Maria ​Chapdelaine 2 csillagozás

Louis Hémon: Maria Chapdelaine Louis Hémon: Maria Chapdelaine Louis Hémon: Maria Chapdelaine

Az elbeszélés egy romantikus háromszögről és annak következményeiről mesél. A történet helyszíne a XIX. századi Kanada, hősei pedig egy arisztokrata, egy favágó és egy bizonytalan, fiatal lány, aki veszélyes érzéseket ébreszt mindenkiben.

Eredeti megjelenés éve: 1913

Európa, Budapest, 1957
170 oldal · keménytáblás · Fordította: Csetényi Erzsi
162 oldal · Fordította: Csetényi Erzsi

Louis Hémon: Maria Chapdelaine

A maga nemében biztos remekmű, de nekem nem tetszett, lassúnak bizonyult. Viszont betekintést nyerhettem a kanadai parasztok életébe, az erdő közepén. Nem tudom miért, de pont az utolsó fejezet volt számomra pörgősebb, pedig ott egy gond köré csoportosult az egész.
Lehet, hogy inkább tényleg a krimi áll közelebb hozzám…;)

Beja>!

Jézus születésének évfordulója több a szemükben, mint egyszerű dátum vagy szertartás: új megváltást, igaz örömre szolgáló okot jelent ez nekik, és a kis fatemplom megtelik egyszerű áhítattal és csodavárással.

80 - 81. oldal

Beja>!

Az emberi szív úgy van megalkotva, hogy azoknak az embereknek legnagyobb része, akik lefizették a váltságdíjat és ilyen módon kivívták szabadságukat – a jólétet – mire elérték azt, nem tudják élvezni és tovább folytatják kemény, fáradságos életmódjukat egészen haláluk órájáig.

Kapcsolódó szócikkek: jólét
Beja>!

– Maga itt lesz még… a jövő tavasszal?
– Itt leszek.
Ez után az egyszerű kérdés és még egyszerűbb felelet után ismét hallgattak, és sokáig ültek egymás mellett, némán és ünnepélyesen – hiszen hűséget esküdtek egymásnak.