David ​nem hagyja magát 91 csillagozás

Louis Sachar: David nem hagyja magát Louis Sachar: David nem hagyja magát

David is az osztály menő srácaival tart, amikor elrabolják egy különös idős hölgy kígyófejes botját. S bár ő csak mellékszereplő a heccben, őt éri a fiúk által boszorkánynak nevezett Mrs. Bayfield átka. Ezt követően szegény Davidnek semmi sem sikerül, s egyre gyakoribb célpontjává válik Rogernek, Randynek és bandájának. Ilyen körülmények között pedig aligha sikerülhet rávenni az osztály legcsinosabb lányát, hogy vele járjon. Ebből a helyzetből akárhogy is, de ki kell evickélnie…

Animus, Budapest, 2004
Animus, Budapest, 2003
Animus, Budapest, 2002

Anett_>!
Louis Sachar: David nem hagyja magát

Tipikus tini regény egy srác szemszögéből. Természetesen a történetben helyet kapnak emellett a haverok és a nekik való megfelelés, a lányok is… Aranyos, tanulságos. Tetszik, hogy azért a lelkiismerete is előjön a történet során, legalább látjuk, hogy nekik is van ilyen. :-)

Anó >!
Louis Sachar: David nem hagyja magát

Szó, ami szó, nem könnyű eligazodni a világban! A kamaszoknak pláne nem! És sokszor tudják, mit kéne tenniük, mégis, a haverok nyomására egészen másképp viselkednek. Ez történik Daviddel is, ami pedig utána jön…! De nem akarom elmesélni a könyvet, lényeg, hogy az író szerintem nagyon jól ismeri ezt a korosztályt, így igazán élvezetes könyvet alkotott „(egy szuszra” olvastam el…)
Újraolvasás: 2017- aug. 8 – sok újat nem tudok hozzátenni:)

Beáta_Hendlein>!
Louis Sachar: David nem hagyja magát

Tanulságos, szórakoztató ifjúsági regény. Nekem tetszett, nagyon gyorsan elolvastam.

Louis Sachar: David nem hagyja magát

Kifejezetten jó gyerekkönyv. Olyan problémát jár körül, ami valóban érintheti a célközönséget: az iskolai szekálást, a klikkeket, a barátkozás nehézségeit. Teszi mindezt sok humorral, élvezhetően. Nekem nagyon tetszett, nagyon sokat nevettem, és biztos vagyok benne, hogy ha megfelelő korban olvastam volna, amikor én is perifériás gyerek voltam, vigaszt nyújtott volna, annak ellenére, hogy engem ennyire durván sosem szekáltak, mint Davidet. Egyetlen dolog sokkolt csak. Fagyasztott limonádékoncentrátum, amihez négy pohár vizet töltünk, összeturmixoljuk, és kész a limonádé? Ugye, nem?

vöri P>!
Louis Sachar: David nem hagyja magát

Kifejezetten aranyos történet, egészen jól szórakoztam rajta :)
Azt sajnálom, hogy annyi hiba van a könyvben – kihagyott betűk, értelmetlen mondatok, no meg az angol kiejtési útmutató a végében különösen édes… :D

Hastings>!
Louis Sachar: David nem hagyja magát

Nagyon tetszett a könyv, de fél csillagot levonok a rengeteg helyesírási hiba és a kiejtési útmutató miatt.
Pl.:
Elisabeth: elizabesz
Felicia: flisia
?????????????????

KatieV I>!
Louis Sachar: David nem hagyja magát

A sok tétel között lazításként kezdtem bele. Nem először olvastam, még csak nem is másodszor, de még mindig szeretem, nagyon aranyos, lökött kis történet, és végig lehet izgulni. Az egyetlen bajom vele, hogy nagyon gyatra munkát végzett a lektor (a 2002-es kiadást olvastam), egy csomó hiba maradt a szövegben.

Bellatrissa>!
Louis Sachar: David nem hagyja magát

Nem voltam biztos benne, hogy mit is várok ettől a könyvtől, úgyhogy nem csalódtam se jó se rossz értelemben. A történet tetszett, mert szórakoztató volt, hogy mennyit gondolkoznak az átkon, és voltak benne vicces jelenetek is. Ami rontott rajta nekem, az David volt úgy egész lényében. Számomra túl sokat szenvedett kezdettől fogva minden apróságon, és mikor már x oldala el akarja hívni Torit, de nem meri ezért, nem meri azért, kezdtem ideges lenni. Örültem, mikor a végefelé végre a sarkára állt. Amúgy Larry volt a kedvenc szereplőm, őt aranyosnak találtam egész idő alatt, az idétlen napszemüvegével együtt.

krisztin1 >!

– Szép a dzsekid, Ginger – szólt át a szomszédokhoz Mo. – Látszik, hogy igazi patkánybőrből van.
David elmosolyodott. Csodálta Mo éles nyelvét, és hogy mindenkinek meg meri mondani a magáét.
Ginger izzó szemeket meresztett Móra.
– Mi a baj, Ginger? – kérdezte Mo. – Elvitte a patkány a nyelvedet?

krisztin1 >!

– Akkor kung fúzni se tudsz? – kérdezte David.
– Egyszer elmentem karateedzésre, amikor Indianapolisban laktunk.
– Azt mondtad, fekete öved van.
– Igen, a szürke gatyámhoz szoktam hordani, jól illik hozzá.

Luca87 I>!

Leslie Gilroy talán nem is tehet róla, hogy olyan, amilyen, hanem csak arról van szó, hogy Amerikában minden szép lány meghülyül.

Luca87 I>!

– Van kedved kijönni velünk a parkba iskola után? – kérdezte Mo Davidtől az ebédszünetben. – Megyünk nézni, hogyan szedik a szemetet a bűnözők.
– Minden szerdán rabokat hoznak ki a parkba szemetet szedni – magyarázta Larry.
– Rablókat és gyilkosokat – tette hozzá Mo.
– Nem biztos, hogy gyilkosok is vannak köztük – rázta a fejét Larry. – Szerintem ezek inkább ittas vezetők meg bolti tolvajok.
– Ó, de kár! Én azt hittem, gyilkosokat lehet látni – mondta csalódottan Mo.
– Jó, lehet, hogy van köztük néhány gyilkos is – vigasztalta Larry.

Luca87 I>!

(…) néha muszáj szomorúnak lenni ahhoz, hogy az ember boldog lehessen.