Hygge 17 csillagozás

Harmónia dán módra
Louisa Thomsen Brits: Hygge Louisa Thomsen Brits: Hygge

Mindenki ​szeretne boldog lenni. Csakhogy a boldogság tünékeny, legtöbbször csak pillanatokra adatik meg az embernek. Ám vannak, akiknek mégiscsak sikerül életük, mindennapjaik állandó részévé tenni. Ők a dánok, akik hosszú évek óta listavezetők az ENSZ Világboldogság jelentésében. Vajon mi a titkuk? A válasz egy szó. Egy lefordíthatatlan, vagy százféleképpen lefordított szó, amely azonban elterjedt és meghódította a fél világot: hygge.
Louisa Thomsen Brits szemgyönyörködtető és léleksimogató, szépséges kis könyve ennek a titokzatos szónak a jelentését fejti fel. Mi a hygge? A pillanat, az itt és most megélése, az együttlét öröme, az összetartozás élménye. A melegség, a biztonság, a védettség, a meghittség, a kötődés érzése. Jóllét, beteljesültség, megelégedettség. A puszta létezés öröme. Csupa olyan érzés és élmény, amelyeket ismerhetünk, mert ott rejlik mindennapi életünk ritmusában, napi rutinjainkban, szokásainkban, apró szertartásainkban. Csak éppen tudatosítanunk kell… (tovább)

Eredeti mű: Louisa Thomsen Brits: The Book of Hygge

Jaffa, Budapest, 2017
198 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155715655 · Fordította: Holbok Zoltán
Jaffa, Budapest, 2017

robinson P

Louisa Thomsen Brits: Hygge Harmónia dán módra

Érdemes kipróbálni a hygge érzést és elvonulni egy barátságos sarokba egy forró csokoládéval. Sajátítsuk el, tegyük a mindennapjaink részévé, legyünk boldogok. Nem csak a szürke, hideg télben van nagy szükségünk a boldogság érzésére. Menni fog nekünk is!

estimese24

Louisa Thomsen Brits: Hygge Harmónia dán módra

Mostanában rákaptam a hygge/lagom dolgokra. Eddig is csináltam hygge-s dolgokat, de ezután meg pláne fogok.
Az idézetek és az illusztrációk is nagyon találóak. A képek jól visszaadják a hangulatot. Puha pokróc, gyertya, fény, természeti helyek, stb. Az embernek kedve támad kirándulásra menni ilyen helyekre. Ja, hogy ezt otthon is kialakíthatom? Szuper!
A lényeg a hétköznapok ünnepivé tétele.
Élvezd a csendet, a finom ételeket, a jó társaságot, a harmóniát, vagy amiben megtalálod a kikapcsolódást az életedben!

cintiatekla P

Louisa Thomsen Brits: Hygge Harmónia dán módra

Louisa Thomsen Brits kötete abban különbözik a leginkább Meik Wikingétől, hogy ebben nincsenek receptek, nincsenek szövegközi illusztrációk, ellenben például van benne némi dán nyelvlecke, amit mi skandisok bizony kegyetlenül darabjaira szedtünk, amikor hozzám került a könyv. Külső szemmel persze ez is belsős dolognak tűnhet, de nekem például nagyon tetszett, hogy leült egy dános, egy svédes, egy svéd-norvégos, és egy norvégos, akik kiejtésről és nyelvtanról kezdtek el vitázni – pedig nyilván egy magyar nyelvű könyvben igazán nincsenek magasröptű dán szövegek/mondatok, de mégis elindított bennünket egy úton.

Bővebben: https://teklakonyvei.blogspot.hu/2018/01/louisa-thomsen…

Louisa Thomsen Brits: Hygge Harmónia dán módra

Ideális hygge körülmények közt olvastam ezt a könyvet, azaz az alattunk levő lakást átalakítják, falat vernek, csempéket törnek, csiszolnak, meg ami belefér. Ennek ellenére ez a könyv megnyugtatott. Bár nem igazán gyakorlati dolgokat tartalmaz, inkább egyfajta értekezés a hüggéről hyggéről. Körbejárja a valahova tartozás, a biztonság, az otthonosság, a jóllét, az egyszerűség és a napi rituálék témakörét. De nem tanácsokat ad, hanem inkább hangulatokról, hozzáállásról mesél. Szóval annak való, aki magáról a hyggéről akar megtudni többet, körbejárni ezt a fogalmat, és beleilleszteni az életmódjába.

Borító 4* (még lehetett volna dolgozni rajta: nekem a mamuszos van meg, az kicsit sötét, a kavicsos meg túl egyszerű)

Jako_Doro

Louisa Thomsen Brits: Hygge Harmónia dán módra

Meik Wiking könyve után azt gondoltam, hogy ismétlés-jellegű könyvet tartok a kezemben, és nagyot tévedtem. Teljesen más megközelítésből beszél a hygge témájáról: elméleti, filozófiai szinten teljesen megmozgatja az ember gondolkodását. Kierkegaard említése külön pluszpont! Beszerzendő!

oross

Louisa Thomsen Brits: Hygge Harmónia dán módra

a szerzője lehetne Nielsen Oravecz Coelho is. Nem mond semmit, de azt legalább kétszázszor. Sok szépet mesél a semmiről. aki érzi és érti a hygge-t annak felesleges elolvasnia. aki nem, annak meg pláne. ne töltsetek vele időt.

Rozgonyi_Ildi

Louisa Thomsen Brits: Hygge Harmónia dán módra

Gyorsan olvasható, könnyen feledhető. Elmarad Meik Wiking ugyanebben a témában írt könyvétől.
2-3 oldalnyi a lényeg, a többi felesleges szószaporítás. A képek sem jók.
A könyv árán inkább vegyetek gyertyákat, sütiket meg antikváriumi könyveket és kezdjetek el hyggesedni!

