Házasság ​receptre (Rogues in Texas 3.) 94 csillagozás

Lorraine Heath: Házasság receptre

Amint Kit Montgomery belépett Ashton Robertson életébe, a nő tudta, hogy szíve örökre a rámenős angol nőcsábászé lesz. évekkel később Ashton bátyja elhatározza, hogy húgát Kithez adja feleségül, hogy legnagyobb álmát teljesítse. Noha Ashton tudta, hogy Kit szíve soha nem lesz igazán, az övé, karjaiban megtalálta azt a szabadságot, amelyre egész életében vágyott. De vajon néhány nap a Paradicsomban kárpótol-e egy életnyi visszautasításért?
Kit olyan ember volt, aki mindennap a saját maga által teremtett pokolban élt és egy olyan döntés súlyát cipelte a vállán, amelyet egyetlen férfinak sem kellene meghoznia. Ashton szelíd bája és szenvedélyes lelke – mellyel az élet minden pillanatát élvezni tudta – lassan meghódította a megrögzött nőcsábászt. kit nemsokára azon kapta magát, hogy mindent megtesz azért, hogy Ashtonnak megmutassa a világot és, hogy maga mellett tartsa…de egy reménytelen fickó vajon képes lesz-e elengedni az egyetlen nőt, aki megmentheti a lelkét?

Eredeti megjelenés éve: 2001

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Alexandra romantikus sorozat Alexandra

Alexandra, Pécs, 2002
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633682789 · Fordította: Hochrein Judit

Tóth_Orsolya_3 P>!
Lorraine Heath: Házasság receptre

Kit Montgomeryre már az írónő Vak végzet c. könyvében felfigyeltem. Most pedig teljesen beleszerelmesedtem.
Annyira nagyon csodaszép volt ez a történet is.
Lorraine Heath pedig nálam bekerült a kedvenc történelmi romantikus írónők táborába.

Lorraine Heath: Házasság receptre

Nem Anglia, hanem Texas, ennek ellenére számomra pont ilyen a nagybetűs TÖRTÉNELMI ROMANTIKA.
Imádtam! És olyan kár, hogy Harry és Gray könyve nem került itthon kiadásra!

KönyvMoly_1989>!
Lorraine Heath: Házasság receptre

Nagyon szép történet, az írónőtől a kedvenc könyvem. :)

Anno 13 évesen került a kezembe és már akkor is nagyon megszerettem. Most, 15 évvel később újraolvasva is nagyon megható, bájos történetnek tartom. Ashton és Kit szerelme elképesztően mély, aranyos és gyönyörű.
Kellemes romantikus kikapcsolódás volt a regény, ajánlom a műfaj kedvelőinek.

Silverlight>!
Lorraine Heath: Házasság receptre

Nagyon jó kis érzelmes, romantikus történet egy történelmi korban Texasban. Megható az egész történet. Nem egy túl pörgős regény, nem túl akció dús, de csodálatos mondanivalója van és elgondolkodtató. Emellett kellemes kikapcsolódást is nyújtott. Figyelmeztet arra, hogy mindig a jelen a fontos, ne a múltba tekintsünk, ne a jövőbe, a jelennel foglalkozzunk, mert ki tudja kinek mi van megírva. Sosem szabad elszalasztani a lehetőségeket. Tetszett a befejezés, egyszerűen gyönyörű volt.

Alexandra, Pécs, 2002
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633682789 · Fordította: Hochrein Judit
SICSI>!
Lorraine Heath: Házasság receptre

Imádom Lorraine Heath könyveit. Annyira jól írja le az érzelmeket, hogy szinte a magaménak érzem őket. Eddig minden történetén könnyeztem. És az is nagyon tetszik, hogy nem magyarázza túl a gondolatokat.
Ebben a könyvben is annyi féle érzelem volt. Gyönyörű történet a szerelem erejéről és a bűntudatról.
Nagyon tetszett Ashton életszemlélete. Imádta a napfelkeltét, mert az mindig egy újabb napot és újabb csodákat ígér. Kit pedig, aki nem akart újra szerelmes lenni, annyira romantikus volt, és kedves, hogy szinte olvadoztam.

Odilia>!
Lorraine Heath: Házasság receptre

Ifjúságom nagy kedvence. A sorozat tagjai szeretették meg velem a történelmi romantikát. Igaz, ez nem Anglia, hanem Texas, de IMÁDOM! Megtanít, hogy becsüljük a holnapot, ne várjuk a halált, s becsüljük meg a szerelmünket, bárki bármikor meghalhat :-(((

Zeraphic>!
Lorraine Heath: Házasság receptre

Nagyon szépeket olvastam Lorraine Heath könyveiről, így gondoltam elolvasom egyik regényét, ráadásul azt, amiről mindenki ódákat zengett.
Bennem nem hagyott annyira mély nyomot, mert picit eseménytelen volt számomra.
A karakterekkel nem volt bajom, de a cselekménnyel már igen.

