A ​vikomt asszonya (A havishami ördögfiókák 3.) 86 csillagozás

Lorraine Heath: A vikomt asszonya

A ​szerelem néha őrületet szül. Locksley vikomtja legalábbis erre a következtetésre jutott, miután az apja megháborodott imádott hitvese halálát követően. Ám amikor az idős férfi feleségül akarja venni a lángvörös hajú, szerencsevadász Portia Gadstone-t, Locke drasztikus lépésre szánja el magát, és nőül kéri a lányt. Egy kölcsönös előnyökön alapuló házasság tényleg kényelmes lehet… amíg semmiféle zavarba ejtő érzelem nincs a képben.

Portia csak kétségbeesésében egyezett bele, hogy hozzámenjen egy őrülthöz, a megállapodás ugyanis védelmet biztosított volna a számára. Legalábbis ő ebben bízott, amíg a márki jóvágású fia el nem olvasta a megállapodást, és át nem vette az apja helyét. Ennyit a nyugodt – és ami még fontosabb, biztonságos – házaséletről, amelyre Portia számított.

Miközben a lány kezd beleszeretni vonzó férjébe, a múlt sötét titkai a felszínre törnek, és azzal fenyegetnek, hogy mindkettőjüket tönkreteszik – hacsak Locke nem tesz kockára mindent, és nem… (tovább)

Eredeti mű: Lorraine Heath: The Viscount and the Vixen

432 oldal · ISBN: 9789634483304 · Fordította: Kovács Ágnes
432 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634483298 · Fordította: Kovács Ágnes

George St. John, Marsden márkija · Killian St. John, Locksley vikomtja · Portia Gadstone

Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Fúúú, ez a befejezés engem teljesen a padlóra küldött. Ennyit sírni egy történelmi romantikus könyvön!
Az írónő ezúttal sem hazudtolta meg magát, most is sikerült kiemelkedőt alkotnia. Itt nemcsak a főszereplő páros, Locke és Portia vitte a hátán a történetet, hanem sok szerepe volt Marsden márkijának is – nagy örömömre. A csipkelődő humora, a házasságközvetítő szerepe, ahogy évtizedekig őrizte a felesége szerelmét… nagyszerű ember volt! Akárcsak a fia és menye, akik bár a végsőkig tiltakoztak a szerelem ellen, már a találkozásuk első pillanatában eldőlt minden.
Néhány jelenet erejéig jó volt találkozni a korábbi részek főszereplőivel is, és látni, hogy mindkét páros élete sínen van.
Tökéletes befejezése volt ez a könyv egy tökéletes sorozatnak.

christine
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Imádtam Locke és Portia szóváltásait, hangosan is felnevettem rajtuk. Anyának is hatalmas kedvence ez a sorozat és ez a rész is, mindketten nagyon megszerettük ezeket a szereplőket és a helyszín is nagyon a szívünkhöz nőtt. :)

Tóth_Orsolya_3 P
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

„Furcsa dolog a szeretet. Ha az ember egyszer megnyitja előtte a szívét, többé nincs menekvés.”

Annyira nagyon szerettem. *-*
Hiányozni fognak az Ördögfiókák!

ViveEe P
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Annyira fantasztikus ez a sorozat, olyan szívet melengető történetek és szeretni való karakterek vannak benne, hogy lehetetlen nem imádni.
Marsden márki fantasztikusat alkotott benne, hihetetlen éleslátással rendelkezik, és egy fantasztikus apa. Annyira szerettem őt.
Locksley-t és Portiát nem kevésbé. Nagyon szépen bontakozott ki köztük a szerelem, és fantasztikus volt ezt végigkísérni. Nem lehetett nem pocsolyává olvadva olvasni. Csak mosolyogtam, és néha csóváltam a fejem, milyen csökönyösek. És pont ezért lett szép a vége.
Teljes szívből ajánlom ezt a sorozatot, minden része egy kincs.

V_Ili P
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Jaj, de nagyon jó volt ez a sorozat.
Mindegyik ördögfióka kapott egy különleges történetet.
Tudtam én hogy a mi vikomtunk nem tud ellenállni az ő kis boszorkányának. Igaz jó sokáig tartott, amíg rájött, de még sikerült időben lépnie.
A márki óriási figura volt, jól behúzta a csőbe a fiacskáját. :D
Jó volt, ha csak egy fejezet erejéig, de olvashattunk a másik két ördögfiókáról.

Evika82 P
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Ez egy újabb szuper töri romi volt az írónő tollából. Voltak benne titkok, hazugságok, megtört szívek, egy vikomt aki megfogadja, hogy ő sosem fog szerelembe esni.
Na meg a vikomtnak van egy apja, aki már nagyon vágyik egy örökösre, és szeretné a fiát is boldognak látni, ezért kezébe veszi a dolgokat. A igaz szerelemnek pedig senki nem tud ellenállni…
Méltó folytatása volt ez a könyv az előző részeknek. Nagyon szerettem.

