Lelkibeteg ​kutya 3 csillagozás

A kutyák lelki betegségei és gyógyításuk – egy állatorvos tanácsai
Louis L. Vine: Lelkibeteg kutya

Ha ​az Ön kutyája hiperaktív vagy elvesztette érdeklődését a környezete iránt; túl agresszív vagy túl félénk, elszántan üldöz minden autót, esetleg megtámad ismerőst, ismeretlent; a vihar elől reszketve menekül az ágy alá; ha egyedül maradva netán bepiszkít; állandó ugatásával zavarja az Ön és szomszédai életét; a család parancsolójává akar válni tehát rendellenes viselkedésével felbontja a rendet, a békét: tenni kell valamit a lelkével is.
A legfontosabb a törődés és a következetesség. Ám ezek megvalósítása nem könnyű feladat, főleg akkor, ha valaki véletlenül nem avatott szakembere a pszichoterápiának.
Sebaj. Itt e könyv, amelyből mindnyájan a kutyalélek ismerőivé válhatunk!
Szerzője egy amerikai állatorvos, aki több évtizedes személyes tapasztalatait és élményeit foglalta össze könyvében.
Arra az alapvető kérdésre, hogy „Mitől neurotikus a kutya?" természetesen azt válaszolja: „A gazdájától!" Nem azért, mintha a gazdák gonoszak vagy betegek lennének… (tovább)

Mezőgazdasági, Budapest, 1989
262 oldal · puhatáblás · ISBN: 963234006x · Fordította: Simó György · Illusztrálta: Réber László

Kecsüszo_geiko
Louis L. Vine: Lelkibeteg kutya

Louis L. Vine: Lelkibeteg kutya A kutyák lelki betegségei és gyógyításuk – egy állatorvos tanácsai

Nem tudom, mennyire egzakt könyv ez a kutyapszichéről.. mindenesetre kételkedve olvastam egyik- másik eset leírását, főleg azét a pszichopátiás kóbor kutyáét, „aki” megtámadott egy sétáltatott kölyökkutyát és letépte a fejét..
Uhh…

A könyvolvasás élményét viszont feldobták Réber László mindig friss illusztrációi!

Ami szörnyű volt ezzel a könyvvel kapcsolatban, hogy ez is abba a rossz szériás ragasztott sorozatba tartozott, ami elemeire esett szét ahogy öregedett- kivédhetetlenül, megvigyázhatatlanul.