Mr. ​Romance (Franklin U 3.) 17 csillagozás

Louisa Masters: Mr. Romance Louisa Masters: Mr. Romance Louisa Masters: Mr. Romance

When ​you’re clueless, Mr. Romance can help.

Charlie
I’m not sure how it happened, but it turns out I’ve unknowingly been dating three people.
Friends don’t spoil other friends, apparently. My trust fund means I can afford to, though, and what’s a meal here and there? Or some clothes? Or textbooks? That doesn’t mean we’re dating, right?
Others disagree. If I want to get through the rest of college knowing who my friends are, I need help from someone who knows all about dating and can tell me what not to do.
Someone like Mr. Romance.

Liam
When people look at me, romance is the last thing they think of… but I’m still the first person they call. Need a first date planned? A big romantic moment? Gotta beg for forgiveness? I’m your man. When it comes to romance, I’ve got it handled.
Not personally, though. My romantic life is… barren. All I really want is someone to snuggle with and spoil me. What I’ve got is planning dates for people… (tovább)

274 oldal · ASIN: B0B3JF1X7M
ASIN: B0BF634CLM · Felolvasta: Greg Boudreaux

Liam "Mr. Romance" Rigby · Tyson Langley · Charlie Martin · Spencer Crowe

Franklin University

Nikolett0907 P>!
Louisa Masters: Mr. Romance

Nos, először is önmagamhoz képest sokáig olvastam, de háromszor is sikerült szinte egymás után. Nekem eddig ez a legjobban tetsző rész és azt hiszem nehéz lesz letaszítani a trónról.

Van egy közös csevegőnk, ahol én ugyan nem sűrűn írok be, de imádom olvasni a tagokat, hiszen mindenki pezseg az élettől és nagyon nagy szenvedélyt tanúsítanak a könyvek iránt. Köszönöm, hogy tagja lehetek csendességemben is.

A történet jelen esetben eltér az eddig olvasottaktól, ami szokatlanná tette kissé. Mégis egy teljesen natúr, színtiszta szerelemet kaptam két srác tekintetében, akik csodálatos érzelmi virágzást nyújtottak a számomra. Minden pillanatában érezni akartam ezt a fajta szeretetet, amelyet minden giccs nélkül tálalt a szerző. Ettől a kissé légies, mégis fűtött érzelmektől felmelegedtem én magam is lelkileg, hiszen kint egyre hidegebb az idő, de bent a szobában olvasva élvezhettem ezt a csodával határos regényt.

Nem is részletezem, ha valaki nyitottabb és szereti ezt a fajta románcot, akkor irány a kényelmes fotel és olvasásra fel!

Kedvenc!♥

274 oldal · ASIN: B0B3JF1X7M
Louisa Masters: Mr. Romance

Because the romance is absolutely in the details.

Úgy tűnhet, hogy ez nem volt jó könyv, mert a többit egy fél nap alatt ledaráltuk, de ezzel köze négy napig küzdöttünk. De ez nem a könyv miatt volt, egyszerűen a felnőtt élet közbeszólt. És volt, hogy @Rini ért rá és én nem, volt, hogy én igen és ő nem, de nem volt az a pénz, hogy lehagyjuk egymást. Így az elmúlt – nagyon zsúfolt – 4 napban minden szabad 20-30 percet kihasználtunk, hogy együtt olvassunk. Ezt a könyvet is az elejétől a végéig együtt, szimultán olvastuk, csak akkor, amikor mindketten ráértünk.

És ez rengeteget adott, az elmúlt négy napom abból állt, hogy izgultam Charliért és Lee-ért. Teljesen beléjük szerettem, és ez a könyv. Ez a könyv minden amiért imádni lehet a college romanceokat. Banyek, annyira fiatalok, ártatlanok, édesek, szeretnivalók. Annyira tüneményesen esetlenek, szerencsétlenek. Végig szurkoltam nekik, és várta és vártam, hogy felismerjék mennyire odáig vannak egymásért. A történetben semmi konfliktus nincs, egyszerűen csak két 21 éves srác egymásra találása és szerelembe esése.

