A ​vikomt asszonya (A havishami ördögfiókák 3.) 155 csillagozás

Lorraine Heath: A vikomt asszonya

A ​szerelem néha őrületet szül. Locksley vikomtja legalábbis erre a következtetésre jutott, miután az apja megháborodott imádott hitvese halálát követően. Ám amikor az idős férfi feleségül akarja venni a lángvörös hajú, szerencsevadász Portia Gadstone-t, Locke drasztikus lépésre szánja el magát, és nőül kéri a lányt. Egy kölcsönös előnyökön alapuló házasság tényleg kényelmes lehet… amíg semmiféle zavarba ejtő érzelem nincs a képben.

Portia csak kétségbeesésében egyezett bele, hogy hozzámenjen egy őrülthöz, a megállapodás ugyanis védelmet biztosított volna a számára. Legalábbis ő ebben bízott, amíg a márki jóvágású fia el nem olvasta a megállapodást, és át nem vette az apja helyét. Ennyit a nyugodt – és ami még fontosabb, biztonságos – házaséletről, amelyre Portia számított.

Miközben a lány kezd beleszeretni vonzó férjébe, a múlt sötét titkai a felszínre törnek, és azzal fenyegetnek, hogy mindkettőjüket tönkreteszik – hacsak Locke nem tesz kockára mindent, és nem… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany Széphistória

HarperCollins Magyarország, Budapest, 2018
432 oldal · ISBN: 9789634483304 · Fordította: Kovács Ágnes
HarperCollins Magyarország, Budapest, 2018
432 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634483298 · Fordította: Kovács Ágnes

Killian St. John, Locksley vikomtja · Portia Gadstone · George St. John, Marsden márkija

Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Fúúú, ez a befejezés engem teljesen a padlóra küldött. Ennyit sírni egy történelmi romantikus könyvön!
Az írónő ezúttal sem hazudtolta meg magát, most is sikerült kiemelkedőt alkotnia. Itt nemcsak a főszereplő páros, Locke és Portia vitte a hátán a történetet, hanem sok szerepe volt Marsden márkijának is – nagy örömömre. A csipkelődő humora, a házasságközvetítő szerepe, ahogy évtizedekig őrizte a felesége szerelmét… nagyszerű ember volt! Akárcsak a fia és menye, akik bár a végsőkig tiltakoztak a szerelem ellen, már a találkozásuk első pillanatában eldőlt minden.
Néhány jelenet erejéig jó volt találkozni a korábbi részek főszereplőivel is, és látni, hogy mindkét páros élete sínen van.
Tökéletes befejezése volt ez a könyv egy tökéletes sorozatnak.

christine
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Imádtam Locke és Portia szóváltásait, hangosan is felnevettem rajtuk. Anyának is hatalmas kedvence ez a sorozat és ez a rész is, mindketten nagyon megszerettük ezeket a szereplőket és a helyszín is nagyon a szívünkhöz nőtt. :)

Tóth_Orsolya_3 P
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

„Furcsa dolog a szeretet. Ha az ember egyszer megnyitja előtte a szívét, többé nincs menekvés.”

Annyira nagyon szerettem. *-*
Hiányozni fognak az Ördögfiókák!

ViveEe P
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Annyira fantasztikus ez a sorozat, olyan szívet melengető történetek és szeretni való karakterek vannak benne, hogy lehetetlen nem imádni.
Marsden márki fantasztikusat alkotott benne, hihetetlen éleslátással rendelkezik, és egy fantasztikus apa. Annyira szerettem őt.
Locksley-t és Portiát nem kevésbé. Nagyon szépen bontakozott ki köztük a szerelem, és fantasztikus volt ezt végigkísérni. Nem lehetett nem pocsolyává olvadva olvasni. Csak mosolyogtam, és néha csóváltam a fejem, milyen csökönyösek. És pont ezért lett szép a vége.
Teljes szívből ajánlom ezt a sorozatot, minden része egy kincs.

Illatos_Hópehely P
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Jaj, de nagyon jó volt ez a sorozat.
Mindegyik ördögfióka kapott egy különleges történetet.
Tudtam én hogy a mi vikomtunk nem tud ellenállni az ő kis boszorkányának. Igaz jó sokáig tartott, amíg rájött, de még sikerült időben lépnie.
A márki óriási figura volt, jól behúzta a csőbe a fiacskáját. :D
Jó volt, ha csak egy fejezet erejéig, de olvashattunk a másik két ördögfiókáról.

Evika82 P
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Ez egy újabb szuper töri romi volt az írónő tollából. Voltak benne titkok, hazugságok, megtört szívek, egy vikomt aki megfogadja, hogy ő sosem fog szerelembe esni.
Na meg a vikomtnak van egy apja, aki már nagyon vágyik egy örökösre, és szeretné a fiát is boldognak látni, ezért kezébe veszi a dolgokat. A igaz szerelemnek pedig senki nem tud ellenállni…
Méltó folytatása volt ez a könyv az előző részeknek. Nagyon szerettem.

