Hygge 11 csillagozás

Harmónia dán módra
Louisa Thomsen Brits: Hygge Louisa Thomsen Brits: Hygge

Mindenki ​szeretne boldog lenni. Csakhogy a boldogság tünékeny, legtöbbször csak pillanatokra adatik meg az embernek. Ám vannak, akiknek mégiscsak sikerül életük, mindennapjaik állandó részévé tenni. Ők a dánok, akik hosszú évek óta listavezetők az ENSZ Világboldogság jelentésében. Vajon mi a titkuk? A válasz egy szó. Egy lefordíthatatlan, vagy százféleképpen lefordított szó, amely azonban elterjedt és meghódította a fél világot: hygge.
Louisa Thomsen Brits szemgyönyörködtető és léleksimogató, szépséges kis könyve ennek a titokzatos szónak a jelentését fejti fel. Mi a hygge? A pillanat, az itt és most megélése, az együttlét öröme, az összetartozás élménye. A melegség, a biztonság, a védettség, a meghittség, a kötődés érzése. Jóllét, beteljesültség, megelégedettség. A puszta létezés öröme. Csupa olyan érzés és élmény, amelyeket ismerhetünk, mert ott rejlik mindennapi életünk ritmusában, napi rutinjainkban, szokásainkban, apró szertartásainkban. Csak éppen tudatosítanunk kell… (tovább)

Eredeti mű: Louisa Thomsen Brits: The Book of Hygge

Jaffa, Budapest, 2017

robinson MP

Louisa Thomsen Brits: Hygge Harmónia dán módra

Érdemes kipróbálni a hygge érzést és elvonulni egy barátságos sarokba egy forró csokoládéval. Sajátítsuk el, tegyük a mindennapjaink részévé, legyünk boldogok. Nem csak a szürke, hideg télben van nagy szükségünk a boldogság érzésére. Menni fog nekünk is!

estimese24

Louisa Thomsen Brits: Hygge Harmónia dán módra

Mostanában rákaptam a hygge/lagom dolgokra. Eddig is csináltam hygge-s dolgokat, de ezután meg pláne fogok.
Az idézetek és az illusztrációk is nagyon találóak. A képek jól visszaadják a hangulatot. Puha pokróc, gyertya, fény, természeti helyek, stb. Az embernek kedve támad kirándulásra menni ilyen helyekre. Ja, hogy ezt otthon is kialakíthatom? Szuper!
A lényeg a hétköznapok ünnepivé tétele.
Élvezd a csendet, a finom ételeket, a jó társaságot, a harmóniát, vagy amiben megtalálod a kikapcsolódást az életedben!

cintiatekla P

Louisa Thomsen Brits: Hygge Harmónia dán módra

Louisa Thomsen Brits kötete abban különbözik a leginkább Meik Wikingétől, hogy ebben nincsenek receptek, nincsenek szövegközi illusztrációk, ellenben például van benne némi dán nyelvlecke, amit mi skandisok bizony kegyetlenül darabjaira szedtünk, amikor hozzám került a könyv. Külső szemmel persze ez is belsős dolognak tűnhet, de nekem például nagyon tetszett, hogy leült egy dános, egy svédes, egy svéd-norvégos, és egy norvégos, akik kiejtésről és nyelvtanról kezdtek el vitázni – pedig nyilván egy magyar nyelvű könyvben igazán nincsenek magasröptű dán szövegek/mondatok, de mégis elindított bennünket egy úton.

Bővebben: https://teklakonyvei.blogspot.hu/2018/01/louisa-thomsen…

Louisa Thomsen Brits: Hygge Harmónia dán módra

Ideális hygge körülmények közt olvastam ezt a könyvet, azaz az alattunk levő lakást átalakítják, falat vernek, csempéket törnek, csiszolnak, meg ami belefér. Ennek ellenére ez a könyv megnyugtatott. Bár nem igazán gyakorlati dolgokat tartalmaz, inkább egyfajta értekezés a hüggéről hyggéről. Körbejárja a valahova tartozás, a biztonság, az otthonosság, a jóllét, az egyszerűség és a napi rituálék témakörét. De nem tanácsokat ad, hanem inkább hangulatokról, hozzáállásról mesél. Szóval annak való, aki magáról a hyggéről akar megtudni többet, körbejárni ezt a fogalmat, és beleilleszteni az életmódjába.