A történet alapötlete imádni való volt, míg az első két könyv inkább a két szereplő közötti kapcsolatra helyezte a hangsúlyt ennek ténylegesen is volt története, ami miatt nem is hiányzott a könyv első felében a szereplők közötti romantikus interakció. annyira megvett az írónő engem ezzel a reverse dating dologgal, hogy Charlie mennyire naiv, esetlen és mennyire borzalmas helyzetekbe kerül, míg Liam mennyire reménytelen romantikus, aki mindenkin tud segíteni csak önmagán nem. És mire összejönnek vége a könyvnek és meg itt állok, hogy ne. Ne. Ne. Nekem még kell! Nem akarom őket elengedni, annyira megkedveltem. Míg az előző két párt jó szívvel engedtem el, őket nem, rájuk még szükségem van. És eddig nem tettem, de most már, hogy megvan a három pár rangsoroltam off
spoiler

Louisa Masters: Mr. Romance

Ezúttal magamtól idéznék: „Én nem szeretem a himbokat, de Charlie Martin elvehet felesegül!”

A FU végigolvasására van egy nagyon jó Readathonunk és egy még királyabb közös csevegőnk. A könyv elég korai részében írtam be a fent látható mondatot. Ugyan is totálisan elbűvölt Charlie Martin.
Pedig nem szeretem a himbokat. Az idióták rendszeresen felmérgelnek nem pedig elbűvölnek. De Charlie Martin annyira édesen volt naiv és bénácska, hogy totálisan belehabarodtam. Elbűvölt, megbabonázott és teljesen megnyert magának.

A sztoriról a többiek már biztosan írtak, így azt a részt kihagyom :D
Ez a könyv most nagyon lassan ment. Először is közbe szólt a felnőtt élet, másodszor minden fejezetet együtt olvastunk. Nemrégiben rájöttünk @Marianngabriella-val, hogy egyforma tempóban olvasunk és durván rácsúsztunk a szimultán olvasásra. Ezalatt pedig végig kibeszéltük az egész könyvet. De ez nem egyszerű, mert mindkettőnknek szabadnak kell lennie. Lassan ment, de annál több élményt adott.

A könyv más volt mint az eddigiek. Ezúttal sem volt semmi kreált műbalhé, csak egyszerűen két fiatal srác aki egymásba szeret és pont. Elég volt-e? DEHOGY!
Mivel a könyv kb. közvetlen az spoiler után már véget is ért, így úgy érzem semmit nem kaptam belőle. Még legalább 300 oldalon képes lettem volna olvasni ezt a sok édes cuddle jelenetet.
Nagyon lassan építkezett de ezzel semmi bajom nem volt, mert totálisan lekötött a cselekmény. Nem éreztem a sürgetést, hogy mikor lesz már valami. Meg a legfontosabb mikor ismerik már fel végre, hogy itt már kőkeményen VAN valami.
A végével tökéletesen elégedett vagyok. Charlie tökéletesen meglepőt húzott, nem akartam elhinni. Ki is tulajdonképpen Mr. Romance? Mert ez alapján Charlie Martin is lehetne.

Miért vonom le a fél csillagot? Az univerzum miatt. Nem úgy lett megírva, hogy világos és befogadható legyen az előzetes információk nélkül is a történet egy része. Engem pedig ez meglehetősen zavart. Érdekes a szerző saját világa, de minden ismeret nélkül zavaros.

Ja és eddig a borítók olyan jók voltak… miért kellett ezt elcseszni?

off

Cintia_ >!
Louisa Masters: Mr. Romance

Mindenek előtt hadd kezdjem azzal, hogy ez a borító – a félmeztelen férfival – szörnyű. Egyetlen pozitívumot sem tudnék kiemelni, és minél tovább nézem, annál rosszabb.
A rajzolt viszont hihetetlenül aranyos a sok, kis szívecskével – annyira Charlie és Liam. <3

