Lányok ​a felhők felett 23 csillagozás

Lorraine Heath: Lányok a felhők felett

1941-et írunk, az Egyesült Államok még nem lépett be a háborúba.
A tehetséges pilóta, Jessie Lovelace azért küzd, hogy ismerjék el végre a férfiakkal egyenrangú oktatóként. A texasi kisvárosban működő polgári repülőiskola titokban brit pilótákat képez ki a Királyi Légierő számára, ám a feladat nem veszélytelen, a sorsuk zuhanás és halál is lehet.
Rhonda Monroe ugyan nem a levegőben kápráztatja el tudásával a kadétokat, ám a repülésszimulátorban is lehet izgalmas perceket okozni. A lány talpraesett, vakmerő, és mindent kockára tesz egy tiltott kapcsolatért.
Az ártatlan és életvidám Kitty Lovelace, Jessie húga imád táncolni a sármos, kedves angol újoncokkal, és túl későn veszi észre, milyen veszélyt jelent ez a szívére nézve.
Ahogy a háborús helyzet egyre súlyosabbá válik, Amerika is bekapcsolódik a harcokba, és a repülős lányok mindent megtesznek a győzelemért. Az emberek életét mindeközben szerelmek és tragédiák sora változtatja meg az Atlanti-óceán mindkét oldalán…

Eredeti megjelenés éve: 2022

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője: Romantika Harlequin Magyarország, Vinton

Vinton, Budapest, 2022
416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635404513 · Fordította: Vas Krisztina
Vinton, Budapest, 2022
416 oldal · ISBN: 9789635404520 · Fordította: Vas Krisztina

Lorraine Heath: Lányok a felhők felett

Lorraine Heath az egyik legkedvesebb írónőm, és az, hogy olvashatok tőle háborús könyvet, már felér egy kisebb sikerrel. A végére érve azonban kissé keserédes a mosoly az arcomon, mert nem váltotta be minden hozzá fűzött reményemet.
Önmagában ez egy szívszorító, édes-bús, viszonylag könnyen emészthető női regény, de számomra nem igazán állt össze egésszé. Talán a rövid fejezetek tehetnek róla, talán hogy sokszor hónapokat ugrottunk előre, de néha olyan volt, mintha csak foszlányokat, részleteket olvasnék. Habár szerettem Kitty fejezeteit, kicsit feleslegesnek éreztem őket, helyettük inkább Royce szemszögéből ismertem volna meg a történteket. És ha őszinte akarok lenni, a lezárás is összecsapottra sikeredett, igencsak elbírt volna még néhány oldalt a cselekményt.
Mindezek ellenére érdemes kézbe venni a könyvet, mert érdekes témát dolgoz fel (amerikai brit pilótaiskola), olvastatja magát, és a szereplők többsége is kedvelhető. Emellett remekül bemutatja, hogy milyen volt az élet, a hangulat egy amerikai kisvárosban a háborúba történő belépés előtt.
(De senki ne várja a könyvtől a heathes, történelmi romantikus varázst.)

Arabella>!
Lorraine Heath: Lányok a felhők felett

Nem olvastam még az írónőtől, de nem csalódtam. 1941-ben az Egyesült Államokban játszódik ez a nagyon jó történet. Angol pilótákat képeznek ki a Királyi Légierő számára. A könyvben szereplők szerethető karakterek, nem akadt olyan, aki ellenszenves lett volna. ( talán az egyik oktató, aki Jessie tudását nem ismeri el !) Most legszívesebben azt írnám, hogy a szerelem volt a fő irányvonal, de természetesen nem az, hanem a háború. A véletlen úgy hozta, hogy egymás után olvastam két II. világháborús könyvet, csak a másik oroszországi pilótákról szól jórészt.