Joditti P

Louisa Thomsen Brits: Hygge Harmónia dán módra

Nagyon szép és jó dolgokról ír és érdekes (és ömlengős) is volt, de ez a rengeteg ismétlés eléggé kiakasztott. Értem, hogy a dánoknak fontos a tábortűz, meg a gyertyák, de ezt elég lett volna egyszer is leírni, nem minden második oldalon…piromániás bagázs.
A könyvben tetszett a sok egyoldalas kép, és a szellős szöveg.
Az elején pedig jó, hogy szerepel a hygge definciója, mert kb. ennyi fog nekem megmaradni a könyvből. Szép volt, jó volt, de valami hiányzott.

lha

Louisa Thomsen Brits: Hygge Harmónia dán módra

Akármennyire is imádom a témát, nem tudok rá kerek 5 pontot adni. Valahogy kicsit azt érzem, mintha mókuskerékben lennék mikor olvasom. Mintha fejezetenként szinte pontosan ugyanazt rágnánk, csak más kifejezésekkel. Sokkal filozófiaibb, mint Meik Wiking Hygge könyve, amit először nagyon élveztem, de aztán már csak azt éreztem, hogy folyamatosan ismétli magát. Nem kerültem közelebb a „megvilágosodáshoz” habár, hiszem, hogy ezt az életérzést valaki vagy ösztönösen létre tudja hozni,vagy nem. Könyvből nem tanulható. Eszközök beszerezhetőek, de, ha valaki nem erre született, annak csak egy erőltetett akarás lesz a vége. A könyv egyébként nagyon szép, tetszenek az idézetek benne és hát olvasva is erősödött bennem az érzés, hogy igen :) ezt én szeretem, mi valahogy így (próbálunk) élni, melyre visszaigazolást a család, barátok és ismerősök adnak a nálunk töltött idő után.

Mariann_Czenema P

A legnagyobb veszély, önmagunk elvesztése, oly csendben bekövetkezhet, mintha semmit sem jelentene. Semmi más nem veszhet el ennyire észrevétlenül; minden más veszteséget, egy kar vagy láb, öt tallér vagy egy feleség elvesztését jobban megérzi az ember.
Søren Kierkegaard

Saille P

Az élet nem elég – mondta a pillangó –, kell egy kis napfény, szabadság és egy kis virág.
/Hans Christian Andersen/

143. oldal · Hans Christian Andersen

Kapcsolódó szócikkek: napfény · pillangó · szabadság · virág
Saille P

A boldog életnek bizonyos fokig föltétele a csendes élet, mivel az igazi életöröm csak a csend és nyugalom atmoszférájában tud megfoganni.
/Bertrand Russel/

134. oldal · Bertrand Russell

Kapcsolódó szócikkek: boldogság · csend · nyugalom
Saille P

Óriási szükségünk van a biztonságra. Óriási szükségünk van egy másik lélekre, akihez odasimulhatunk, egy másik testre, amely felmelegít. Akiben megnyugvást, bizalmat lelhetünk. Szükségem van valakire, aki gyógyír a lelkemre.
/Sylvia Plath/

94. oldal · Sylvia Plath

Kapcsolódó szócikkek: biztonság · emberi test · lélek
Saille P

A boldogság valódi titka, ha örömünket leljük a mindennapi élet apró mozzanataiban.
/William Morris/

88. oldal · William Morris

Kapcsolódó szócikkek: boldogság
Joditti P

A hygge a meghittség, a kötődés érzése. Az együttlét, az egymáshoz tartozás, a pillanathoz és az egymáshoz való kapcsolódás élménye. A hygge a beteljesültség és megelégedettség érzése. A hygge a puszta lét öröme.

Saille P

A hygge egyfajta tudatos jelenlét, ami sokkal inkább szándékos odafigyelés, mint puszta szemlélődés. Alapja az elégedettség szülte lelki nyugalom; a kapcsolódás érzése, amely akkor fogan meg, ha elég hosszan ki tudunk szakadni az élet forgatagából ahhoz, hogy elmerüljünk egy kellemes pillanatban. Ehhez annyi is elég, ha munkából hazafelé leülünk egy padra a parkban, és elmajszolunk egy süteményt, vagy ha napnyugtakor kiállunk az erkélyre és nézzük, ahogy a varjak felrebbennek, majd megtelepszenek a fészkükben.

Kapcsolódó szócikkek: elégedettség · hygge · nyugalom · pillanat · tudatosság
Saille P

A hygge állapotában az emberek és dolgok kölcsönösen egymáshoz idomulnak, harmonikus elrendeződésük békét és lelki nyugalmat teremt, mint például, amikor egy hosszú nap végén letelepszünk egy kényelmes fotelbe, amikor közelebb húzzuk az asztalt a tűzhöz, vagy amikor két kézzel átfogjuk kedvenc bögrénket.

Kapcsolódó szócikkek: hygge · tárgy
Saille P

Egy illat képes egy pillanat alatt a múlt biztonságába röpíteni minket; az érzékeink közül talán a szaglásunk kapcsolódik legszorosabban az érzelmeinkhez. Egy adott illat egy szippantásnyi idő alatt képes megidézni egy meghitt pillanatot..(…) Lehet frissen nyírt pázsit, jázmin, faforgács, egy régi könyv vagy kamilla. A kellemes érzés, amit megidézünk, éppen olyan egyedi, mint maga az életünk.

Kapcsolódó szócikkek: emlék · illat
szeklarka

Ha elkérjük atyáinktól és nagyanyáinktól a régi, jól bevált ételek receptjét, összetevőit és titkait, hogy aztán elkészítsük őket szeretteinknek, azzal kultúrákat és nemzedékeket kapcsolunk össze.