„Because the romance is absolutely in the details."
Nem tudok dűlőre jutni a érzéseimmel.
Egyszerre imádtam a könyvet, és érzem azt, hogy „hm, nem volt rossz."
Egyszerre értek egyet minden eddigi értékeléssel és érveléssel, és van bennem ennek ellenére valamiféle hiányérzet.
Charlie egy olyan karakter, akit szerintem lehetetlen nem szeretni – lehet, hogy néha nem a legélesebb elme, viszont minden fontos dologban helyén van az esze és a szíve.
Liam pedig egy olyan karakter, akivel lehet azonosulni, legalábbis én egészen biztosan tudtam – a könyvmoly, aki rengeteg romantikus regényt olvas és vár a saját történetére.
Együtt pedig amellett, hogy aranyosak, olyan non-toxic és szép az ő kapcsolatuk.
Figyelnek egymásra a legmélyebb szinten, a legkisebb dolgokban is, és úgy fogadják el a másikat, ahogy van.
Nekem kicsit hiányzott az a jófajta feszültség, viszont cserébe kaptam egy könnyű, aranyos, és vicces történetet.
Ha ennyi és csupa szép dolgot írtam, akkor miért vannak az ellentmondásos érzések és a hiányérzet, amit az elején említettem? Nem egészen tudom. Nekem még szükségem lett volna valamire. Valamiből egy picit több kellett volna.
Szerintem az lehet a kulcsa ennek a kérdésnek, hogy nem éreztem az írónővel a kémiát. Minden megvolt, minden rendben volt, jól ír – csak a varázsa nem az, ami engem elvarázsol.
Szóval magam részéről húznék egy kis elválasztó vonalat – csak egy nagyon vékonyat – eközött, meg az előzőek között, mert bár élveztem, és nem tudok kifejezetten rosszat mondani róla, azért nem hozta azt az érzést, mint az első két rész.

megjegyzés: ami viszont nagyon tetszett, ahogy nagyon finoman behozta a saját univerzumát. Érezhető volt, hogy ott el van rejtve valami, de nem annyira, hogy a normál világot megzavarja ebben a tekintetben. spoiler
Na ez, jó volt!

Dilaida P>!
Louisa Masters: Mr. Romance

Ez sem váltott ki belőlem olyan komoly imádatot, mint a sorozat első része off. De ahh, a cukiságmérőmön nagyon magasra jutott!
Imádtam a szereplőket, és nálam ez már kb. 60%-os győzelmet jelent egy könyv esetében, illetve ha romantikusról van szó, akkor a kettejük kémiája és/vagy dinamikája legalább annyira fontos, az pedig szintén megvolt ebben. Nem éreztem olyan erősen, mint amire vágyom, de azért ott volt! Élveztem a barátokkal való kapcsolataikat is, a családtagok már szinte kötelező szerepeltetése is jó volt. Furcsának éreztem viszont, hogy Charlie, főleg az elején, elég bugyutának lett beállítva, és közben próbálta megmagyarázni a szerző, hogy amúgy okos, csak clueless, és ezt értem is, de valahol túlzásba esett. spoiler Ettől függetlenül ahogy a Mr. Romance téma, amit nagyon vártam, hogy olvashassak, kibontakozott, ahogy Liam megszervezte neki a tanulást és gyakorlást, az szuper volt. És cuki!
Imádtam a részleteket is, mint mindig, bár itt nem volt annyira sok belőlük – viszont a jelentőségük hatalmas volt. (: off Aww és a vége! Az szétolvasztott, tökéletes volt! ♥ Nagyon vártam, nagyon vágytam, és nagyon jól sült el.
Pár dolgot másképp képzeltem volna el, főleg a szerelem kialakulásának bemutatására fektettem volna nagyobb hangsúlyt, vagyis mutattam volna be részletesebben off. Az is furcsa volt, hogy spoiler
off off

Nympha17 IP>!
Louisa Masters: Mr. Romance

Charlie egy idióta. Liam egy tündér. Ketten együtt valami hihetetlenül aranyosak *-*

Nem volt semmilyen elvárásom ezzel a résszel kapcsolatban, pedig mindkét fiú feltűnt már a korábbi kötetekben, akár említés szintjén, akár személyesen, de ott abban a pillanatban nem gyakoroltak rám akkora hatást, hogy izgatottan várjam a történetük. Aztán elkezdtem az olvasást…

Charlie egy idióta, de olyan kis vicces szerethető formában. Először azt hittem, idegesíteni fog, hogy ennyire szerencsétlen a kapcsolataival, de ő tényleg egyszerűen csak jószívű, aki adni akar abból a sokból, ami van neki és ezt sokan félreértelmezik. És sokat is nevettem rajta :D Mire a végére értem a könyvnek, a szívem csücske lett :)

Liam egy tündér, aki a komolyság álarca mögé bújik, de közben csak arra vágyik, hogy valakivel átélhesse a saját romantikus pillanatait. Annyira imádtam őt! Annyira imádtam a kis listázós, a realitás talaján mozgó énjét, miközben simán megálmod bárkinek egy tökéletes randit, és annyira sajnáltam, hogy ez csak neki nincs meg. Aztán jön Charlie, aki a nyitottságával bevonzza Liamot és megadja neki amire vágyik. spoiler
Abszolút kedvencem lett Mr. Romance, pedig a sorozat végéig nem akartam kedvenc szereplőt avatni, de nála muszáj volt kivételt tennem. ^^

