A ​vikomt asszonya (A havishami ördögfiókák 3.) 232 csillagozás

Lorraine Heath: A vikomt asszonya

A ​szerelem néha őrületet szül. Locksley vikomtja legalábbis erre a következtetésre jutott, miután az apja megháborodott imádott hitvese halálát követően. Ám amikor az idős férfi feleségül akarja venni a lángvörös hajú, szerencsevadász Portia Gadstone-t, Locke drasztikus lépésre szánja el magát, és nőül kéri a lányt. Egy kölcsönös előnyökön alapuló házasság tényleg kényelmes lehet… amíg semmiféle zavarba ejtő érzelem nincs a képben.

Portia csak kétségbeesésében egyezett bele, hogy hozzámenjen egy őrülthöz, a megállapodás ugyanis védelmet biztosított volna a számára. Legalábbis ő ebben bízott, amíg a márki jóvágású fia el nem olvasta a megállapodást, és át nem vette az apja helyét. Ennyit a nyugodt – és ami még fontosabb, biztonságos – házaséletről, amelyre Portia számított.

Miközben a lány kezd beleszeretni vonzó férjébe, a múlt sötét titkai a felszínre törnek, és azzal fenyegetnek, hogy mindkettőjüket tönkreteszik – hacsak Locke nem tesz kockára mindent, és nem… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany Széphistória

432 oldal · ISBN: 9789634483304 · Fordította: Kovács Ágnes
432 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634483298 · Fordította: Kovács Ágnes

Killian St. John, Locksley vikomtja · Portia Gadstone · George St. John, Marsden márkija

DarknessAngel>!
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Végre! Ez a rész sokkal jobb volt, mint az előző. Egyszerűen imádtam Locke és Portia dinamikáját. Nem is lehetett volna két embert jobban összepárosítani, mint ezt a kettőt.
A törtenet már az első oldaltól kezdve nagyon szórakoztató, sikerült megnevettetnie. Locke apja nagyon aranyos karakter, teljesen a szívemhez nőtt a végére. Tetszett, hogy milyen jó viszonyt ápol vele Locke, valamint, hogy az apja milyen furfangos, és hogy semmi sem kerüli el a figyelmét. Mivel az első részre már nem emlékszem, így azt kell mondjam, nekem ez tetszett a legjobban :)

K_Kata99 P>!
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

A trilógia befejező része sem okozott csalódást.
Portia és Locke párosa is a szívemhez nőtt <3
Marsden márkija egy csupaszív ember, úgy örülök, hogy jelentős szerepet kapott a történetben.
A korábbi főszereplők is felbukkannak a könyvben, jó volt olvasni, miképp alakult az életük.

Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Fúúú, ez a befejezés engem teljesen a padlóra küldött. Ennyit sírni egy történelmi romantikus könyvön!
Az írónő ezúttal sem hazudtolta meg magát, most is sikerült kiemelkedőt alkotnia. Itt nemcsak a főszereplő páros, Locke és Portia vitte a hátán a történetet, hanem sok szerepe volt Marsden márkijának is – nagy örömömre. A csipkelődő humora, a házasságközvetítő szerepe, ahogy évtizedekig őrizte a felesége szerelmét… nagyszerű ember volt! Akárcsak a fia és menye, akik bár a végsőkig tiltakoztak a szerelem ellen, már a találkozásuk első pillanatában eldőlt minden.
Néhány jelenet erejéig jó volt találkozni a korábbi részek főszereplőivel is, és látni, hogy mindkét páros élete sínen van.
Tökéletes befejezése volt ez a könyv egy tökéletes sorozatnak.

christine>!
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Imádtam Locke és Portia szóváltásait, hangosan is felnevettem rajtuk. Anyának is hatalmas kedvence ez a sorozat és ez a rész is, mindketten nagyon megszerettük ezeket a szereplőket és a helyszín is nagyon a szívünkhöz nőtt. :)

Tóth_Orsolya_3 P>!
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

„Furcsa dolog a szeretet. Ha az ember egyszer megnyitja előtte a szívét, többé nincs menekvés.”

Annyira nagyon szerettem. *-*
Hiányozni fognak az Ördögfiókák!

ViveEe P>!
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Annyira fantasztikus ez a sorozat, olyan szívet melengető történetek és szeretni való karakterek vannak benne, hogy lehetetlen nem imádni.
Marsden márki fantasztikusat alkotott benne, hihetetlen éleslátással rendelkezik, és egy fantasztikus apa. Annyira szerettem őt.
Locksley-t és Portiát nem kevésbé. Nagyon szépen bontakozott ki köztük a szerelem, és fantasztikus volt ezt végigkísérni. Nem lehetett nem pocsolyává olvadva olvasni. Csak mosolyogtam, és néha csóváltam a fejem, milyen csökönyösek. És pont ezért lett szép a vége.
Teljes szívből ajánlom ezt a sorozatot, minden része egy kincs.