Borító 4* (még lehetett volna dolgozni rajta: nekem a mamuszos van meg, az kicsit sötét, a kavicsos meg túl egyszerű)

oross

Louisa Thomsen Brits: Hygge Harmónia dán módra

a szerzője lehetne Nielsen Oravecz Coelho is. Nem mond semmit, de azt legalább kétszázszor. Sok szépet mesél a semmiről. aki érzi és érti a hygge-t annak felesleges elolvasnia. aki nem, annak meg pláne. ne töltsetek vele időt.

Saille P

A boldog életnek bizonyos fokig föltétele a csendes élet, mivel az igazi életöröm csak a csend és nyugalom atmoszférájában tud megfoganni.
/Bertrand Russel/

134. oldal · Bertrand Russell

Kapcsolódó szócikkek: boldogság · csend · nyugalom
Saille P

Óriási szükségünk van a biztonságra. Óriási szükségünk van egy másik lélekre, akihez odasimulhatunk, egy másik testre, amely felmelegít. Akiben megnyugvást, bizalmat lelhetünk. Szükségem van valakire, aki gyógyír a lelkemre.
/Sylvia Plath/

94. oldal · Sylvia Plath

Kapcsolódó szócikkek: biztonság · emberi test · lélek
Saille P

Az élet nem elég – mondta a pillangó –, kell egy kis napfény, szabadság és egy kis virág.
/Hans Christian Andersen/

143. oldal · Hans Christian Andersen

Kapcsolódó szócikkek: napfény · pillangó · szabadság · virág
Saille P

A hygge egyfajta tudatos jelenlét, ami sokkal inkább szándékos odafigyelés, mint puszta szemlélődés. Alapja az elégedettség szülte lelki nyugalom; a kapcsolódás érzése, amely akkor fogan meg, ha elég hosszan ki tudunk szakadni az élet forgatagából ahhoz, hogy elmerüljünk egy kellemes pillanatban. Ehhez annyi is elég, ha munkából hazafelé leülünk egy padra a parkban, és elmajszolunk egy süteményt, vagy ha napnyugtakor kiállunk az erkélyre és nézzük, ahogy a varjak felrebbennek, majd megtelepszenek a fészkükben.

Kapcsolódó szócikkek: elégedettség · hygge · nyugalom · pillanat · tudatosság
Saille P

A boldogság valódi titka, ha örömünket leljük a mindennapi élet apró mozzanataiban.
/William Morris/

88. oldal · William Morris

Kapcsolódó szócikkek: boldogság
Mariann_Czenema P

A legnagyobb veszély, önmagunk elvesztése, oly csendben bekövetkezhet, mintha semmit sem jelentene. Semmi más nem veszhet el ennyire észrevétlenül; minden más veszteséget, egy kar vagy láb, öt tallér vagy egy feleség elvesztését jobban megérzi az ember.
Søren Kierkegaard

Saille P

A hygge (ejtsd: hügge) a pillanat megélése, az együttlét öröme, az összetartozás élménye.

Kapcsolódó szócikkek: hygge
Saille P

Semmi olyat ne tartsunk az otthonunkban, amiről nem gondoljuk, hogy hasznos vagy nem hisszük, hogy szép!
/William Morris/

158. oldal · William Morris

Kapcsolódó szócikkek: otthon · szépség
Saille P

Mivel a hygge állapotában feloldódunk, képessé válunk arra, hogy otthon érezzük magunkat az adott helyen és az adott pillanatban.

Kapcsolódó szócikkek: hygge
Saille P

Az otthon legyen meleg, élhető, élettel teli hely, amely gyönyörködteti a szemet és arányaival, formáival, színeivel, mintáival és struktúráival megengeszteli az érzékeket.
/Josef Frank/

Kapcsolódó szócikkek: Josef Frank · otthon