Kuri_Szilvia P>!
Lorraine Heath: Lányok a felhők felett

Bár nem a megszokott stílus amit az írónőtől olvasni szoktam, mégis tetszett. beleláthatunk egy olyan történelmi korba, amit szerencsére nem éltem meg, és sok szemszögből hallottunk már róla.
Több pontos, történelmileg is pontos, élethű történet. Ebben a korban még ki kellett a nőknek harcolni, hogy egyenrangúak legyen bizonyos munkákba a férfiakkal, és ezt nagyon jól kidolgozta a szerző. Volt benne gyász, fiatalság, szerelem, és váratlan fordulatok.

Annie04 >!
Lorraine Heath: Lányok a felhők felett

„- A legrosszabb időkben is keresd a pozitívumokat, Jess.”

Lorraine Heath kilépett a komfortzónájából és másfajta történelmi romantikust tett le az asztalra. Ugyan szívesen olvasok 2. világháború ihlette történeteket, és az írónő neve számomra garancia, úgy érzem ez a regény nem lett túl erős. Jó alaptörténettel és karakterekkel operál, de a cselekményvezetés eleinte nem túl lehengerlő, majd kapkodóvá váló „stílusa” nem hozta fel bennem a „nem bírom letenni” érzést. Érzelmi fronton is inkább felszínesnek tűnt a regény, egyedül Kitty szála volt az ami maradéktalanul megérintett és elpityeregtem magam rajta.

Úgy érzem ebben a történetben több volt az akarat, és Heath lelkesen is írhatta, csak valahol elveszett a részletekben. Viktoriánus korabeli történetekben sokkal átgondoltabb, kifejtősebb. Itt a rövd fejezetek voltak a könyv visszahúzói.

Nem is tudom. Ambivalens érzéseket okozott ez a könyv. Működött is, meg nem is, jó volt az alapsztori, egyes részek kidolgozottak voltak, de a legtöbb túlírt vagy elkapkodott, emiatt pedig van egy kis keserű szájízem, főleg hogy tudom, az írónő tudta volna ezt jobban is. A negatív érzések ellenére is megérte elolvasni, mert voltak jól működő részei. És az biztos, hogy ez a sztori tökéletes filmalapanyag, nem bánnám, ha adaptálnák. Egy jó rendező csodát tudna vele tenni.

Bővebben: https://anniemindenesblogja.blogspot.com/2022/07/lorrai…

Pabka26>!
Lorraine Heath: Lányok a felhők felett

A második világháborús könyvek mindig felkeltik az érdeklődésem, ennek a könyvnek a borítója tetszett meg először. Tudom, könyvet nem borító alapján választunk, de ebben a kötetben nem csalódtam. A cselekmény szép lassan bontakozik ki, miközben egyre jobban megismerjük, és megszeretjük a szereplőket. Bevallom, párszor eleredtek a könnyeim, de ez is annak köszönhető, hogy ilyen közel éreztem magamhoz a szereplőket. A történet végén a levél váltások igazán különlegesek voltak, ebből akár többet is olvastam volna.

Lorraine Heath: Lányok a felhők felett

Ella Carey New York-i titok c. könyve után újra egy olyan könyvet olvastam, ahol Amerika II. vh. idején a nők szerepe kerül előtérben.
Amikor az USA is hadat üzen és belép a háborúba, egyre több férfi indul a seregbe és marad a nőkre a férfimunka.
Fiatal nők életén keresztül ismerhetjük meg, milyen pilótának lenni és bebizonyítani a férfiaknak, hogy ők is képesek arra a munkára, melyre eddig csak katonák, pasik voltak.
Megtörtént események az alapja, tényleg voltak olyan pilótaoktató hölgyek anno, akik segítették a brit hadsereg légierejét kiképezni.
Természetesen romantika, szerelem is vegyül a brit katonák és az amerikai lányok között.