Illatos_Hópehely>!
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Jaj, de nagyon jó volt ez a sorozat.
Mindegyik ördögfióka kapott egy különleges történetet.
Tudtam én hogy a mi vikomtunk nem tud ellenállni az ő kis boszorkányának. Igaz jó sokáig tartott, amíg rájött, de még sikerült időben lépnie.
A márki óriási figura volt, jól behúzta a csőbe a fiacskáját. :D
Jó volt, ha csak egy fejezet erejéig, de olvashattunk a másik két ördögfiókáról.

Silverlight>!
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Szeretem az írónő könyveit, hiszen a szereplői kilógnak abból a társadalomból, melyeket szigorú erkölcsök, előírások és elvárások szabályoznak. Egy szegény családból származó nő küzdelmét mutatja be, s a múltban elkövetett hibáit. A kor sajátosságai megjelenik benne: a nagy korkülönbséggel házasodás spoiler. Az egész egy nagyon érdekes olvasmány. Sajnos nem tudta lekötni a figyelmemet teljesen. Vannak benne titkok, bár az olvasó számára hamar világossá válnak. A márki elég érdekes egyéniség, mintha teljesen máshol élne. A fia egy erős egyéniség, aki a rangja mellett leereszkedik a por nép közé, s ezáltal is elfogadtatja magát. Érdekesen alakul a főszereplők kapcsolata, hiszen kicsit fordítva játszódik az egész cselekmény spoiler Portia családja érdekes, s elég sajnálatos, hogy nem álltak ki a lányuk mellett. A vikomttal való kapcsolata változatos. Főleg a kémiának jut szerep.

432 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634483298 · Fordította: Kovács Ágnes
Evika82 P>!
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Ez egy újabb szuper töri romi volt az írónő tollából. Voltak benne titkok, hazugságok, megtört szívek, egy vikomt aki megfogadja, hogy ő sosem fog szerelembe esni.
Na meg a vikomtnak van egy apja, aki már nagyon vágyik egy örökösre, és szeretné a fiát is boldognak látni, ezért kezébe veszi a dolgokat. A igaz szerelemnek pedig senki nem tud ellenállni…
Méltó folytatása volt ez a könyv az előző részeknek. Nagyon szerettem.

Navi P>!
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Marsden … Végigsírtam a végét. Ketyegő órák.
Jaj, ez annyira jó volt, régen olvastam ilyen jó kis történelmi romantikus könyvet.
Az öreg nagy taktikus, Locke és Portia pedig a végén csak egymásra találtak :)
A titok egyik felére már a könyv elején rájöttem, de így is nagyon jó volt. Locke pedig rájött, mi az igazán fontos.

miaow P>!

– A te hálószobád hol van?
– A folyosó végén, jobbra az utolsó ajtó.
– És az enyém?
– A folyosó végén, jobbra az utolsó ajtó.

nypiro P>!

Az asszony megérintette a férje arcát.
– Nem érdemellek meg, te pedig egészen biztosan jobbat érdemelsz nálam.
– Úgy tűnik, mégiscsak illünk egymáshoz, ha mindketten azt hisszük, hogy a másik jobbat érdemel.

EditVagyok>!

– Néha mindannyian követünk el hibákat. Csak így válhatunk bölcsebbé.

janee>!

– … Ha kíváncsi vagy valamire, hát kérdezd meg őt. Beszélgess vele! Flörtölj!
A férfi az apjára meredt.
– Az ember nem flörtöl a feleségével.
Marsden úgy nézett rá, mintha valami botrányos dolgot mondott volna.
– Ne butáskodj, fiam! Dehogynem flörtöl.
– Minek? Már megszerezte magának.
– Azért, hogy úgy csillogjon a szeme, mint a legritkább drágakő. Hogy kipiruljon az arca. Hogy mosolyra húzódjon az ajka. Hogy becsesnek és különlegesnek érezze magát, akiért érdemes harcolni. Hogy egy kicsit még jobban beleszeressen a férjébe.

Sippancs P>!

– Csakhogy sokféle szépség létezik a világban, és nem mindegyik mutatkozik meg kívülről.

Sippancs P>!

– Én abban hiszek, hogy ott kell megragadnunk a boldogságot, ahol megtaláljuk.

Kapcsolódó szócikkek: boldogság · Portia Gadstone
miaow P>!

– Mindannyiunknak szükségünk van a szerelemre. Méghozzá minél inkább azt hisszük, hogy nincs, annál inkább.

Kapcsolódó szócikkek: George St. John, Marsden márkija · szerelem
nypiro P>!

A férfi maga is megdöbbent, mennyire felvillanyozta a gondolat, hogy kislánya lehet. Egy kislány, akinek olyan vörös haja és olyan whiskyszínű szeme lenne, mint Portiának, és aki vénlányként élné le az életét, mert ő egyetlen férfit sem engedne a közelébe, az biztos.

Kapcsolódó szócikkek: Killian St. John, Locksley vikomtja
Sippancs P>!

[…] a szerelem összetörni, de meggyógyítani is képes a szíveket.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem