakul. A rendelés a konyhába jutott, már dolgoznak rajta. Amikor az étteremben felszolgálják az ételt, s valaki nem azt kapja, amit rendel, ha önérzetes, visszaküldi. Ha nem tartja magát annyira, fanyalogva bár, de megeszi. Jogunkban áll ezt tenni a kozmikus konyhával is. Amennyiben nem az történik, amit akarunk, nyugodtan kijelenthetjük: „Nem, ez nem az, én nem ezt akarom.” Talán félreérthetően adtuk le a rendelésünket.
A hangsúly itt is a föladáson van. Gyakorlataimat és meditációimat mindig e szavakkal zárom: úgy legyen. Ez azt jelenti: „Magasabb Erő, most már tőled függ minden, a többit rád bízom.”

Ninácska P>!

Ha olyan családban nőttél fel, ahol a bírálat megszokott dolog volt, akkor később sem tudsz majd meglenni enélkül. Ha szüleid nem hagyták, hogy kinyilvánítsd a haragodat, akkor bizonyára most is gátat szabsz indulataidnak, igyekszel azokat magadba fojtani, s hagyod, hogy belülről emésszenek.
Ha családod tagjai a bűntudat fölébresztésével manipulálták egymást, akkor felnőttként is ehhez az eszközhöz folyamodsz. Bizonyára olyan ember vagy, aki folyton elnézést kér, és képtelen nyíltan hangot adni akaratának. Úgy érzed, csak ezzel a megjátszott alázattal érheted el, amit akarsz.

Ninácska P>!

Ha eddig folyton elégedetlenkedtél, és sötét szemüvegen át nézted a világot, időbe fog telni, amíg megváltozol, szeretetteljesebbé és megértőbbé válsz. Mindjárt türelmesebb leszel magaddal, csak hagyj föl az örökös pocskondiázással, ami csupán egy fölvett rossz szokás, s nem igaz lényedből fakad.

Ninácska P>!

Amikor bízni kezdtem az életben, s egyszerre barátságos helynek láttam a világot, földerültem. Cinizmusom valódi humorra váltott. Igyekeztem kevesebbet kritizálni és bírálni magamat és másokat, s fölhagytam a katasztrófatörténetek mesélésével. A rossz hírek mindig gyorsan terjednek. Az emberek szeretnek csámcsogni rajtuk. Lemondtam az újságot, és többé nem néztem meg a tizenegy órás hírösszefoglalót, mert valamennyi riport a nap válogatott borzalmait ecsetelte, s csak elvétve akadt bennük egy-egy kellemes újság. Megfigyeltem, hogy az emberek nem akarnak jó híreket hallani. Annál inkább szeretik a rossz híreket. Van min szörnyülködniük. Hajlamosak vagyunk belefeledkezni a tragédiákba, míg végül elhisszük, hogy a világban csak rossz létezik. Rövid ideig működött egy rádióállomás, amely csak jó híreket sugárzott. Ki is szorult a piacról.