London ​Bridge (Utazás az éjszaka mélyére 4.) 11 csillagozás

Louis-Ferdinand Céline: London Bridge

A sorozat negyedik regényében Ferdinand a Bohócbandából már ismert álkínai Sosthéne társaságában látható. A páros O'Collogham ezredes házában köt ki, aki rajtuk kívánja kipróbálni készülő gázálarcainak hatékonyságát. Ferdinand menekülne, mert retteg a harci gázoktól, de valami, pontosabban valaki visszatartja: első látásra megbűvöli az ezredes unokahúga, Virginie

Eredeti cím: Le Pont de Londres

Eredeti megjelenés éve: 1964

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Louis-Ferdinand Céline művei Kalligram

Kalligram, Budapest, 2011
460 oldal · ISBN: 9788081014710 · Fordította: Szávai János

LuPuS_007>!
Louis-Ferdinand Céline: London Bridge

A lendület elfogyott az olvasók részéről.

Olvasások/értékelések száma.
182/21
30/4
13/3
4/2*

Az író világnézetét és gondolatait összefoglalva lásd:https://moly.hu/ertekelesek/2793012
Nem egyszerű figura LFC.

A negyedik részben szinte önmagát köpi szemen semmi sem számít, legfőképpen az ember és az emberi érték.** Céline nem csak a háború miatt gondol így, hanem az azt követő tettek, emigráció. A könyvén keresztül int be a franciáknak, akik még így is a könyvén keresztül a magasba emelik az irodalmi munkásságát, de ő magát nem.
A regény akár ennek lehet a görbe tükre, mivel csak is a szerelem számít, akármennyire mocskosul nyakatekert is, már-már groteszk korcsosult formában van elénk tárva. Lealacsonyítva az embert szinte már az állati szintre***.
A regény végére nincs válasz, nem is kell. LCF lezártnak tekinti mind a regényt, idővonaltól függetlenül, és végképp lezártnak tekinti a saját életét is minden hibájával együtt.****

*Minden olvasás és értékelésnél már az én tevékenységemet is számoltam.
** külön jelezném ismételten, amennyiben nem érzel rá az író stílusára akkor ne menj neki a 4 könyvnek, mert ……….
*** Michel Houellebecq teszi ezt, Egy sziget lehetősége -ben
**** LCF nem szól ki olyan nyíltan még, mint MH, azért érződik a hatása amit a társadalomnak súggal: Nyaljtok ki !_

Cheril>!

Ocsmány ügyekbe voltam kénytelen belekeveredni! Basszus! Az örök pechem! Pedig a sors, az fontos! Muszáj lesz csillagjegyet váltanom! Bika! El kell intéznem gyorsan! Fölvértezem magam ezoterikával!

kremlin23>!

Amikor fiatal az ember, minden sietős, még a bajokból se tanulsz, kell hozzá a kor, meg persze a pia, hogy végre közelebb juss a dolgokhoz… de mikor aztán belekeveredsz, akkor mindent elszúrsz… A fiatalság komisz…

kremlin23>!

Ami igaz is, meg nem is. A férfiaknak nem kell berúgniuk ahhoz, hogy tönkre tegyenek maguk körül mindent. A vérükben van a hajlam! Már az is csoda, hogy még mindig léteznek, amikor már időtlen idők óta azon dolgoznak, hogy kinyiffantsák magukat. Ezeknek a csaló gazembereknek, holnapi banditáknak folyton csak a semmi jár az eszükben! És dühöngenek, ha fúj, ha esik! De hadd ne folytassam, mert akkor vége volna a romantikának.