A könyv pedig úgy ahogy volt, tetszett. Lassan folydogál, nincsenek benne olyan heves érzelmek, mint az elsőben, és annyi konfliktus sem, mint a másodikban, de tetszett a stílus, és az erotikus részek is rendben voltak nekem. A zuhanyzós jelenet megérte az árát. :D

seya I>!
Louisa Masters: Mr. Romance

Legszívesebben most azonnal újraolvasnám. Nem sokszor fordul elő, hogy hangosan nevetek egy könyvön, de ezt végigvinnyogtam vigyorogtam nevettem, csak csendben, mert a gyerek alszik, elmúlt hajnali kettő, de kit érdekel?!

Nagyon szerettem a srácokat, baromi jól illettek egymáshoz, jó volt a kémia, szépen alakultak az érzések, bár fú, szerintem az első három kötet közül ez volt a legfájdalmasabb. Jó értelemben és pillangók-a-hasban szorongós izgulós jóféle módon, de attól még többször eléggé fájt.

Charlie egy borzasztó helyes, nagyvonalú, kedves, figyelmes, előzékeny és hihetetlenül empatikus és jószívű srác, akibe off bárki bele tudna zúgni – leszámítva, hogy ő Mr. Homály, akinek halvány gőze sincs arról, hogy naplementét nézni kettesben a tengerparton piknikezve esetleg többet is sugallhat a vele lévő barátnak annál, mint hogy megesznek egy király szendvicset egy király helyen egy szép jelenséget nézve. Charlie számára elég hamar szorongással teli purgatóriummá válik a puszta létezés is, már nem biztos benne, ki barát, ki akar többet, és hogyan kezelje ezeket a helyzeteket, hogy lehetőleg senkit se bántson meg (még jobban).
Minden homálysága ellenére amúgy nagyon szuperül kijön az emberekkel és elképesztő szociális érzéke van, az EQ-ja is állati magas, ő egyszerűen csak túlságosan „emelt szinten” űzi a barátságot, ami sokszor félreértésre adhat okot – ez az ő része a történetből.

A másik srác Liam, aki instant szerelem volt az első felszólalásától kezdve. Ő Mr. Romance, aki randikat és romantikus pillanatokat szervez másoknak pénzért, miközben nagyon vágyik rá, hogy neki is része lehessen hasonlóban. Ő lesz Charlie mentora, miközben próbálja kibogozni, hogy kivel hányadán áll. Az eddigi olvasmányaim közül Liam karaktere állt legközelebb a szívemhez, ha srácokról van szó, össze-vissza ment tőle a szívem. Nem túl magas, nem is a legszebb fiú a campuson, alacsony, sápadt, seszínű hajú, de olyan karizmája van, amitől minden leírás ellenére a legvonzóbb szereplő volt a könyvben. Imádtam, hogy diszkrét, udvarias, egyenes, és hogy ő is az a fajta előzékeny és empatikus ember, aki mindenek elé helyezi, hogy lehetőleg senki ne sérüljön egy kínos szituáció során, még ha kemény dolgoknak is kell elhangzania. Nagyon szerettem, amilyen érzékenyen tudta kezelni ezeket a helyzeteket, és mindeközben ő is viccelődik, ugrat, de csak úgy és akkor, ahogy és amikor ennek helye és ideje van. Összeszedett, rendezett (mindenre van egy listája vagy egy naptára), megbízható, felelősségtudó, emellett pedig él-hal a romantikáért.

És hát a sztori. Ennek a történetnek már volt plotja, ha nem is egy túl szövevényes fajta, de az előző két „babázás” után elég meglepő élmény volt. Az egész történet olyan, mint egy király romantikus film, aminek a végén lerágja az ember a karját, hogy gyerünk már, gyerünk már, elkésik? odaér?? siessenek már!!!, pedig pontosan tudja, hova fog kifutni. A párbeszédek baromi jók voltak, az egész szépen sodródott előre, épült, nem voltak visszalépések. Volt ugyan egy-két olyan apróság, amit hiányoltam, hogy nem lett belőle aztán semmi, egyszerűen elfelejtődött, mert nem ez volt a lényeg spoiler, és örültem, hogy nem volt csurig drámával, mert így is elég intenzív volt az élmény.

