Hygge 5 csillagozás

Harmónia dán módra
Louisa Thomsen Brits: Hygge Louisa Thomsen Brits: Hygge

Mindenki ​szeretne boldog lenni. Csakhogy a boldogság tünékeny, legtöbbször csak pillanatokra adatik meg az embernek. Ám vannak, akiknek mégiscsak sikerül életük, mindennapjaik állandó részévé tenni. Ők a dánok, akik hosszú évek óta listavezetők az ENSZ Világboldogság jelentésében. Vajon mi a titkuk? A válasz egy szó. Egy lefordíthatatlan, vagy százféleképpen lefordított szó, amely azonban elterjedt és meghódította a fél világot: hygge.
Louisa Thomsen Brits szemgyönyörködtető és léleksimogató, szépséges kis könyve ennek a titokzatos szónak a jelentését fejti fel. Mi a hygge? A pillanat, az itt és most megélése, az együttlét öröme, az összetartozás élménye. A melegség, a biztonság, a védettség, a meghittség, a kötődés érzése. Jóllét, beteljesültség, megelégedettség. A puszta létezés öröme. Csupa olyan érzés és élmény, amelyeket ismerhetünk, mert ott rejlik mindennapi életünk ritmusában, napi rutinjainkban, szokásainkban, apró szertartásainkban. Csak éppen tudatosítanunk kell… (tovább)

Eredeti mű: Louisa Thomsen Brits: The Book of Hygge

Jaffa, Budapest, 2017

robinson MP
Louisa Thomsen Brits: Hygge

Louisa Thomsen Brits: Hygge Harmónia dán módra

Érdemes kipróbálni a hygge érzést és elvonulni egy barátságos sarokba egy forró csokoládéval. Sajátítsuk el, tegyük a mindennapjaink részévé, legyünk boldogok. Nem csak a szürke, hideg télben van nagy szükségünk a boldogság érzésére. Menni fog nekünk is!

estimese24
Louisa Thomsen Brits: Hygge

Louisa Thomsen Brits: Hygge Harmónia dán módra

Mostanában rákaptam a hygge/lagom dolgokra. Eddig is csináltam hygge-s dolgokat, de ezután meg pláne fogok.
Az idézetek és az illusztrációk is nagyon találóak. A képek jól visszaadják a hangulatot. Puha pokróc, gyertya, fény, természeti helyek, stb. Az embernek kedve támad kirándulásra menni ilyen helyekre. Ja, hogy ezt otthon is kialakíthatom? Szuper!
A lényeg a hétköznapok ünnepivé tétele.
Élvezd a csendet, a finom ételeket, a jó társaságot, a harmóniát, vagy amiben megtalálod a kikapcsolódást az életedben!