Navi P
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Marsden … Végigsírtam a végét. Ketyegő órák.
Jaj, ez annyira jó volt, régen olvastam ilyen jó kis történelmi romantikus könyvet.
Az öreg nagy taktikus, Locke és Portia pedig a végén csak egymásra találtak :)
A titok egyik felére már a könyv elején rájöttem, de így is nagyon jó volt. Locke pedig rájött, mi az igazán fontos.

B_Vivien_Kitti P

Hogy én ezt mennyire szerettem!!!!! ♥ ♥ ♥
Az egész trilógiából végig Locke ♥ volt, az akire nagyon kíváncsi voltam a múltja miatt.
Nem okozott csalódást :)
A történet elég viccesen indul. Már az első pár fejezetben megvillogtatja Locke a csodás személyiségét. Egyszerre féltő, óvó, ugyanakkor kicsit goromba és szókimondó, nem utolsó sorban pedig egy kedves csábító.
Portia nagyon szerethető nő és be vallom őszintén több gondolatom is volt, az ő titkát illetően, de konkrétan erre a megfejtésre nem gondoltam, csak éreztem, hogy valami hasonló lesz. Helyette, most a Botrányos bajkeverőknél megkaptam azt, amire itt gondoltam xD
Imádtam, amikor az öreg márki ♥ a halott feleségéről beszélt, és nem tagadom, többször is homályos tekintettel olvastam a sorokat. Amikor a márki és Portia, Locke előtt beszélgettek pajzán dolgokról, olyankor mindig hangosan nevettem. Nagyon is átéreztem Locke szenvedését. Aranyosan kínlódott olyankor mindig.
Ment a kedvenceim közé!!!!
A borítók pedig mind egytől-egyig csodásak!!! Igazi történelmi romantikushoz illő képeket választottak.

Zsuzsanna_Makai
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Nagyon tetszett. Mint az eddigi részek után mindig, most ezután is azt gondolom, ez volt a legjobb rész.
Persze nevettem is, sírtam is.
Amikor Locke megkérdezte az apját, miért akarja elvenni Portiát, mert kell nekem egy örökös, ÉN vagyok az örökösöd, de te nem akarsz megnősülni…
Amikor pedig az öreg azt mondta Portiának h adja majd a lányának a fésülködőasztalt, és mondja meg neki, h nagyon szerette a nagyapja, most hogy írom, megint elbőgtem magam. Persze ez csak a vég kezdete volt nálam. Innentől már mindenen bőgtem.
Baromi jó volt!

Trice29 P
Lorraine Heath: A vikomt asszonya

Ismét egy nagyon szerethető történetet olvashattam. Az írónő sajnos csak rövid időre, de visszahozta a korábbi szereplőket is. Portiát nagyon megkedveltem, Locktól viszont többet vártam. Számomra ebben a részben a legnagyobb örömöt Marsden okozta. Hihetetlen érték egy ilyen apa/nagyapa, nagyon megszerettem. Összességében az első rész volt számomra a legélvezetesebb, de ez a rész már közel volt hozzá.

miaow P

– A te hálószobád hol van?
– A folyosó végén, jobbra az utolsó ajtó.
– És az enyém?
– A folyosó végén, jobbra az utolsó ajtó.

nypiro P

Az asszony megérintette a férje arcát.
– Nem érdemellek meg, te pedig egészen biztosan jobbat érdemelsz nálam.
– Úgy tűnik, mégiscsak illünk egymáshoz, ha mindketten azt hisszük, hogy a másik jobbat érdemel.

janee P

– … Ha kíváncsi vagy valamire, hát kérdezd meg őt. Beszélgess vele! Flörtölj!
A férfi az apjára meredt.
– Az ember nem flörtöl a feleségével.
Marsden úgy nézett rá, mintha valami botrányos dolgot mondott volna.
– Ne butáskodj, fiam! Dehogynem flörtöl.
– Minek? Már megszerezte magának.
– Azért, hogy úgy csillogjon a szeme, mint a legritkább drágakő. Hogy kipiruljon az arca. Hogy mosolyra húzódjon az ajka. Hogy becsesnek és különlegesnek érezze magát, akiért érdemes harcolni. Hogy egy kicsit még jobban beleszeressen a férjébe.

Sippancs P

– Csakhogy sokféle szépség létezik a világban, és nem mindegyik mutatkozik meg kívülről.

Sippancs P

– Én abban hiszek, hogy ott kell megragadnunk a boldogságot, ahol megtaláljuk.

Kapcsolódó szócikkek: boldogság · Portia Gadstone
miaow P

– Mindannyiunknak szükségünk van a szerelemre. Méghozzá minél inkább azt hisszük, hogy nincs, annál inkább.

Kapcsolódó szócikkek: George St. John, Marsden márkija · szerelem
Sippancs P

(…) a szerelem összetörni, de meggyógyítani is képes a szíveket.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
EditVagyok P

– Néha mindannyian követünk el hibákat. Csak így válhatunk bölcsebbé.

Sippancs P

– Nem is kedvelsz engem – folytatta az asszony, (…).
– Mintha már említettem volna, hogy kedvellek.
– A pudinghoz hasonlítottál, ami, mondhatom, borzasztóan hízelgő.

Annie04

– Te sokkal jobban hiszel bennem, mint én önmagamban.

Kapcsolódó szócikkek: Portia Gadstone