Vica11>!
Lorraine Heath: Lányok a felhők felett

Húúú ez a könyv nagyon szuper lett!
Nagyon szeretem az olyan történelmi könyveket,amikben sok igaz dolog van,de mégis színesebbé varázsolja az írói fantázia. Nagyon szeretem a II. vilàghàborúval kapcsolatos könyveket,és jó néha olyat is olvasni,amikben nem csak a szomorú tények vannak,hanem egyéb hétköznapi dolgok is szerepet kapnak. Nagyon kedveltem a főszereplőket,megértettem a döntéseiket,és megkönnyeztem a veszteségeiket.
Csak ajánlani tudom mindenkinek!

kondorszasa>!
Lorraine Heath: Lányok a felhők felett

A pilótanők szemszögéből ábrázolt 2. világháború mindig érdekes, mert ilyenkor a háborús feszültségek mellett mindig előtérbe kerül a „nők is képesek ugyanarra, mint a férfiak” kérdéskör is. Jessie története is erről szól: hogyan küzdi ki helyét a férfiak uralta repülős társadalomban, hogyan képes a vélt vagy valós rossz döntéseivel és azok következményeivel együtt élni, hogyan lép az akkor elfogadotthoz képest új életútra és hogyan találja meg a szerelmet. Külön plusz pont a könyvnek azért, hogy említést tesz az angol-amerikai feszültségről, az amerikai „belépjünk, nelépjünk” tipródásról. Teszi mindezt úgy a könyv, hogy megőrzi könnyen emészthető voltát némi édes és bús fűszerezéssel.

Sippancs P>!

– […] Mit gondol, hogy fogják hívni ezt a háborút?
– Az utolsónak, remélem.

5. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: II. világháború
Sippancs P>!

– Nincs garancia arra, hogy fájdalom nélkül éljük le az életünket. Ezért is tartom fontosnak, hogy kiélvezzünk minden csepp boldogságot, amíg csak lehet.

38. fejezet

Sippancs P>!

Jessie anyja mindig azt mondogatta, ha férfiakról van szó, akkor messzebbre jutsz, ha kérdezel, ahelyett hogy mondanád. „Hagyd, hogy azt higgyék, van választásuk, vagy hogy az ő fejükből pattant ki a dolog.”

16. fejezet

Liat >!

– Hogy őszinte legyek, csak most hoztam meg a végső döntést. Még soha nem akadt olyan nő, aki kihívott volna, vagy ilyen kitartó lett volna. De figyelmeztetem, hogy szemmel tartom magát.
– Olyan közelről figyelhet, amilyen közelről csak akar. Rá fog jönni, hogy én jelentem a legjobb döntést, amit valaha hozott.

horn_mici P>!

– Tudom, apa. De éppen te tanítottál arra, hogy helyesen cselekedni ne mindig könnyű ,és néha nagy árat fizetsz érte, de akkor is azt kell tenned, ami helyes. Képtelen vagyok itt maradni, amikor van rá esély, hogy egy kicsit változatothatok a dolgokon . Pokolian jó pilóta vagyok .Tudod ,hogy így van ,mert ezt is te tanítottad nekem.

horn_mici P>!

– Csinálok neked egy forró teát, ha jólesne.
– Az nagyszerű lenne.

horn_mici P>!

Gázt adott, és előrenyomta a botkormányt, a gravitációt használva a gyorsításhoz. Amikor elégedett volt a lendüettel, visszahúzta, és addigf emelte az orrot, amíg a repülőgép gyakorlatilag függőlegesen, a farkán állt, majd addig folytatta, amíg fejjel lefelé nem repült.

horn_mici P>!

– Szóval igazam volt, hogy az alezredes érdeklődik irántad – szólalt meg Rhonda a kanapén ülve ,egy pohár fehérborral a kezében.

horn_mici P>!

Lehet, hogy csak annyi hatása lesz, mint egy óceánba dobott kavicsnak. Nem változtatná meg az áradatot, de attó lmég hullámokat keltene, és ezek a kis hullámok megváltoztathatnák a rájuk zúduló uszadékok útját.

horn_mici P>!

… a háborúban az egyetlen biztos pont a veszteség.