Maga a történet szép volt és jó volt olvasni Kit vívódásairól, Christopher bűntudatáról, Ashton bátorságáról, ahogy a betegséggel küzd…mégsem mondhatnám, hogy kedvencem lett.
Imádom a történelmi romantikus könyveket, de valahogy én nem tudtam elképzelni a 19.századi Texas-t. Nekem mindig Anglia jut eszembe erről az időszakról, bár tudom, hogy ez nagyon hülyén hangzik :)

Aranyos kis kötet volt, de szerintem hanyagolni fogom Heath regényeit.
Talán még a Grófné titkával megpróbálkozom…

Naomi1>!
Lorraine Heath: Házasság receptre

Nem volt rossz, de többször unatkoztam olvasás közben. Sok volt a romantika, kevés az izgalom.

meteoritastar>!
Lorraine Heath: Házasság receptre

Szép történet volt. Az biztos, hogy itt nem volt hiány a romantikus pillanatokban.
Ha valaki akció dús könyvre számít, akkor nem ajánlom ezt a könyvet. Ha viszont egy megható szerelmi történetet szertne megismerni egy lányról, aki már feladta a reményt és egy férfiról, aki a túl nagy szíve miatta sötétségben él, akkor mindenféleképp olvassa el ezt a könyvet. Persze volt benne izgalom, de ez a történet nem arról szolt.
A szereplők szerethetők, de a fülszöveg alapján teljesen másra számítottam. Emiatt csalódtam is meg nem is…
Egy kis plussz info. A Vak végzet című könyvben még talákozunk Kittel :)):))

kiruu P>!
Lorraine Heath: Házasság receptre

Semmi extra, de mégis nagyon jó volt. Na, mondjuk azért voltak benne extrák..
Ötletes és fordulat, szórakoztató és vicces. Néha romantikus, néha szomorú.
Jól éreztem magam közben!

Sippancs P>!

– […] Isten ezért adta nekünk a naplementét, mert így mindig van valami csodálatos az életünkben, ami nem kerül semmibe.

Kapcsolódó szócikkek: naplemente
Ercsusz>!

A házasság előnye nem az, hogy amikor erősek vagyunk, van mellettünk valaki. Hanem az, hogy ha gyengének érezzük magunkat, akkor van kire támaszkodni.

zia P>!

Az oltalmazás nem mindig jó. Képzelje csak el, ha egy madár soha nem lökné ki a fiókáit a fészekből, akkor a fákról nem szólna csicsergés és az égen soha nem látnánk a repülés kecses könnyedségét.

zia P>!

A bánat nem ismer távolságot.A szeretet határozza meg a nagyságát.

Sippancs P>!

– […] sokkal hasznosabb egy rövid könyv bölcsességekkel, mint egy hosszú badarságokkal – […].

Kapcsolódó szócikkek: könyv
Sippancs P>!

Ashton újra a férfi szobáját mustrálgatta.
– Úgy néz ki, mint egy börtön.
– Még jó, hogy úgy néz ki, mint egy börtön, hiszen börtön.
– A szobára értettem, ahol laksz. Egy talpalatnyi kényelem sincs benne.
– De velem vannak a könyveim.

– Nagyon szeretlek.
– Akkor öregedj meg mellettem!
– És ha nem tudok?
Kit reménytelenül vágyakozva sóhajtott.
– Akkor öregedj velem egy pillanatot! Egy órát! Egy napot! Egy hetet! Csak ne hagyj el addig, amíg nem muszáj!

Sippancs P>!

A bűntudat kegyetlen és kiengesztelhetetlen úr.

Kapcsolódó szócikkek: bűntudat
Sippancs P>!

– […] Egyszer azt mondtad, hogy minden holnap egy ajándék, és biztosra vesszük, hogy lesz. Ezért mindketten visszafogtuk magunkat, féltünk, hogyha túl sokat adunk, akkor elvesztjük, amit oly nagyon becsülünk, és a fájdalmunk csak nőni fog. Azt mondom, pokolra azzal, hogy csak a mának élünk! Éljünk úgy, mintha ezer holnap várna ránk!

Ercsusz>!

A barátoknak rendelkezésre kell állni, ha szükség van rájuk, időtől és helyzettől függetlenül.