New ​Age 2 csillagozás

Lothar Gassmann: New Age Jön az egységes világvallás? 3. oldal
Csoportdinamika – Út az egységes világvallás felé?
Pozitív gondolkodás és olyannak lenni, mint Isten – Joseph Murphy önmegváltás-vallása
Milyen magatartást tanúsítsunk a New Age-dzsel szemben?
Utószó – Levél az olvasóhoz
Függelék: A keresztyén „fordulópont” (Hanspeter Schmutz); Ne aggódj a jövő felől (Rodewald Magdaléna)
Egy világ – egy vallás?
New Age kontra Biblia
Mit mond a Biblia az egységes világvallással kapcsolatban?
Az új kor elkezdődött (vers)

W. J. Ouweneel: Okkultizmus és keleti misztika 103. oldal

J. Hitz: Taizé-az evangéliumi mozgalom? 137. oldal
Göllner Pál, Farkas János: Megfontolásra ajánlott kérdések a taizé mozgalommal kapcsolatban

Primo, Budapest, 1991
172 oldal · ISBN: 963783799x

Arabmókus
Lothar Gassmann – W. J. Ouweneel – J. Hitz: New Age

Lothar Gassmann – W. J. Ouweneel – J. Hitz: New Age Jön az egységes világvallás? / Okkultizmus és keleti misztika / Taizé – az evangéliumi mozgalom?

Három szerző, három különböző könyvét foglalja egybe eme kötet. Gassmann könyve még sok-sok új információt mondott számomra, de így is erőst szűrni kellett a mondanivalóját, mert habár nem vagyok katolikus, de azért Eckhart mestert sátáninak kikiáltani még engem is felingerelt. Lehet, hogy elfogult vagyok, mert arab szakirányon voltam az egyetemen, de akkor sem kellene pont a szúfizmust ennyire becsmérelni! Mindhárom könyvnél erőltetettnek éreztem a magyarázatokat, s nem győzött meg még igei példákkal sem. Hitz könyve folyton a kontemplációt mint ördögi dolgot ecseteli, és a „kiüresítés” ellen prédikál, amit azért sem értek, mert én is tudnék hozni bibliai igét Krisztus megüresített mivoltáról!
Szóval összességében nem egy komolyan veendő könyv sajnos. Nem szeretem a „jól húzzuk le a másikat” írásokat!

padamak
Lothar Gassmann – W. J. Ouweneel – J. Hitz: New Age

Azt hiszem, anno elrettentett. Az első két szerzőt ismerve alaposan utánanéztek az (akkori, 1991-ben aktuális) eseményeknek, tendenciáknak és a keresztyén szemüvegen át használható képet adtak.