B_Vivien_Kitti P

Hogy én ezt mennyire szerettem!!!!! ♥ ♥ ♥
Az egész trilógiából végig Locke ♥ volt, az akire nagyon kíváncsi voltam a múltja miatt.
Nem okozott csalódást :)
A történet elég viccesen indul. Már az első pár fejezetben megvillogtatja Locke a csodás személyiségét. Egyszerre féltő, óvó, ugyanakkor kicsit goromba és szókimondó, nem utolsó sorban pedig egy kedves csábító.
Portia nagyon szerethető nő és be vallom őszintén több gondolatom is volt, az ő titkát illetően, de konkrétan erre a megfejtésre nem gondoltam, csak éreztem, hogy valami hasonló lesz. Helyette, most a Botrányos bajkeverőknél megkaptam azt, amire itt gondoltam xD
Imádtam, amikor az öreg márki ♥ a halott feleségéről beszélt, és nem tagadom, többször is homályos tekintettel olvastam a sorokat. Amikor a márki és Portia, Locke előtt beszélgettek pajzán dolgokról, olyankor mindig hangosan nevettem. Nagyon is átéreztem Locke szenvedését. Aranyosan kínlódott olyankor mindig.
Ment a kedvenceim közé!!!!
A borítók pedig mind egytől-egyig csodásak!!! Igazi történelmi romantikushoz illő képeket választottak.

Zsuzsanna_Makai
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Nagyon tetszett. Mint az eddigi részek után mindig, most ezután is azt gondolom, ez volt a legjobb rész.
Persze nevettem is, sírtam is.
Amikor Locke megkérdezte az apját, miért akarja elvenni Portiát, mert kell nekem egy örökös, ÉN vagyok az örökösöd, de te nem akarsz megnősülni…
Amikor pedig az öreg azt mondta Portiának h adja majd a lányának a fésülködőasztalt, és mondja meg neki, h nagyon szerette a nagyapja, most hogy írom, megint elbőgtem magam. Persze ez csak a vég kezdete volt nálam. Innentől már mindenen bőgtem.
Baromi jó volt!

Trice29 P
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Ismét egy nagyon szerethető történetet olvashattam. Az írónő sajnos csak rövid időre, de visszahozta a korábbi szereplőket is. Portiát nagyon megkedveltem, Locktól viszont többet vártam. Számomra ebben a részben a legnagyobb örömöt Marsden okozta. Hihetetlen érték egy ilyen apa/nagyapa, nagyon megszerettem. Összességében az első rész volt számomra a legélvezetesebb, de ez a rész már közel volt hozzá.

Zeraphic P
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Locke. Mindig a végére marad a legnagyobb talány.
Itt aztán volt bőven titok, én kis naiv vakon hittem az elejtett mondatokban, morzsányi kis igazságokban, végül kiderült, hogy teljesen rossz úton jártam :)))

Olyan jól kezdődött a könyv, esélyem sem volt, hogy lerakjam, akár egy percre is.
Locke és az apja páratlan személyiségek voltak, imádtam az öreget.
Azok a kendőzetlen beszólásai és milyen igaza volt! Miért ne lehetne az élet legszebb dolgairól beszélni, még ha pajzánok is :))))

Portia. Nem semmi nő volt, főleg mikor ahhoz a részhez értünk, ahol a külsejét írták le…..páratlan egyéniség és gyönyörű nő.
Teljes mértékben kiegészítették egymást, szükségük volt a másikra, pedig erre még nem is gondoltak egyáltalán, mikor megpillantották egymást a küszöbön.
Sajnáltam Portia gyermekkorát, nem is tudom hogy lehetett ennyire önzetlen és kedves személyiség mégis.

A vége is nagyon szép lett, őrültem mindenki boldogságának, főleg Locke pálfordulásának.
spoiler Valahol ez annyira gyönyörű, de közben rettenetesen szomorú is…

A borító nagyon szép, de annak a ruhának kéknek kellene lennie….

miaow

– A te hálószobád hol van?
– A folyosó végén, jobbra az utolsó ajtó.
– És az enyém?
– A folyosó végén, jobbra az utolsó ajtó.

Sippancs P

– Csakhogy sokféle szépség létezik a világban, és nem mindegyik mutatkozik meg kívülről.

miaow

– Van ennek a nőnek neve is?
– Biztos vagyok benne, hogy van, uram. A legtöbb nő rendelkezik névvel.
Locke már rég megtanulta, hogy a személyzet megmaradt tagjaihoz sok türelem kell.

Kapcsolódó szócikkek: Killian St. John, Locksley vikomtja
Sippancs P

– Én abban hiszek, hogy ott kell megragadnunk a boldogságot, ahol megtaláljuk.

Kapcsolódó szócikkek: boldogság · Portia Gadstone
Tóth_Orsolya_3 P

– Furcsa dolog a szeretet. Ha az ember egyszer megnyitja előtte a szívét, többé nincs menekvés.

miaow

– Mindannyiunknak szükségünk van a szerelemre. Méghozzá minél inkább azt hisszük, hogy nincs, annál inkább.

Kapcsolódó szócikkek: George St. John, Marsden márkija · szerelem
Sippancs P

A konyha mellett nem csábítás a csábítás.

Sippancs P

– (…) a szív azonban ritkán hallgat arra, amit mondunk neki, inkább a maga útját járja.

EditVagyok P

A férfi maga sem tudta, miért nem érez diadalt, amiért a felesége hajlandó engedelmeskedni neki. Miért kell az asszonynak folyton összezavarnia őt? Már megállapította, milyen ember, nincs joga másmilyennek lenni, mint amilyennek ő eredetileg gondolta.

Sippancs P

– Nem is kedvelsz engem – folytatta az asszony, (…).
– Mintha már említettem volna, hogy kedvellek.
– A pudinghoz hasonlítottál, ami, mondhatom, borzasztóan hízelgő.