Eddig ez a kedvencem az első három regényből, mindenkinek kéne egy Liam, azoknak is, akik csak emberül akarnának tanulni, nem romantikául, és mindenkinek kéne egy Charlie, aki érezteti velük, hogy figyelnek rájuk, fontosak, csodálatosak úgy, ahogy vannak, és hogy számítanak. off

Két dolog volt állati meglepő a számomra: az egyik, hogy nem gondoltam volna, hogy ez lesz a felállás közöttük az ágyban, a másik, hogy pont a világ legromantikusabb embere spoiler Oké, ez személyes preferencia, de nem számítottam erre. :D
Ajj. Aki szereti a drámamentes rózsaszín fluff MM történeteket, azoknak jó szívvel ajánlom, vicces, szívmelengető, izgalmas, rövid, nálam újraolvasós.

Túl rövid.

Hales>!
Louisa Masters: Mr. Romance

Az előző részből megismert Liam, alias „Mr. Romance” is megkapja a maga romantikus pillanatát és még annál is többet, Charlie-nak köszönhetően.

Kicsit tartottam ettől a résztől, mert a szerzőtől eddig még nem olvastam, de a félelmem alaptalannak bizonyult. Charlie az egyik legfárasztóbb, de mégis a legelbűvölőbb karakter, akiről mostanában olvastam. Szerettem, ahogy Lee ítélkezés nélkül próbált rávilágítani, hogy ami neki baráti gesztus, azt mások miért értelmezhetik félre. A fiúk közötti kapcsolat is levett a lábamról, volt sok csók, ölelgetés, minden amit szeretek. Eddig nem okozott csalódást ez a sorozat, nagyon élvezem, ezt a részt is ajánlom. :)

crowlady_08>!
Louisa Masters: Mr. Romance

Kicsit túltolták a félrekommunikálást. Egyébként cuki volt, de egyik szereplő sem fogott meg annyira. Megtudtuk ki Mr.Romance, de hogy Liam Rigby kicsoda, az nem derült ki. Charlie folyamatosan idiótának volt beállítva, ahol rögtön jött a tagadás, de neeeem ő nem az. De egy kicsit az volt, nagy kaland. Szerethető karakter bizonyos mértékig. Eddig ez a sorozat leggyengébb része számomra.

juhaszadri>!
Louisa Masters: Mr. Romance

Könnyed, szórakoztató történet, szimpatikus karakterekkel. Charlie volt a kedvencem. Nem a legélesebb kés a fiókban, ez tény, de hatalmas szíve van. Nekem kicsit váratlan volt, ahogy szimpla barátságból hirtelen átmentek spoiler
De minden jó, ha jó a vége.

Rini P>!

Being in love is hard work and it turns your brain weird.

Chapter One - Charlie

“You’re such an idiot.”
“Probably,”

Chapter Fourteen

Rini P>!

I like his smile. In fact, I like his whole face. It’s not classically good-looking—the angles are too strong for that, not quite put together the way modern beauty dictates—but his strength of character is there, the smart-ass part of him that takes no shit, and the dreamy romantic in his eyes and soft mouth. I don’t think I’ve ever seen a face so perfectly reflect someone’s personality before.

Chapter Seven - Charlie

marianngabriella P>!

“You didn’t text to tell me you have a boyfriend. I changed your shitty diapers and helped with your algebra homework, kid. That means you have to tell me what’s happening in your life.”

16. Charlie

Rini P>!

“Wait, are you a romantic?” I blurt, and for the first time tonight, his full attention turns to me.
“Why are you surprised by this? I am Mr. Romance.”

Chapter Five - Charlie

Rini P>!

“You’re a pig, Charlie Martin!”

marianngabriella P>!

He laughs. “Dude, you should know stuff like his favorite movie and how he likes his coffee. The names of gymnastic elements he only does for fun, not so much.”
Damn it. “I have a lot to learn about being in love.”

17. Charlie

marianngabriella P>!

“I love you. I know that’s not what we’re supposed to be about, but I couldn’t help it. You’re the best friend I’ve ever had and so much more. I can’t imagine wanting to be with anyone else like this, ever… I would rather spend five minutes in silence with you than an hour doing anything else in the world. I-I thought… You talked about wanting a romantic moment. A cupcake moment. Someone who could think about what matters to you, what you want, and make it happen. And this is your favorite movie, and you love this scene, so I thought… But I didn’t want to do it while there were other people here, because you’d hate that.” I stumble to a stop.

20. Charlie

Franklin U sorozat · Összehasonlítás